Руски Балалайки

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Баш Рибар
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 13:31
Риболов: Плувка и дъно.
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 3 пъти

Руски Балалайки

Мнение от Баш Рибар »

Здравейте! Миналата година си купих въпросната въдичка, няколко мормишки и кивок. Не съм ходил на подледен риболов с нея, използвах най-късата си спининг въдица. Попринцип не съм начинаещ, имам над 10 години стаж в риболова, ама баш с те туй балалайче не съм ловил никога.

Та... въпроса ми е, как да поставя кивока и какво друго ми трябва, освен въдицата (от типа с дръжка след макаричката е), мормишки и кивок?

Разбрах как да си вържа мормишката, мъчих се да туря кивока, ама нещо не е баш как трябва... Нагодих го до едно положение, ама не е като по филмчетата. Помагайте, колеги :)
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Руски Балалайки

Мнение от nina »

Дай едно фото на балалайката и кивока,ако може
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Баш Рибар
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 13:31
Риболов: Плувка и дъно.
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Руски Балалайки

Мнение от Баш Рибар »

Ето снимките:

Тук съм поставил кивока... Ама не е както трябва, струва ми се:
Изображение

А това е въдицата:
Изображение

Кажете какво да направя, за да е както трябва. Сега като извадя кивока, провисва целия надолу и се държи само малко на водача.
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Re: Руски Балалайки

Мнение от Ники Дончев »

Таззи въдичка не е за мурмишки,купи си


Изображение


Изображение


Изображение


такъв тип
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Руски Балалайки

Мнение от С. Димитров »

Макар, че май не е тук мястото, ама дайте някакви коментари и за идеалната "некупешка", в смисъл собствена направа пръчка за риболов на зимна блесна на костур /дължина, тежест, твърдост/мекота, водачи и т.н./. Едни наблягат на "твърди пръчки" до 1,20 м. други на "меки" в същия обхват на метраж, а пък други използват и по къси /купешки или собствена направа от върхове на въдици/ и по дълги блеснарки до 2 м. С годините, почнах да ловя на зимна блесна на 0,14/0,16 основно влакно, но спомените ми са, че на 0,25 имах преди 25 години много по - добри резултати - по линия на кълването, а не по линия на проблеми с изваждането. Ако имате информация и за "идеалната" купешка блеснарка за лед, моля за информация.
bibfish
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Яну 15, 2012 14:36
Риболов: на леко и подледен риболов

Re: Руски Балалайки

Мнение от bibfish »

Баш Рибар написа:Ето снимките:

Тук съм поставил кивока... Ама не е както трябва, струва ми се:
Изображение

А това е въдицата:
Изображение

Кажете какво да направя, за да е както трябва. Сега като извадя кивока, провисва целия надолу и се държи само малко на водача.

Отиди в най близкия риболовен магазин и ПИТАЙ там ще ти обяснят
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”