Сафрида пред Варна набира сила

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Махай главите,то и без друго няма какво да изкараш от тях.
А за меджита,яде се.Пържен си е добре,но докато още е топличък,на другия ден става "каиш".Също така от него става хубав чироз,за 1-2 дена е готов.
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Меджита се яде приятелю ,но бързо се разваля след като е хванат.Когато се ходи целенасочено за едър се чисти на място и ако може се съхранява на хладно примерно някоя хладилна чанта,а когато се изпържи се консумира топъл и е добър на вкус,но топъл.Оставиш ли го да изстине става гума.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Никога досега не съм виждала перазити по, хрилете на карагьза.Имаш ли някаква снимка да покажеш?
А.С.
1000n
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 14:38
Местоположение: родом от Варна/живеещ в София

Мнение от 1000n »

За съжаление нямам снимка на паразитите по карагьоза. :( Просто не се усетих на секундата, защото направо бях фрапиран. Имах и други улови, в които имах карагьоз с въпросните червейчета, но винаги съм бил с нагласата да снимам нещо позитивно, а и бях сигурен, че не съм единствения, който ги е забелязал...... Аз също досега не бях виждал каквито и да било паразити и то дори по която и да било риба. Но по-притеснителното е, че може би тази зараза се среща повсеместно и като че ли никой не й обръща внимание...... Червейчетата се забелязват сравнително трудно, т.е. на пръв поглед рядко се виждат, но ако човек се загледа внимателно може да ги забележи. Мога да ги оприлича като размери на морска кука номер:6, но са по-тънки от самата кука. Не са много на брой. В последния карагьоз имаше само едно червейче мисля...... :roll:
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

В събота изкарах едно пред Траката,нарочно го прегледах,нямаше му нищо.Пробвах го пържен,ама не ми хареса,пък за един хариб да паля скара............тц.Абе нали един "доктор" по морските ти каза,че няма проблем да консумираш,то от толкоз питане,да не се е развалил вече?
1000n
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 14:38
Местоположение: родом от Варна/живеещ в София

Мнение от 1000n »

КИРО написа:В събота изкарах едно пред Траката,нарочно го прегледах,нямаше му нищо.Пробвах го пържен,ама не ми хареса,пък за един хариб да паля скара............тц.Абе нали един "доктор" по морските ти каза,че няма проблем да консумираш,то от толкоз питане,да не се е развалил вече?
Нищо им няма - те са дълбоко замразени :lol:
Следващата неделя ще ги изхърдъфушкаме :D
Но въпросът вече става принципен :wink:
Във форума на naRiba.com прочетох, че хрилете на карагьоза червясвали, когато водата станела по-топла......
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Почна да се показва пак.
Изображение

Пред Галата
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

И аз бях вчера и хванахме по два килограма на човек за един час.
Когато си тръгвахме беше тъмно и залива гъмжеше от риба , но не искаша да кълве. Предполагам , че когато стане тъмно не вижда чипарето. Някой запознат ли е с нощен риболов?
А.С.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Исках сано да допълня, че около 80% от сафрида беше изключително едър.
А.С.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Мънцата »

[quote="A.C."]И аз бях вчера и хванахме по два килограма на човек за един час.
Когато си тръгвахме беше тъмно и залива гъмжеше от риба , но не искаша да кълве. Предполагам , че когато стане тъмно не вижда чипарето. Някой запознат ли е с нощен риболов?[/quote]


Колега, моля те за малко инфо къде по-точно в залива. Преди два дни обиколихме от Галата до Каварна и нищо - трима човека по 7-8 за 4 часа - действително много едър ама....
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Мънцата »

Забравих - по 7-8 ама бройки, не кг
atillas
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 13:26
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти

Мнение от atillas »

A.C. написа:И аз бях вчера и хванахме по два килограма на човек за един час.
Когато си тръгвахме беше тъмно и залива гъмжеше от риба , но не искаша да кълве. Предполагам , че когато стане тъмно не вижда чипарето. Някой запознат ли е с нощен риболов?
сафрида си вижда перфектно на полумрак
просто чепарето трябва да е от ламета или нещо друго бляскаво
аз си правя специални чепарета за нощен риболов на сафрид с директен телескоп 7ца - слагам по две лентички от опаковка на вафла морена със сребристото навън и едно златно мънисто на самата кука или на бидема,връзвам около 15 куки/ с повече е трудно да се работи ако се хване на горните куки / ,палим един петромакс и започваме да клатим
Много пъти съм ходил на Тюленово за такъв риболов,кълве от смрачаване до 1-2 през нощта а някой път и до сутринта като средния резултат е около кило -две на човек
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от anonimen »

От лодка обаче е по различно и през ноща нема успехи.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

anonimen написа:От лодка обаче е по различно и през ноща нема успехи.
Даже е забранено нощно време да са в морето.
Става въпрос за обикновенните рибарски лодки.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Колега marind,
когато хванахме по два килограма на човек беше сряда 11,09 и духаще от югоизток . Пускахме са на дрейв от рейда до малко под носа на Галата, но когато се стъмни сафрида беше дори до Св. Николай-фара.
На всичките ни чиипарета има ламе, но явно това не е достатъчно.
Може би наистина ще трябва да се пробва и с лампа дано да се повтори същата ситуация, защото следващите 5 поредни дни се пробвахме да ловим, но времето беще толкова лошо че беше не възможно. Между другото фишфайдъра показва завъртане на риба. Само вренето трябва да се оправи. Заедно с едрия сафрид обаче имаше и няколко граци, но те се движат по -високо.
Ако имате информация пишете.
А.С.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”