Никой ли не оди по ледо?

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Никой ли не оди по ледо?

Мнение от kriki »

Случайно някой да каже 2-3 приказки за ледо около София - по специално Панчарево и Щъркела. Можели да се ходи вече? Колко е дебел? А случайно дали вече някой не е дърпал костурите на Пънча?
Хайде пишете
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

жеков вир има лед

Мнение от daniel krilov »

здрасти колега вчера се връщам от жеков вир,има здрав лед на устието е по-тънък но може да се лови.ловят се предимно бабушки и костур с прилични размери по целия язовир но трябват тънки влакна и най-малките мормишки.Риболовът там е свързан с мн. дупчене на дупки.чух че е замръзнал и душанци но не съм го видял с очите си НАСЛУКА
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Вчера /07.02/ чух че яз.Искър е започнал да замръзва сериозно,но около Щъркелово гнездо още не е замръзнало.В събота ще бъда на язовира 100% и ще ви дам по актуална информация
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

От собствен опит знам, че яз. Искър трябва целият да замръзне и тогава да започне да кълве сериозно. Едно време, като имаше доста риби правеха изключение заливите но сега това не е така май?
На Пънчака бабушлетата са дрболяци и са най-активни в краят на сезона. Но тогава става опасно. Костурките са доста дребни, но има и изключения риболовци като чичо Йозо-военият от Дружба 2 който може да улови пет парчета по около 500 грама на ден. Други алтернативи са Враждебна, Кривина и Богоров. От Кътина се носят легенди за бели риби, но нещо не ми е ясно много. Най-важното ледцът да е сигурен и да се ходи с по-малка чанта за рибата :D .
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

В неделя ходих на Богров, леда е около 20 до 30 см. зависи къде си. Доста народ имаше но само за около 3 часа, защото нищо недаваше. Аз успях да излъжа 2 бабушки и 4 костура и мога да кажа, че се подредих в тройката по улов през този ден:):):):). Лових предимно на хирономус, но пробвах какво ли не, а резултата плачевен. Та това е от Богров.
Master Fishing
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Re: Никой ли не оди по ледо?

Мнение от Иво »

kriki написа:Случайно някой да каже 2-3 приказки за ледо около София - по специално Панчарево и Щъркела. Можели да се ходи вече? Колко е дебел? А случайно дали вече някой не е дърпал костурите на Пънча?
Хайде пишете
От няколко дена"на Пънча" гледам, че около стената висят рибари и вадят костурчета специално ония ден бяха дръпнали доста... днес нямаше време да питам и видя как е!
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”