Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Публикувай отговор
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

П.П. Изсилих се май доста. Рибите бяха 3-4 пъти по - големи от масовите на "Огняново".
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Да, "всичкото рибари", що се изявава по леда от събота и преди събота мълчи! То при тези пролетни температури не е и за говорене.Все пак почти съм сигурен, че независимо от бурните ветрове по планините и положителните температури в последните дни, за събота и неделя ще могат да се направят излети на добър лед по Родопските водоеми. Това мнение, е обаче при положение, че вследствие на ветровете, дъжда и положителните температури стопеният сняг върху леда и наличната вода между леда и снега, предвид на температурите /особено нощните/ през последните и следващите дни са се трансформирали в що годе компактен здрав лед около 20 см. Все пак на теория е едно, а на практика друго и ако някой е пробвал през тези дни, го моля да даде актуална информация.
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Metodi »

С. Димитров написа:Да, "всичкото рибари", що се изявава по леда от събота и преди събота мълчи! То при тези пролетни температури не е и за говорене.Все пак почти съм сигурен, че независимо от бурните ветрове по планините и положителните температури в последните дни, за събота и неделя ще могат да се направят излети на добър лед по Родопските водоеми. Това мнение, е обаче при положение, че вследствие на ветровете, дъжда и положителните температури стопеният сняг върху леда и наличната вода между леда и снега, предвид на температурите /особено нощните/ през последните и следващите дни са се трансформирали в що годе компактен здрав лед около 20 см. Все пак на теория е едно, а на практика друго и ако някой е пробвал през тези дни, го моля да даде актуална информация.
Колега, не се притеснявай да ходиш по Родопските високи язовири, там лед има.
За инфо - Широка поляна има към 20 до 30 сантиметра. Малък Беглик е по добре :) 60 до 70 сантиметра. Тошков чарк е поне 80 сантиметра леда.

Поздрави
Master Fishing
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Колега, благодаря за информацията. Аз от опит си го знам, че е така и че няма проблем по тези водоеми за нови излети на леда, но друго си е ако някой през последните дни е бил реално там и даде информация, че всичко е наред.
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Едно вече оформено от мене заключение за риболова на лед на Големия Беглик. В последните три години направихме доста изледи на леда в периода януари - март. Заключението ми е, че на този водоем много по - успешен е риболова на блесна /предимно с верижка/ пред риболова на мормишка /,макар че и на мормишка към края на февруари се ловят сравнително доста костури. Рибите трябва да се търсят, тъй като се движат на групи от 5 до 30 риби, а и за разлика от други водоеми се движат непрекъснато на дълбочини от 6 до 18 м. Трудно се задържат на едно място, дори и със захранки /понякога даже няма ефект/. Може би на последния лед в края на март - април мормишката би имала ефект, на дълбочини в близост до брега, но не съм пробвал. С едно изречение - "водоем за майсторите на блесната".
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Бат Стан »

С. Димитров написа:Едно вече оформено от мене заключение за риболова на лед на Големия Беглик. В последните три години направихме доста изледи на леда в периода януари - март. Заключението ми е, че на този водоем много по - успешен е риболова на блесна /предимно с верижка/ пред риболова на мормишка /,макар че и на мормишка към края на февруари се ловят сравнително доста костури. Рибите трябва да се търсят, тъй като се движат на групи от 5 до 30 риби, а и за разлика от други водоеми се движат непрекъснато на дълбочини от 6 до 18 м. Трудно се задържат на едно място, дори и със захранки /понякога даже няма ефект/. Може би на последния лед в края на март - април мормишката би имала ефект, на дълбочини в близост до брега, но не съм пробвал. С едно изречение - "водоем за майсторите на блесната".
Бат Светльо, дай акъл за Малкия Беглик, че утре там ще ги мъча.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от NIKI1968 »

