Външни батерии

Всякакви джаджи и аксесоари за мобилните устройства.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

nkolev написа:Купих си такава джаджа 50 800 mAh и с нея стартирахме три пъти подред (може да е възможно и повече, но не пробвахме) бензинова кола при разкачен акумулатор - това с оригиналния китайски ток на 80 % от скалата (тоест дори не беше пълен акумулатора). Тъй като бях във възторг пробвах да пусна малка помпа за помпене на лодки и дюшеци, но може би дърпа повече от 3 ампера и не стана. Поддържа около 4 часа лаптоп при интензивна работа и скоро ще го пробвам на сонара (още му се каня, въпреки, че най вече за това съм го взел (дано стане)). Най - интересното е това, че при обявен капацитет от 50 Ah и при зарядно (оригиналното) със заряден ток от 1 ампер се зарежда от минимум до 100 % за четири часа. Та в задачата се пита колко ампер часа могат да бъдат заредени за четири часа с един ампер сила на зарядния ток (дори без никакви загуби)??????
Първо не е на 0 паднало щотро ако е паднало на 0 е умряло и без клатене няма да го дигнеш , отделно вероятно зарядното е импуслно и зарежда по добре от страндартно и по бързом, предполагам не очкаваш да го зарежда за 50 часа :wink:
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от nkolev »

quietriot написа:
nkolev написа:Купих си такава джаджа 50 800 mAh и с нея стартирахме три пъти подред (може да е възможно и повече, но не пробвахме) бензинова кола при разкачен акумулатор - това с оригиналния китайски ток на 80 % от скалата (тоест дори не беше пълен акумулатора). Тъй като бях във възторг пробвах да пусна малка помпа за помпене на лодки и дюшеци, но може би дърпа повече от 3 ампера и не стана. Поддържа около 4 часа лаптоп при интензивна работа и скоро ще го пробвам на сонара (още му се каня, въпреки, че най вече за това съм го взел (дано стане)). Най - интересното е това, че при обявен капацитет от 50 Ah и при зарядно (оригиналното) със заряден ток от 1 ампер се зарежда от минимум до 100 % за четири часа. Та в задачата се пита колко ампер часа могат да бъдат заредени за четири часа с един ампер сила на зарядния ток (дори без никакви загуби)??????
Първо не е на 0 паднало щото ако е паднало на 0 е умряло и без клатене няма да го дигнеш , отделно вероятно зарядното е импуслно и зарежда по добре от страндартно и по бързом, предполагам не очкаваш да го зарежда за 50 часа :wink:
Така е не пада на нула, казал съм че е на минимум, защото има в него защити и т.н., но спира да захранва лаптопа!, което значи че няма повече работен капацитет. Иначе и аз си мислех, че доста време ще го зареждам (е не 50 часа, но доста повече от 4). Скоро ще направя експеримент колко работи лаптопа само на вътрешната батерия и тогава ще се окаже още по-малък капацитета :shock:, а зарядното за него е около 3 ампера та го изчислявам дори при сгънала вътрешна батерия на до 12 амперчаса.
НДК
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от takezo »

Чеки и аз да се изокам по темата като ползвател на такива джаджи.

Значи тази на Васко е от ментетата, 20 000 mAh, e равно на 2 000,00 или капацитет на клетката/ите по китайския стандарт, 2 ампера ( едва ли), или може да вдигне средно голям телефон с около 4.0 " до 4.5 " дисплей от разредена батерия на 30 % до около 90 %. Ако разряда на батерията е под 30 %, power bank-ата може да дозареди само около 50-70% повече, т.е. не може да напълни докрай телефона, поне при мен е така. Колкото по-разредена е батерията, толкова по-малко пълни от банката. Не е без значение и изхода дали е на 1 А, което е малко или е на 2 А, което е достатъчно. Към момента имам три ментета с по един акумулатор в тях 18650. Всяко едно от тях ми добавя заряд в телефона плюс окоро 60 %. Или ми свети около три часа с консумация на USB лед лампа с мощност 1 W, или вентилатор в палатката с мощност 1 W, като клетката в малките ми power bank, е менте и има макс капацитет около 500 - 600 mAh. С прилични power bank-и се обезмисля и предложението за втори акумулатор за осветление през нощта, щото са в пъти по-леки и мобилни.

