Съвет относно избор на сонар

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Отговори
zaks
Регистриран: вт яну 07, 2020 15:22
Риболов: на море

Съвет относно избор на сонар

Мнение от zaks » ср яну 08, 2020 15:06

Здравейте,
От миналата есен съм собственик на лодка и сега е ред на сонар. Моля за съвет относно марка и модел, както и разликите или какво трябва да гледам. Ще практикувам основно морски риболов в района на Бургаски залив на чепаре за сафрид, чернокоп, както и попче и паламуд. Бюджета ми е около 800 лв. Насочил съм се към два модела GARMIN Striker Plus 5cv и LOWRANCE Hook2-5 Combo. Моля за вашето мнение и съвети, че на мен не ми е много ясно. Прочетох доста във форума, но май повече се обърках отколкото да ми стане ясно.
Благодаря ви за отделеното време предварително. :D

nkolev
Регистриран: ср фев 10, 2010 16:36
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Съвет относно избор на сонар

Мнение от nkolev » чет яну 09, 2020 11:53

Моята препоръка е за Гармина, защото моят Гармин - ECHOMAP Plus 72sv "вижда" чернокопа доста по-добре от Лоурънс Елит 4 чирп. За да "вижда" чернокоп Лоурънса трябва да е в друг ценови клас и бюджета не стига, дори е около три пъти по-малък от необходимото. GARMIN Striker Plus 5cv със стандартно обявената за него сонда GT20-TM, влиза в бюджета и сондата е с 500 вата, а това е важното за "виждането" на чернокопа и лефера. Така смятам аз, може и да греша нещо но основното според мен е това.
НДК

Отговори

Върни се в “Морски риболов”