Живот и здраве, ще се видим там Бат` Стане. Залагай на мормишката, колкото и да не я предпочиташ... Все пак трябва да тренираш за последния кръг (желая ви успех!). Дано пътя е поносим, след днешните валежи.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Бат Стан »

NIKI1968 написа:Живот и здраве, ще се видим там Бат` Стане. Залагай на мормишката, колкото и да не я предпочиташ... Все пак трябва да тренираш за последния кръг (желая ви успех!). Дано пътя е поносим, след днешните валежи.
как ве, нема тва онова. Тръгваме бойна група - аз, Емо Налима, Стамен Зимната блесна и Вуйчо Кюспето. Те ще ходят на Големия Беглик, ама мене ще ме оставят на малкия. Обади се непременно, ще ме познаеш по следните неща - със син екип съм, седя на алуминиев сандък, имам черна кофа до мене. Идвай, че съм приготвил три вида захранки за тестване!!!! то не са хирономуси, но не са чудеса. Ще взема и ракия за сгряване, да пием по едно дет се вика.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от NIKI1968 »

И ти ще ни познаеш - ще съм с Бате Генчо, Цецо и Жоро. Ракията е ясна, както и виното, но ще съм шофьорче, та само ще подсмърчам, като гладно цигане пред шкембеджийница... :lol: Дано се наложи да ползваш прословутата канджа за някой трофеен костур!
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от emil petkov »

Бях подочул от BIGFISH за таен високопланински пернишки гьол с костури и щуки и рекох да провера за какво става въпрос. Явно го уцелих от първия път, защото имаше не само лед но и някой друг костур.
Изображение
Не съветвам да се ходи защото леда е болен и тези костури ги хванахме с риск за живота си.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Тези ми приличат на костури от яз. "Студена". Ама там нали е з.......о! Извинявам се за предположението, ако бъркам водоема и поздравления, ако сте уловили тези "бичмета" на свободен за риболов водоем.
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от С. Димитров »

Бат Стан иска помощ:Бат Светльо, дай акъл за Малкия Беглик, че утре там ще ги мъча.
Извинявам се за закъснението в отговора Бат СТАН, наложило ми се по обективни и субективни причини.
Но, все пак ще дам "консултация", която надявам се да придвижи към челни места участниците в решаващия кръг от Републиканското на лед на "Малкия Беглик".
Та така - вариант на рецепта за "сеч" на костури, бабушки и друго що плува под леда, на една, две близки дупки с мормишка:
1. Захранка с черна глина /без да се прекалява/ и до 2 кг. мърдащ вардевас /хирономус, мотил, червенка/, задължително да е местен - от Малкия Беглик или от околните водоеми /тези румънските нашите риби трудно ги приемат по езикови причини/, съчетано с пюре от 1 кг. кървящ черен свински дроб. Ове е перспектива и за местен поминък - местни водолази, които да го осигуряват, па може и да се помисли за финансиране по Европейските програми;
2. Горното е основната захранка, но за да се стигне до класация в първите места препоръчвам и секрет - "вуна" от сравнително млада мома /ама и от булка става/ с натурални живи "п..и" екземпляри, заместващи трудно уловимите гамаруси /извинявам се, че не знам латинското им название та да го изпиша/ и поне половин литър качествен гръцки зехтин;
Ще стане захранка - трепач. Сигурация давам, че ще действа и в долните слоеве, а и нависоко под самата дупка, предвид на зехтина и на бубите. Успех!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от maranzika »

Емооо,кво направи ти бре? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Бат Стан »

maranzika написа:Емооо,кво направи ти бре? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Хех, знае какви информационни източници да ползва!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-2013

Мнение от Коце »

Тръгнал един любител на зимния риболов за риба. Пробива си той дупка в леда, намества си столчето и изведнъж чува мъжки глас:
- Тук няма риба.
Станал човекът, дръпнал се на няколко метра встрани, пробива дупка в леда и пак се чува:
- Тук няма риба.
На третия път не издържал и попитал:
- А кой говори?
- Директорът на пързалката.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”