Моля споделете

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Моля споделете

Мнение от virbela1 »

Колеги,
моля споделете от опит коя блесничка смятате, че е най-подходяща при риболов на щука и костур при подледен риболов. Изключвам мормишката.
Предварително благодаря.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Моля споделете

Мнение от Бат Стан »

virbela1 написа:Колеги,
моля споделете от опит коя блесничка смятате, че е най-подходяща при риболов на щука и костур при подледен риболов. Изключвам мормишката.
Предварително благодаря.
На мен този сезон много успешно ми работят блесните с окачена единична кука или тройка на синджир. Има ги в магазините на Иван Иванов, Лоди Коцев, при Калоян и Ивайло. Има няколко разновидности. Едните са класическа лодка с дължина около 3.5-4 см, другите са тип "катафалка" - четириъгълни и издути отгоре като пирамида, а третите са дълги 5-6 см и са издължени. Съжалявам, че в момента не разполагам с кабел, иначе щях да ти кача и снимки. От тези блесни тази зима съм много доволен. За допълнителен атрактор може да сложиш на куката око от вече уловен и умъртвен костур или грозд бели червеи. За твоя гьол бил ти препоръчал катафалката или по-едрата блесна, но да бъдат с единични куки, за да се закачат рибите по-добре. Понеже има щука, според мен няма да е зле да сложиш поне 0.35 ФК за повод, макар че в момента щуката си сменя зъбите и опасността от прехапване на линията не е чак толкова голяма, колкото през останалата част от годината, ама това най-добре ти си го прецени лично. Също така плетеното влакно вероятно е за предпочитане. тая година имам два удара на щуки под леда, едната ми прегриза 0.18 основно на Кривина, другата я улових на Бебреш, ама се беше хванала за късмет точно на сгъвката на устата и линията стърчеше встрани. Поздрави и наслука!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Моля споделете

Мнение от fori »

Щуката имам чуството че налита на всичко, което и мине покрай муцуната. За костур – по-широки планиращи блесни, може и със синджир, тази зима доста добре се представиха.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Моля споделете

Мнение от Любака »

[youtube]http://youtu.be/37jKKDiyhgs[/youtube]
Изображение
XapecBaM - Swedish Pimple
Изображение
Изображение
Ha uMuTupaHu 6a^aHcupu nak 6ue...
Изображение
Northland Forage Minnow To3u ce3oH Mu e %aBopuT!
Изображение
Изображение
PIKE VIDEO
u nak pu6ka
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”