Риболов около и в Приморско

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
BOJO
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 16:12
Риболов: Fly Fishing
дал Браво: 3 пъти

Риболов около и в Приморско

Мнение от BOJO »

Здравейте колеги,

Заминавам за Приморско за две седмици на почивка. Кажете моля как, каде и каква морска риба се лови там?

Има и някаква река там, дали става за мухарене ?

Благодаря,
Аватар
BOJO
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 16:12
Риболов: Fly Fishing
дал Браво: 3 пъти

Мнение от BOJO »

Нищо ли няма :?: :?:
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Има така ,че вземай екиперовката няма да съжаляваш :idea:
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Божо,
Там - на Перла е култово място за морски риболов. На место ще разбереш какво и как излиза. Ако има риба не очаквай някой да ти каже за това. Разчуе ли се - не мож си намери място от народ.
Относно блесните и мухите - на р.Ропотамо преди с.Вселие съм ловил кефали на блесна. Може и на муха да пробваш, но реката е малка и рибите не са големи.
Божидар е прав. Бъди подготвен за всичко. И да не си - там има и стръв и такъми :wink:
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

В Царево има 2 магазина за такъми и морски червеи,така че не се хаби предварително да си набавяш всичко.Все пак като минаваш през Бургас,няма да е лошо да се отбиеш в риболовния магазин на жил. блок наречен "КРАСТАВИЦАТА".Там работи Local.Той при всички положения ще е в час къде какво върви и ще те оборудва подобаващо. Между Приморско и Царево има предостатъчно заливчета за всякакъв риболов,ама не очаквай съвети от местните,защото хич ги няма .Те за риба признават само паламуда , а въдица никога не са хващали в ръка.
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Аватар
BOJO
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 16:12
Риболов: Fly Fishing
дал Браво: 3 пъти

Мнение от BOJO »

Даааа, вече сам посабрал дребен багажец- май ми трябва бус за да го побера.... остана само да взема малко клатушки и сам готов....
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Не забравяй и торни червеи ,че като няма морски и те вършат работа за морският кефал :lol:
Аватар
kalin4o
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 15:35
Местоположение: Разград !!!

Re: Риболов около и в Приморско

Мнение от kalin4o »

Здравейте,

От 3-ти до към 12-ти юли съм в Приморско.
Излиза ли нещо там!
До сега не съм ходил там, ходил съм тука около Варна за илария, попчера и зарган, общо няколко пъти - това ми е морския риболов...
Ако някои иска да сподели инфо... :fish3:

Поздрави и Благодаря!
"Remember what happens in Vegas, stays in Vegas. Except for herpes. That shit''ll come back with you." :D :D :D
super_seven
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 16:58
Риболов: Мухарски
дал Браво: 1 път

Re:

Мнение от super_seven »

hrimar написа:Божо,
Там - на Перла е култово място за морски риболов... :wink:
И аз от към 1-ви ще ходя в Приморско и съм се ориентирал да ходя на "Перлата" . Та ако е така както казваш ти ще си мълча :D :D :D . А кой е по добрия начин за риболов (конкретно на този плаж) с чепаре или на дъно :?: :?:
Аватар
kalin4o
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 15:35
Местоположение: Разград !!!

Re: Риболов около и в Приморско

Мнение от kalin4o »

май никои не иска да си издаде мястото...... пак и да не е място просто да каже дали кълве, но както и да е.........
GODzillata написа: «Да премълчаваме и да не съобщаваме на другите това, което знаем, ни прави бедни. Когато пък споделяме с другите полезните си знания, тогава умножаваме и собственото си богатство.»
"Remember what happens in Vegas, stays in Vegas. Except for herpes. That shit''ll come back with you." :D :D :D
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Риболов около и в Приморско

Мнение от nkolev »

Какви скришни места, какви тайни бе момчета???
На морето през месец юни и юли риболова е сравнително слаб. Добро време за сафрид на скалите до Маслен нос е когато е мрачно, дори дъждовно (без това няма да става за плаж), иначе от буната или кея на Перла могат да се ловят платерини на блатен червей (такъма с тапичките) или попчета, на всякаква стръв (бял, торен, парченца рапан, месо).
По реките , които са доста обрани има много видове риби и става риболов, примерно на морски или блатен червей на булдо за кефал (морски кефал), има брияна (рибка подобна на уклея, но става и по-едра), има дори и шарани но да разчиташ на тях е губене на време.
На блатото до Перла има не много шаранчета, лин и морски кефал, но достъпа до местата е труден и самите места са малко.
Засега толкова, вие започвайте и на място ще се ориентирате.
НДК
angel1
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 11:42

Re: Риболов около и в Приморско

Мнение от angel1 »

да не отварям нова тема направо тук ще питам : някой може ли да ми даде инфо за река Караагач :roll: ще съм му много благодарен
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Риболов около и в Приморско

Мнение от nkolev »

Колега angel1, горното което сьм написал важи и за Караач и за Дяволска река.
НДК
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Re: Риболов около и в Приморско

Мнение от dzaekov »

Миналата година бях пуснал тема за реките Ропотамо, Дяволска и Велека. Потърсете ги, да не повтарям пак.А, ето го и линка:http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 30#p516630
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”