Наостряне на ледобур

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Наостряне на ледобур

Мнение от fori »

В този ред на мисли.. Някой точил ли е сферичните ножове на Мора? Не че с моето темпо на подледен риболов ще ми се наложи скоро, ама вчера имаше малко боклуци в леда та се зачудих.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Наостряне на ледобур

Мнение от Бат Стан »

Абе хора, никви машинарии не ви трябват. Едно парче шкурка от ситната и няколко минути на нож с въртене по часовника.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
njt
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 14:50
Местоположение: sofia

Re: Наостряне на ледобур

Мнение от njt »

fori написа:В този ред на мисли.. Някой точил ли е сферичните ножове на Мора? Не че с моето темпо на подледен риболов ще ми се наложи скоро, ама вчера имаше малко боклуци в леда та се зачудих.
На Мето ножовете попаднаха в ръчичките ми .Заточвах ги на ръка -още нямах машинка и нямаше как да ги точа по неправилния начин.
Vlado_A
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 17:35

Re: Наостряне на ледобур

Мнение от Vlado_A »

Сферичните ножове се точат като на тенджера с диаметър около 35см (установява се пробно) така ,че ножа да легне върху облата страна без да има луфтове!Слага се шкурка на тенджерата,от 600 до 2000 и се точи само в едната посока навън към режещата страна.Не трябва да се променя ъгъла от фабричният,защото няма да реже,всичко друго е хамалогия и даже има обратен режещ ефект.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”