Едни от най-добрите клетки са на SANYO и PANASONIC, там капацитена макс 2300 - 2600 mAh, класическа клетка за тези джаджи, всичко друго обявено е лъжа, щот имам и 4 клетки с 9800 mAh, уаууу къде ги събраха !?

От тук изводите, за да пълни повече пъти трябва да се търси power bank, 5 ампера за две зареждания или 10 ампера, зависи от телефона, не е едно и също дали ще зарежда 4" или 5 ".

И едно предложение от Китай конкурент на всичко останало с реални данни и много добра цена.

http://www.mi.com/en/powerbank/

Има и ментета тук в България за около 30 лева, 10 + ампера пълни HTC DESIRE, 2.5 пъти, предостатъчно за тридневно скитане.

Снимки на джаджите ако има желаещи, по-късно в темата ;)
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от lubobg »

Днеска я ползвах мойта за първи път ,а съм я купил април.
Самсунга ми е 5 инчов и беше на 15% останал.С 2600 милиампепера батерия е телефончето.

Успя да го вдигне до 100% даже и ми светна зеления диод че телефона е напълно зареден.
Това от изхода за 2,1А за около два часа.
Оригиналното зарядно на Самсунг върши същата работа за час и малко..

Изненадата беше че на дисплея на самия пауър банк ми излезе че има 73% останал капацитет.
Явно общия капацитет е около 8 000 ,а не 12 000 както е обявил производителя.
Друго нещо което ми направи впечатление е времето на зареждане.
Та оригиналното зарядно на Самсунга пише 2А, ареално подава 1900 милиампера и зарежда за час и малко.
На пауър банка на изхода пише 2,1А пък зарежда около два часа.
Иначе за парите си е супер.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от bat.galin »

всичките джаджи на xiaomi къртят мифки...
Аватар
karidata
Мнения: 1123
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от karidata »

За коя батрия става въпрос колега.Нещо марка тва онова че и аз се озъртам за такъв атикул.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от lubobg »

Няма марка .
Идват голи от Китай.
По късно стават маркови и им се прави опаковка( така мисля аз).
Тази е литиево- полимерна.
Днеска ми зареди телефона за час и нещо. Беше на 46% останал.
Вчера от 15% до 100% за два часа и нещо.
Ползвам изхода дето е отбелязан като 2,1А.
Отделно има още два изхода по 1А.
Не съм пробвал обаче да зареждам две или три неща едновременно.
Ето две снимки за сравнение.Телефона е S4
...
DSC00131.JPG
DSC00131.JPG (182.94 KiB) Преглеждано 5073 пъти
DSC00130.JPG
DSC00130.JPG (114.99 KiB) Преглеждано 5073 пъти
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от nkolev »

karidata написа:За коя батрия става въпрос колега.Нещо марка тва онова че и аз се озъртам за такъв атикул.
Ако питаш за стартерната батерия за кола е достатъчно да ми звъннеш и двамата сме от Бургас, а тел. ми е : 0888 606 208 - Николай. Ако питаш за другите има всякакви оригинални китайски марки (умишлено не е с кавички) някои добри, други не толкова, но аз не мога да ги различавам :lol: .
НДК
Аватар
karidata
Мнения: 1123
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от karidata »

Търся батерия да ми зареди телефона поне два пъти.Затова се заинтересувах от предложе нието на колегата който зарежда Самсунга с батеерията 2600 ам часа.Ако може някъв линк...
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от takezo »

karidata написа:... поне два пъти.Затова се заинтересувах от предложе нието на колегата който зарежда Самсунга с батеерията 2600 ам часа.Ако може някъв линк...
Линк :

http://www.mi.com/en/pb16000/

Supports up to 3.5 full charges on Redmi Note 4G (3100mAh)

----------------------------------------------

Линк 2 :

http://www.mi.com/en/pb10000/

It holds enough power to charge Mi Note's 3000mAh battery fully 2.1 times.

