Външни батерии

Всякакви джаджи и аксесоари за мобилните устройства.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Външни батерии

Мнение от Pike »

Бих казал, незаменима джаджа за всеки мобилен телефон, съчетан с продължителен риболов или туризъм.
Особено популярни са сред собствениците на iPhone, както дори те самоиронично си признават :)

На всеки се случва някое приложение да му изсмуче тока, зарядното за кола да се развали, баш когато не трябва или просто от бързане да не сте си заредили телефона. Разбира се, по закона за всеобщата гадост, точно в тези моменти ти удря яката риба, която заслужава много снимки и клипове, а имаш ток само за една и то не на фокус :( или пък са ти дали координати до някое тайно място, но на 500 метра преди да го стигнеш ти "умира" телефона или пък жената не може да те намери, да ти каже, че числата от тотото са ти излезли :) :) :)

Ето за тези и много други подобни ситуации, една външна батерия в джоба спасява капото ;)
Нито е голяма, нито е тежка, закачате я към телефона и той си се зарежда.
Има ги във всякакви размери, марки и цени, от малко до много милиампер часа. Като по-хубавите от тях имат порт за нормално и порт за бързо зареждане.

Аз лично все още не съм си взел такава джаджа, но след вчерашния ден, когато се оказа че зарядното за кола се е развалило и само уж изглежда, че зарежда, ще си взема и аз :)
За моментът съм се насочил към тези на Anker.
anker.jpg
anker.jpg (19.76 KiB) Преглеждано 10701 пъти
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

аз си взех такова , Не правете тази грешка за два телефона и е чао
Изображение
http://magazinera.bg/Power-Bank-20000ma ... BD-2105170
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от bat.galin »

Аз пък си взех 2 батерии и 220В чарджър за общо 30 лв...понеже денем спя дълбоко :oops:
Оригинални китайски !
tojimi
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:03
Местоположение: СОфИЯ
получил Браво: 3 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от tojimi »

А как си живеехме спокойно с шайбите едно време. Дреме ти, нали си за риба, мани ги тез телефони.
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от Ivailo87 »

Аз от миналата година съм с тази: http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/Pro ... AD0028F9A2
Имаше я на промоция от Ментел миналата година с ментел клуб за 14,90 лв.
Но в един руски сайт/форум (нямам спомен) имаше тестове и казаха, че малко са се изхвърлили с капацитета от 5000 mAh, но на мен ми стига да си заредя напълно LG Spirit 4G LTE (2100 mAh) и остава заряд за около половин зареждане горе-долу.
Основно я ползвам за планината когато правя големи преходи (от миналата година не съм правил), защото включвам 5 приложения за тест и те си точат батерийката ....
Даже се замислям да ли да не взема още една да имам под ръка (ако пак я пуснат в ментел клуб).

Но ако я взимате от ментел клуб, като си вземете ваучера, задължително се обадете в ментелския магазин от къде ще я вземете да видете има ли я налична
Защото мен така ме разиграваха за зарядното за кола. Взех си ваучер за определен магазин отивам, ми аз ги опаковах за колеги и няма ме. Търсете си в друг магазин. Звънях на *88 да ми кажат къде имат, звънях в магазина който имаха (2 дни не можах да се свържа с тях, не вдигат) ми нямаме вече, търсете в друг магазин. После звънях в 2-3 и там едвам се свързах и накрая им теглих една и се отказах.

Edit:
Намерих ревюто на батерията:
http://superg.ru/review-portable-batter ... -5000-mah/
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от ARK »

Аз ползвам това http://www.zendure.com/products/a8
25 600mAh. Спирате да мислите за ток.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от svetoslav7704 »

http://www.ebay.co.uk/itm/like/80000mAh ... RTM2063723Това е батерия зареждаш телефони,таблети,лаптопи а ако ти откаже акумулатора на автомобила стартираш и двигателя :mrgreen:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

svetoslav7704 написа:http://www.ebay.co.uk/itm/like/80000mAh ... RTM2063723Това е батерия зареждаш телефони,таблети,лаптопи а ако ти откаже акумулатора на автомобила стартираш и двигателя :mrgreen:
ма пробвал ли си го , щото ако е читаво си го поръчвам веднага.
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от svetoslav7704 »

Това е възможно най доброто за момента.Аз тествах по евтин вариант който безпроблемно стартираше многократно двигател 2.5 бензинов.Като капацитет обаче е реално над 20ач при 12в.Предполагам, че са сумирали капацитетите на отделните литиево-полимерни клетки,които са по 4.3v но са свързани последователно.
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

svetoslav7704 написа:Това е възможно най доброто за момента.Аз тествах по евтин вариант който безпроблемно стартираше многократно двигател 2.5 бензинов.Като капацитет обаче е реално над 20ач при 12в.Предполагам, че са сумирали капацитетите на отделните литиево-полимерни клетки,които са по 4.3v но са свързани последователно.
за бивак си е екстра такова и за зимата също , абе убавиня си е , ще го пробвам по натам , гаранция.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от lubobg »

Айде и аз да питам нещо.
Взел съм си китаец 12 000 милиампера.
Едва ли отговаря но и 10 000 да е ми е повече от достатъчно.
Производителя е написал да се зарежда с 5V 1.5A
Зарядното точно същото ли трябва да е?

Оказа се малко проблем намирането на точно същото зарядно.
Ако зарядното е с по малък ампераж се увеличава времето на зареждане доколкото ми обясниха.
Може ли например да се сложи 5V 2A ?


Лек ден на всички.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от bat.galin »

Може ли например да се сложи 5V 2A ?
да.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от Майстор Саки »

Досега съм купувал два китайски powerbank-а - един за мен и един за приятел. Различни марки и модели са, единият с капацитет 30 000, другият - 50 000 mAh. Първият не може да зареди два пъти нормален съвременен телефон, вторият тъкмо се справя два пъти. Не може да се разчита на такива по време на излети по никакъв начин... :?

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

За бивак по хубаво от 60-70 ампера акумулатор за кола няма, тежи, но ако не се носи на ръка не е проблем, лампа си закачиш, телефон си заредиш, само връзваш две жици към зарядно за кола и работата спи, музика си пуснеш , телевизия и деяни по една седмица пущината,а не тия боклуци, после си го заредиш като се прибереш и чака следващия път.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от nkolev »

Купих си такава джаджа 50 800 mAh и с нея стартирахме три пъти подред (може да е възможно и повече, но не пробвахме) бензинова кола при разкачен акумулатор - това с оригиналния китайски ток на 80 % от скалата (тоест дори не беше пълен акумулатора). Тъй като бях във възторг пробвах да пусна малка помпа за помпене на лодки и дюшеци, но може би дърпа повече от 3 ампера и не стана. Поддържа около 4 часа лаптоп при интензивна работа и скоро ще го пробвам на сонара (още му се каня, въпреки, че най вече за това съм го взел (дано стане)). Най - интересното е това, че при обявен капацитет от 50 Ah и при зарядно (оригиналното) със заряден ток от 1 ампер се зарежда от минимум до 100 % за четири часа. Та в задачата се пита колко ампер часа могат да бъдат заредени за четири часа с един ампер сила на зарядния ток (дори без никакви загуби)??????
НДК
Публикувай отговор

Обратно към “Джаджи и аксесоари”