Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от Бат Стан »

Еййй, голям карък тоя уикенд. Първо отиваме рано-рано сабахлем на един гьол, който предполагам че е онзи, на Павката Иванов секретния. Понеже предполагам, няма да му развалям хатъра да го споделям тука. Та до въпросния гьол на 200-300 метра има бензиностанция. Спряхме там, а бензинджията като разбра, че отиваме за риба, и ни показа заповед на кмета, че риболовът на леда е забранен. Казахме му, че кметът им ще бъде дълги години жив и здрав, и слязохме на язовира. Понеже го бяха изпускали, отстрани ледът беше наклонен, докато се стигне до равното. Уж внимавах къде стъпвам, обаче като се изплющях и цапардосах лошо коляното, още ме боли и куцам дееба. Както и да е, за час и половина риболов Борката хвана едно костурче на мърмушка и това беше. В 8.30 часа решихме да послушаме кмета и да си бием камшика. Газ към язовир Искър. Там лед за чудо и приказ - 30-35 санта, дебел и здрав, реже се като стъкло. Костурите - хубави, но редки. Предния ден беше кълвало много, но сега пълчищата ги нямаше. Рибите бяха много редки. Налагаше се да биеш дупки и да ги търсиш, общо взето на 4-5 дупки сработваше една, откъдето правиш серия от 2-3 костура и толкова, или само един и дотам. Тука нова шибания се случи, изглежда съм цапардосал ножовете на ледобура в някой камък и взе да пробива дупките с триста зора, едва-едва. За една дупка се налагаше здраво въртене, тъй като ледът беше много плътен и здрав, режеше се като стъкло. Извадих около 14-15 костура, имаше два-три хубави по педя, ама без ръце останах от въртене. На всичкото отгоре духаше някакъв свиреп вятър, направо ни еба мамата. Към 12 часа събрахме панаира и отидохме към София, но за да не се причираме толкова рано, мръднахме до Челопечене. Там извъртях един хубав валат с едно пропуснато кълване, колегата извади два костура и това беше играта. Поздрави за Пампо-98, улови тлъст и голям костур-простак. та това от мен, каръщина дееба, чакаме другия уикенд да видим кое как.
Последно промяна от Бат Стан на Нед Мар 04, 2012 16:08, променено общо 1 път.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от Бат Стан »

тука нещо пуснах без да искам, та го изтривам.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
armani
Мнения: 212
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 19:52

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от armani »

ехааа 30-35 см лед на искъра,а аз се бях точил след месец да ловя платики на мач .............
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от Бат Стан »

armani написа:ехааа 30-35 см лед на искъра,а аз се бях точил след месец да ловя платики на мач .............
Може и след месец да няма, там по-бързо се топи. така че не губи надежда.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
boiko80
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:23
Местоположение: гр.БАНКЯ
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от boiko80 »

вие ли бяхте с вана на секретния вчера сутринта !!!!!
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от ninastefanina »

Карък,колко да ви е карък?Все пак аз ви завиждам,щото си бях дома :(
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от pi4a94 »

Аз предлагам да закриеш за последно и да оправяш контузията :?
Тази година откри ли пъстървите?
Иначе е имало някакъв риболов и интрига.


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от fori »

Станиле, ти щото не си вдигаш телефона и нашият ден мина така. Само е на секретният не се качихме изобщо, но ви видяхме дупките :)
На Искъро къде ходихте? Защото аз едвам се крепя, овършах половината язовир пеша, преди да ги сбарам костуретките в забраненото.
Добавено: Бат Стан, в магазин Алпи има едни изключително удобни котки за ходене по леда за под 20 кинта. Днеска овършах десетина километра по лед, който на места беше класически черен лед, излъскан до огледало от вятъра.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от Бат Стан »

fori написа:Станиле, ти щото не си вдигаш телефона и нашият ден мина така. Само е на секретният не се качихме изобщо, но ви видяхме дупките :)
На Искъро къде ходихте? Защото аз едвам се крепя, овършах половината язовир пеша, преди да ги сбарам костуретките в забраненото.
Добавено: Бат Стан, в магазин Алпи има едни изключително удобни котки за ходене по леда за под 20 кинта. Днеска овършах десетина километра по лед, който на места беше класически черен лед, излъскан до огледало от вятъра.
Как бре, не съм получавал позвъняване?! Аре на скайпа ще ти пиша днес. Иначе браво за костурляците.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от bae »

Тоя, Станиле е полу-секретния. Името му почва с буквичката М :mrgreen: А оня истинския гестаповския е много по-секретен :wink:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”