Морски риболов в Гърция

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
chechy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 10:40
Риболов: Спиннинг

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от chechy »

Здравейте,

Вчера се върнах от Лимнос и ето резултата:
- Спининг: нищо. Понеже не бях с мойта кола и немях много възможности да обикалям всъщност успях да похвърлям на Мудрос и на Калиопи (покряй сърф училището на Керос). На воблер, блесна и попер - нито веднъж на пипна.
- Плувка: добре че бяха децата да ни отсрамят и да хванат 12-13 рибки гопа.

Срещнах 2-ма българи, практикуващи спининг и казаха, че от 11 дни са там и само 4-5 риби около 4-5 кг всяка (не запомних какви са, но не са от по-известните - поне на мен). Един местен беше на пристанището на Мудрос и той каза, че там риболова бил много тегав и рядко имало сполука.

Надявам се началото на септември на Лефкада поне да има кълване, че да усетя какво е морския риболов.

Поздрави и на слука.
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от JohnnyBravo »

Ето малка част от преживяното преди седмица в Гърция :)
https://vimeo.com/251218865
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Д-р Флекс »

Благодаря за репортажа, Джони! Четох и подробния в нарибата ...
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ivailo87 »

Бях на Ставрос. (Вчера 27.01)
Един Българин каза, че са вадели кефали до обяд. После следобяд видях, че вадят заргани на плувка.
Аз пристигнах към 14:20 часа и стоях до към 19:00.
До мен един Грък извади една сепия, колкото юмрук.
Мятах воблер и, но без резултат. До мен се настаниха едни Гърци и метнаха няколко въдици на дъно, но не извадиха нищо, и на воблер и мятаха, пак същия резултат.
На пристана имаше една извадена змиорка с отрязана глава. Беше около 40-50 см.
По едно време дойдоха други Българи и мятаха с чепарета от другата страна, но май и те не извадиха нищо.
Мятах и калмариери, нищо.
Беше много студено!
Мятах и пилешко крилце, но нямаше следи някой да се е опитвал да яде от него.
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
Rumbeti
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Фев 04, 2017 22:21
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Rumbeti »

Някой да има инфо за неа перамос или кавала дали излиза нещо.
vandu
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 13:07

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от vandu »

Някой би ли дал малко подробности при риболова на морски кефал? Миналата година юни месец се бях засилил да вадя заргани, ама ударих на камък. Но докато си плувах в морето се виждаше много риба (според мен беше морски кефал, а според двама перничани лаврак). Та тази година плановете са ми пак за юни месец на касандра и исках да съм малко по-добре подготвен.
Направи ми впечатление че сутрин (10-12 часа) нямаше никаква риба до брега, а следобяд след 14 се появяха. Риболова го правя сутрин между 6 и 10 часса.
niklexis
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Фев 23, 2018 15:20

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от niklexis »

Здравейте.
Ходих на Тасос края на януари. Един 2 палмуда.
Пет души хвъляме воблери, силиконки, глайдери ... четири сутрини общо два палмуда и една заргана, има няма 35 см.
Място: стария кей.
За големия,там където застават фериботите, казват че са хванли един сафрид и един лефер..., но не видях рибите.
Аз също опитах там на плувка и дъно за ципура ... без успех.
Гърците опитват за калмари. Резултат - нулев.
Ще ходя отново след като мине студеният фронт. Най-вероятно след 03-03-18
Аматьора Бс
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Фев 25, 2017 12:45
Риболов: Морски
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Аматьора Бс »

Той острова дава въпросът е да намериш къде.Забиеш ли се на едно място е сигурен провал
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от svetlio80tm »

След като се завърнах миналата седмица, намерих време и да споделя тук: трима човека на Евия имаме 3 паламуда, 1 голям лефер, два малки лефера, сафрид и лаврак около килото. Не сме капо, но времето ни предаде с този южняк, който наду, иначе резултатът щеше да е впечатляващ предвид перспективните места, които обиколихме :fish15:
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от stoev »

svetlio80tm написа:След като се завърнах миналата седмица, намерих време и да споделя тук: трима човека на Евия имаме 3 паламуда, 1 голям лефер, два малки лефера, сафрид и лаврак около килото. Не сме капо, но времето ни предаде с този южняк, който наду, иначе резултатът щеше да е впечатляващ предвид перспективните места, които обиколихме :fish15:
Поздравления за рибите. Много хора се увалатиха миналата седмица на различни места из Гръцко така че сте добре. Пусни някоя снимка ако имаш моля.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от demi »

За риболов от брега, не ти трябват разрешителни нито билети. Имаш право на улов общо 5кг. на ден, като за съответната риба си има маломерност и изисквания.
За риболов от лодка до 4.60м и двигател до 20к.с. не ти трябва капитанско , но лодката трябва да се регистрира, ако не искаш проблеми.
кълве ли...
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от itodorov »

demi написа:За риболов от брега, не ти трябват разрешителни нито билети. Имаш право на улов общо 5кг. на ден, като за съответната риба си има маломерност и изисквания.
За риболов от лодка до 4.60м и двигател до 20к.с. не ти трябва капитанско , но лодката трябва да се регистрира, ако не искаш проблеми.
За риболов от лодка, до 30 к.с. не ти трябва капитанско.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
Аватар
Djubaca
Мнения: 484
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 13:40
Местоположение: София

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Djubaca »

Моля за инфо, верен ли е слухът, че риболовът от лодки регистрирани под български флаг е забранен ?

П.С. Нека се разбират яхти над 7 метра, притежаващи всички необходими регистрации за плаване в международни води, както и капитан с валидно капитанско, подобаваща прошарена брада, миризлива пръдня и дебело шкембе, без нарочен лиценз за риболов от което и да е било официално гръцко служебно лице, освен бога на ракията и узото.
"Честото поднасяне на стръвта отначало предизвиква любопитството на кленовете, но после ги убеждава, че ги търсят "само за електорат", тоест - за чужди кулинарни цели"
Бай Жоро от подуяне
demi
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 19:59
Местоположение: перник
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от demi »

Каква е тази глупост
кълве ли...
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”