Рано е за пролетта.

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Рано е за пролетта.

Мнение от chapara »

Та все си мисля ,че е още рано да прибираме зимните такъми, и поради тази причина дойде и заглавието на темата. Може би четейки доста колеги ще си кажат ,тоя па какво се кефи, но :? .Вчера беше планувано ходене на Яз. Искър. Риболов на лед, с амбиция за някакъв по-добър улов.Компанията този път бе по-малобройна ,поради факта ,че е работен ден. :wink: Също така решихме да не тръгваме супер рано, та така в 8.30ч. ,ърли морнинг взех Иза от тях, т.е. на две преки от нас :wink: и потеглихме.Взехме всичко необходимо ,дори и винце с лимонаТка. Време чудно за излет. И нали е ден на жените и се избирали некви дати там , не му разбирам, та коуежката кат виде кво е слънце, рече аз съм си избрала 7ми за датата ,която ще покаже характера ми 8) В снимките по долу ще видите що за ден беше.Тръгнахме в пролетта и се върнахме през зимата :mrgreen: И така те я те жената с благия характер, инак верна дружка:

Изображение

Целия язовир лед на чук , макар да бе осеян с доста газови дупки. :roll:

Изображение

Изображение

Ето изглед на "Щъркела" от към леда:

Изображение

Язовира е доста поспаднал, поради което явно замръзна.И понеже газовите дупки ни се видяха малко понадупчихме и ние към 30тина.Пробвах с търсене на зимна блесна, ама йок.На леда имаше още около 10тина колеги които все се местеха, Явно този "харабийски" ден бе решил да променя атмосферното налягане и рибите ги нямаше.Та нещата тръгваха на галоп към поредното капо.Инак големо клатене падна :lol:

Изображение

Изображение

Видя се че с клатене :roll: :lol: , няма да стане и решихме да пуснеме кивоци, мърмошки, плувки и цялата армада в действие та да се отсрамваме. А ве с две думи тегава работа.Бях пуснал и две каракудки на тапа за евентуална бяла риба :mrgreen: :lol: , и все си повтарях ,е поне някоя бяла да се обади :fish4:

Изображение

Отиваше се към отчаяние ,но нещеш ли кивока се сви и кеф :fish7:

Изображение

Последва втора, рекох си:'сега ги разбихме :D

Изображение

Е да ама не.Нещата пак се закучиха ,похапнахме пийнахме винце и се започна ново дупчене ,което донесе и по някоя друга рибка за мен , Изето отърва капото.Като цяло трудно, докато се огледаме си стана виелица и в 15 часа си набихме камшика с общ улов о 8 стрижока.

Изображение

Да на снимката са 7 бр. :wink: Осмият като за 8ми Март се улови ,когато вече събирахме такъмите:

Изображение

Ами това е от нашия отбор :wink: имали сме и по-добри дни :fish7:

И с газовите дупки думам внимавайте

Изображение
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от Бат Стан »

Чапи, къде ги набара тея газови дупки бе, брате? Последния път като бях ги нямаше. Иначе поздрави за излета, макар че е бил рехав откъм риба.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от chapara »

Бат Стан написа:Чапи, къде ги набара тея газови дупки бе, брате? Последния път като бях ги нямаше. Иначе поздрави за излета, макар че е бил рехав откъм риба.
Пред Щъркльо, като заваля снега , побеля на всякъде където има лед-здрав и се виждаха газовите, изумително явление, за жалост не можа да се запечати на фотото.Почти на по 50тина метра е като паюжина.Инак си е дебел леда ,но просто едно на ум :wink:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от Plat1ka »

Бат Стане тая газова дупка си я имаше още миналата седмица като се качихме с ристича. Беше малко по-малка де но си беше там. Ти не си я видял защото ние с теб ловим доста в страни от нея. Има на още 2-3 места изтъняване на леда но с малко повече внимание човек не би трябвало да цопне вътре.

Виж друг е факта, че и двата пъти когато бях аз там, виното се лееше като пролетен дъжд и си става опасно да се разходжаш после по леда :)

Хубав излет иначе. А колегите дето шават постоянно го правят защото там така ги ловим да му се невиди. Не е ли молдовка трябва да бие дупки през 10 минути. 2-3 рибки тука нова дупка, 2-3 рибки нова и така.
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от chapara »

Plat1ka написа: Не е ли молдовка трябва да бие дупки през 10 минути. 2-3 рибки тука нова дупка, 2-3 рибки нова и така.
Лесна е твоята, кьопеците да му мислиме :lol:
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от С. Димитров »

Въпреки тоталното ненаказано бракониерстване върху рибните популации на яз. Икър през предходните 15 години, язовира все още си държи риби. Според мене, яко замръзване имаше през 1991 и 1995 г., когато нивото му беше много по ниско, по ред причини. Тогава масово се ловяха на големи зимни блесни и костури от 400 до 1000 гр. и чудски сигове до 3 кг., а и бели риби на почти 20 м. дълбочина. За първи път язовира замръзва сега при такова високо ниво на водата и рибите не са там, където се опитват рибарите да ги търсят, по аналогия от споменатите години. Обстановката е различна, нивото е с поне 5 м. по високо и ятата с риби явно са се ситуирали на други места. Но с търсене може би ще се постигнат успехи. Дори и около "Щъркела", според мене, ако се наблегне на мормишката, като се има предвид че е вече средата на март може да се направи приличен риболов. Имайте предвид, че рибните пасажи на костурите вече хвърлят хайвер и в зависимост от ситуацията се движат по двойки, тройки, четворки и т.н. при по големите и до десетки при по дребните екземпляри. Така, че март месец не е вече месеца, когато, както на времето при Баташките сечи заставаш над ято от 1000 екземпляра и вадиш поне 50 риби от дупка.
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от ninastefanina »

Отървали сте капото.Браво за излета.