Не е като неговото ама ...

Поздрави !
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Boakal
Мнения: 287
Регистриран на: Нед Юли 24, 2016 23:03
Риболов: речен, сладководен
получил Браво: 32 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от Boakal »

Здравейте,
В магазина на Батерисервиз видях да продават само кутията. Вътре слагаш каквито имаш 18650 батерии. Вързани са в паралел, тоест и една да сложиш пак ще работи. Ако ти потрябва за друго, фенер или челник вадиш и ползваш.
https://batteryservice.bg/
За повече информация може да се свържете с тях.
Проблема в случая е нуждата да се повиши напрежението на батерията от 3.6V на 5V стандат за USB. Евтините конверотри имат ниско КПД и оттам големи загуби. Като добавиш и калпава батерия нещата са трагични.
Надявам се да съм помогнал.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

quietriot написа:
svetoslav7704 написа:http://www.ebay.co.uk/itm/like/80000mAh ... RTM2063723Това е батерия зареждаш телефони,таблети,лаптопи а ако ти откаже акумулатора на автомобила стартираш и двигателя :mrgreen:
ма пробвал ли си го , щото ако е читаво си го поръчвам веднага.
поръчах едно такова , да видим що за китайско чудо е .
Boakal
Мнения: 287
Регистриран на: Нед Юли 24, 2016 23:03
Риболов: речен, сладководен
получил Браво: 32 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от Boakal »

quietriot написа:
quietriot написа:
svetoslav7704 написа:http://www.ebay.co.uk/itm/like/80000mAh ... RTM2063723Това е батерия зареждаш телефони,таблети,лаптопи а ако ти откаже акумулатора на автомобила стартираш и двигателя :mrgreen:
ма пробвал ли си го , щото ако е читаво си го поръчвам веднага.
поръчах едно такова , да видим що за китайско чудо е .
Изглежда интересно. Обаче няма ТТ данни. Дали са капацитет 80Ah. Ако са литиево-йонни (полимерни и т.н.) батериите би трябвало да тежат около 4 - 5 кг.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

Boakal написа:
quietriot написа:
quietriot написа:
svetoslav7704 написа:http://www.ebay.co.uk/itm/like/80000mAh ... RTM2063723Това е батерия зареждаш телефони,таблети,лаптопи а ако ти откаже акумулатора на автомобила стартираш и двигателя :mrgreen:
ма пробвал ли си го , щото ако е читаво си го поръчвам веднага.
поръчах едно такова , да видим що за китайско чудо е .
Изглежда интересно. Обаче няма ТТ данни. Дали са капацитет 80Ah. Ако са литиево-йонни (полимерни и т.н.) батериите би трябвало да тежи около 8 - 10кг.
Ще го видиме като дойде , колегата каза че са палили кола с такова няколко пъти , ще го пробвам на субаруто веднага.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от nkolev »

quietriot написа:
Boakal написа:
quietriot написа:
quietriot написа: ма пробвал ли си го , щото ако е читаво си го поръчвам веднага.
поръчах едно такова , да видим що за китайско чудо е .
Изглежда интересно. Обаче няма ТТ данни. Дали са капацитет 80Ah. Ако са литиево-йонни (полимерни и т.н.) батериите би трябвало да тежи около 8 - 10кг.
Ще го видиме като дойде , колегата каза че са палили кола с такова няколко пъти , ще го пробвам на субаруто веднага.
За палене на кола съм сигурен, че ще е добро, още повече, че е по-голямо от моето. Пробвах сонара захранван само от него и работи около 5 часа, което значи, че наистина е около 5 Ач (колкото предполагах според времето на зареждане). От къде го вади този ток при стартиране на автомобил направо нямам обяснение :shock: . Мисля да си го нося като резервна батерия за сонара и стартерна за колата.
НДК
Публикувай отговор

Обратно към “Джаджи и аксесоари”