Как е паламуда на юг?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Как е паламуда на юг?

Мнение от A.C. »

Как е колеги има ли паламуд на юг?Тук около Варна , че паламуд няма няма , но и на рибната борса не виждам пресен.Похвалете се нещо,дайте малко надежда.
А.С.
Mik
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 14:20
Местоположение: Бургас

Мнение от Mik »

Ами и на Юг го няма, на Краснодар - 10 лв. килото, със съмнение че е пресен.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

А вярно ли е колега, че много сафрид имало в Бургаския залив?
А.С.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

На юг от Бургас мооого сафрид , и само сафрид. В бургаския залив имало и лефер и чернокоп на мрежите.
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Ке ядем ли таз година ПАЛАМУД -какво ново :idea: Моля за ИНФО :!:
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Нещата отиват към безпаламудие! Времето напредва! Не че се занимавам с морски риболов, но работя като технолог по преработка на морска риба, а РК-тата улавят добри количества цаца.Който разбира да си прави изводите!Улавят се инцидентни риби!
Ч Е Ф О
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 13:12
Местоположение: Варна

Мнение от Ч Е Ф О »

Doktor-5 написа:Нещата отиват към безпаламудие! Времето напредва! Не че се занимавам с морски риболов, но работя като технолог по преработка на морска риба, а РК-тата улавят добри количества цаца.Който разбира да си прави изводите!Улавят се инцидентни риби!
Здравей, Doktor-5 на мен ми е интересно къде е тънкия момент в наличието на цаца и липсата на паламуда .
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Мнение от Вожда »

Ч Е Ф О написа:Здравей, Doktor-5 на мен ми е интересно къде е тънкия момент в наличието на цаца и липсата на паламуда .
Цацата го е изяла. :lol: извинявам се, не се засягайте, ама не можах да се сдържа.
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Хахаха, сетих се за един документален филм. Една група туристи нещо се пличкаха в Амазонка, та една мома притеснено попита, аджиба в таз река няма ли крокодили и гида й каза- Няма, те пираните ги изядоха :lol:

Пък за цацата и паламуда логиките по принцип са две- логика номер 1 гласи, че като има цаца би трябвало да има и паламуд, или че поне ще се появи щото той паламуда си е фен на цацата. А логика номер 2 гласи, че щом има толкоз много цаца то паламуд едва ли има, щото ако имаше щеше да я е изял :wink:
Ама с тез промени в климата не мисля, че нещата в момента се движат от някаква логика. Ей го на, на двора ми цъфнаха некви цветя дето хич не им е времето да цъфтят сега. Та и с рибата така.
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Абе май нема да се яде паламуд тая година
Добре е да си добър
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Ето още едно логично обяснение. Всичките паламуди които съм хващал повръщаха УВА. С ува се храни паламуда най-вече . Увата е храна и на сафрида, а сафрид имаше мнооого тази година.
Каквато и да е причината паламуда ще го извадим от менюто - надявам се не за дълго. 5-7 години и пак ще пълним чепаретата.
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Тъкмо си дочетох поста на Cougar за търсените от него стийлхеди :))) Намирам много общи между неговите и тези на Дели риболовни въжделения :)) Ама ще има паламуди споко ....
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”