пп.Липсвате ми :(
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от chapara »

ninastefanina написа:Отървали сте капото.Браво за излета.

пп.Липсвате ми :(
С кофти работно време си :cry:
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от Zander »

С. Димитров написа:Въпреки тоталното ненаказано бракониерстване върху рибните популации на яз. Икър през предходните 15 години, язовира все още си държи риби. Според мене, яко замръзване имаше през 1991 и 1995 г., когато нивото му беше много по ниско, по ред причини. Тогава масово се ловяха на големи зимни блесни и костури от 400 до 1000 гр. и чудски сигове до 3 кг., а и бели риби на почти 20 м. дълбочина. За първи път язовира замръзва сега при такова високо ниво на водата и рибите не са там, където се опитват рибарите да ги търсят, по аналогия от споменатите години. Обстановката е различна, нивото е с поне 5 м. по високо и ятата с риби явно са се ситуирали на други места. Но с търсене може би ще се постигнат успехи. Дори и около "Щъркела", според мене, ако се наблегне на мормишката, като се има предвид че е вече средата на март може да се направи приличен риболов. Имайте предвид, че рибните пасажи на костурите вече хвърлят хайвер и в зависимост от ситуацията се движат по двойки, тройки, четворки и т.н. при по големите и до десетки при по дребните екземпляри. Така, че март месец не е вече месеца, когато, както на времето при Баташките сечи заставаш над ято от 1000 екземпляра и вадиш поне 50 риби от дупка.
Всичко е точно така, както го описвш колега. Бил съм на леда на Искъра в посочените от теб години и си спомням, че ловяхме чудски сигове на дълбочина 6-8 метра и бели риби на дълбочина 18-22 метра на отвесни /зимни/ блесни. Костури излизаха масово по 400 - 600 гр, рядко и парчета по кило. Сега е съвсем различно, язовира е обезрибяван почти 20 години и популацията на сига и бялата риба е намалена многократно. Особено на сига...

Поздрави
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от chapara »

Ами рано си е зер.Айде да пуснеме по някоя снимка от вчерашната разходка със състезателен 8) :lol: характер, че някой беше ми запратил ръкавицата :lol:
Този път компанията беше по голяма, Иза, Ели, Наско 2 и Аз. Няма много да разказвам, общо тегав риболов, на приливи и отливи, финиширах с 20 тина костура 8) , което като цяло си е по-добре от капо, но мен количествата риба не ме интересуват, важна е природата, чистия въздух, Приятелите, е и най - накрая да има и риболов.Ето снимки:

Сериозно подхождане към риболова:
Изображение

Изображение

Имаше народ ,но кой какво ловеше или не ловеше, не знам:

Изображение

Ели в акция, е разбих и представите ,че ще ме победи по бройки, но такъв е живота.

Изображение

Изображение

Едно от работните ми места, тъй като рибата се налагаше да се търси, дори на торен на мурмата излезна.

Изображение

Наско, вчера ден имаше най-малко слука ,та май за това гледа така :
Изображение

Улова:
Изображение

Е, не съм месар , но пресна рибка в умерени количества консумирам :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така премина вчерашния ден, имах двоумене, дали и днес , в неделя да не ида, но реших да си почивам, нека имат шанс и рибите. 8) Относно хвърлената ръкавица :lol:
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от TRANSKI RIBAR »

охаааа прекрасна работа сте свършили :)
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от Бат Стан »

Аз лових близо до вас по едно време, там дето предупреждавахме хората да не влизат без хавлии :D :D :D Кошмарен излет. До 9.58 часа сутринта имах уловени 25 костура на зимна блесна и всичко си вървеше чудесно. В 9.58 видях колегата Росакат на леда и толкова - до 16 часа нямах нито кълване, нито сторване, нито нищо! Блесни, мърмушки, нищо не ми сработи. Голям карък, хем пробих за въпросните 6 часа поне 50 дупки.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от chapara »

Бат Стан написа:Аз лових близо до вас по едно време, там дето предупреждавахме хората да не влизат без хавлии :D :D :D Кошмарен излет. До 9.58 часа сутринта имах уловени 25 костура на зимна блесна и всичко си вървеше чудесно. В 9.58 видях колегата Росакат на леда и толкова - до 16 часа нямах нито кълване, нито сторване, нито нищо! Блесни, мърмушки, нищо не ми сработи. Голям карък, хем пробих за въпросните 6 часа поне 50 дупки.
Па да се беше обадил, щеше да фанеш :wink: . Имаше и ракия, и винце и суджук. :mrgreen: :fish6:
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от fori »

Станиле, щото нали ни знаеш колко сме ранобудни с Явор, та да ти кажа една подсказка - след 11 часа рибите се търсят на зимна блесна много на дълбоко, най-едрата ми риба беше на 30 метра, най-плитките ми бяха на 15, или много на плитко на морма - на дълбочини до 2.5 м. А леда е почнал да се смарънгясва и на Явор му честитихме вече една баня.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Рано е за пролетта.

Мнение от С. Димитров »

Е не сте само Вие, и при нашата група бе почти пълен карък, въпреки, че разпробихме в диаметър "Щъркела" около 2 км, към устието и под него, от 3 до 14 м . дълбочина. Следобед язовира спадна с около 20 см., което също може да ни послужи за оправдание, но факта си е факт - слаб излет, от 10 до 30 костурчета/костури на човек от екипа.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”