Камчийските азмаци

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Камчийските азмаци

Мнение от ZLAK »

Подмамен от откъслечна информация на колеги от форума и на други извън него , реших да посетя азмаците на Камчия за щука. Били свободни вече за риболов и нямало проблем да се лови.
31. Март. Тръгвам от Свети Влас рано сутринта с пълен комплект щукарски спининг принадлежности и изпълнен до краен предел с оптимизъм. Днес трябваше да ги скъсам! Минавам и взимам един колега с баща му от гр.Бяла и продължаваме. В колата се надъхваме допълнително. Малко преди Шкорпиловци отбиваме в ляво и след кратко каране паркираме. Много красиво място. Разпределяме се по азмаците и започвам да замятам. Точно на второто водене ...следва.....не , не удар , а телефонен звън - спешни здравословни проблеми , нетърпящи отлагане. Бесен съм че съм минал 70 км. напразно , но няма как. Събирам четата , паля гумите и с мръсна газ - обратно към къщи. Компанията е унила , аз изнервен.
У нас тушираме проблема набързо. Минават 2 дни , ама нали луд умора няма - отвътре ме яде да пробвам отново.
02.Април. Тръгвам в същата посока - отново с оптимизъм , но този път по-умерен - в рамките на разумното. Предупредил съм в къщи да ме търсят само при смъртна опасност , земетресение или вълна цунами. Този път съм сам. Не искам да рискувам да се изложа отново. Спирам на същото място. Този път - " нема лабаво"! Някъде към петото замятане...следва....не , не удар , а джипката на горските. М-д-а-а-а-а-а !!!
.................
Следват резонните : -Билета за проверка! Знаеш ли че ририболова тук е забранен? - Знам че е разрешен. Дрън , дрън , дрън.......
Разгеле! Разбрани хора излязоха - не ме глобиха , но риболова приключи. Така от две ходения до азмаците ми се събраха по-малко от 5 мин. риболов.
Изводи - бол! Най-важния обаче е - азмаците са забранени и ако някой пише че ги е посещавал - нека отбележи че е било незаконно.
Сега съм се изковал да се разходя до Шабленското езеро. Уж било бивш резерват - сега свободен , ама знае ли се ?
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Злак , пак ще се разходиш напразно. Миналата седмица ходих на Дуранколашкото езеро . Имаше голяма табела - риболова е забранен от 31 Март до 1 юли. Предполагам че същата ще я има и на шабленското езеро .
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”