Дайте/давам инфо за Обзор.

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
Прякор
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 15:58
Местоположение: София

Дайте/давам инфо за Обзор.

Мнение от Прякор »

Здравейте, колеги! Имам предложение за почивка на Обзор. Не съм бил там и нямам грам понятие за възможностите му за риболов. Попрочетох написаното тук за Обзор. За реката - кефал (предполагам речен), уклей, отпадни води и комари. Река Двойница колко е голяма? Морски кефал влиза ли в нея? Някой може ли да я сравни с Караа'ач (Караагач)? Гледам на картата - има и още една рекичка в близост. На морето как е? Има ли участъци на плажа, удобни за риболов на платерина? Скали? Рибарски места? Рибарски магазинчета? Стръв в тях? Всяко инфо ще ми е от полза.
Благодаря ви предварително!
Последно промяна от Прякор на Чет Сеп 11, 2008 9:55, променено общо 1 път.
Тишина, красота, птички пеят, риба плясне... А ако и кълве...
Емо Пържанов от Доспат е голям пич!!! Водачът на зелен джип СА 4091 ВХ тоже!!!
sixty66
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 17:34
Местоположение: stara zagora

Мнение от sixty66 »

Здравей колега , на обзор сам ходил преди няколко години на реката излизаше само уклей и някое малко кефелче а на морето излизаше илария но само на 1 място и то е доста далеч върви се към 1 час пеша по плажа. Общо взето не бях доволен от условията за
риболов. Аз утре заминавам на Влас там не съм ходил
до сега дано да излезе нещо.
Аватар
Прякор
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 15:58
Местоположение: София

Мнение от Прякор »

Поради явна липса на инфо, не бях влизал скоро тук. Благодаря, колега! И лошото инфо е инфо. :) Само по плажа ли е достъпно това място? Плажът бил дълъг, значи и скали няма много...
Явно пак ще се губи някой ден в разузнаване и импровизации.
Тишина, красота, птички пеят, риба плясне... А ако и кълве...
Емо Пържанов от Доспат е голям пич!!! Водачът на зелен джип СА 4091 ВХ тоже!!!
1000n
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 14:38
Местоположение: родом от Варна/живеещ в София

Мнение от 1000n »

Питай и във форума http://forum.nariba.com :roll:
Аватар
Прякор
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 15:58
Местоположение: София

Мнение от Прякор »

Благодаря, колега 1000n! Веднага погледнах и там и с радост видях тема точно за Обзор с мнения по нея. ... Да, ама не! Всичко друго, но не и за Обзор. Толкова ли е куца тази дестинация???
Сега разчитам на двама колеги, които са писали нещо от рода: "Когато бях на риба в Обзор...". Дано откликнат на молбата ми!
...Че и с Гугъла разглеждах крайбрежието - наистина няма една скаличка.
Тишина, красота, птички пеят, риба плясне... А ако и кълве...
Емо Пържанов от Доспат е голям пич!!! Водачът на зелен джип СА 4091 ВХ тоже!!!
Аватар
Прякор
Мнения: 77
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 15:58
Местоположение: София

Инфо за Обзор

Мнение от Прякор »

Както и предположих, рибата около Обзор не бе много благоразположена. Времето също. В периода 26-31 август случих на едни големи вълни. Ходих до едни (предполагам паднали от стръмния бряг) камъни, на плажа пред база “Чавдар”. За минута-две дънната натежаваше от водорасли. После събираш очите на околните с яко огънат прът. Четвъртия ден сутринта имаше едно затишие (което се оказа затишие пред буря), та помятах малко бомбардите. Резултат – 2 чернокопчета колкото палец. На дъно от ранни зори до обед бяха взели по 2-3 платеринки.
Ходих и до пристанището на Бяла. На тетраподите не можеше да се стои от голямата вълна. Изкарваше бомбардата по-бързо, отколкото я водех. Между лодките – нищо. Eдин колега си цъкаше попчета. Малко по-големите от нокът ги пускаше да растат, тези като палец – в пликчето. На входа на пристанището имаше един не малък плитък участък с пясъчен нанос. Мисля, че работници правеха някакви платформи, вероятно да чистят пясъка.

Пробвах и двете реки до Обзор.
По-близката – р. Двойница
Изображение

Изображение
(в участъка й от устието до моста) дълбочина около метър, широка около 15. Редовно си даваше белички. Семки-занимавки. Уверих се, че има и слънчаци, мрени, раци и онези рибки, много приличащи на бабушка, но с по-вретеновидно тяло. Има ги по вливащите се в морето реки. По думи на местен, имало и каракуда, а миналата година реката била черна от народ, ловящ в изобилие влязлата от морето илария.

Втората,
Изображение
намираща се на 1-2 километра след първата е по-тясна, но дълбочината й е около 3 метра. Редки белици и каракудки. Редки иларии - не пожелаха да пипнат. Имало и шаран.
Та така с риболова из Обзор! Може би ако бях успял да си купя надуваема лодка и морето не се пенеше толкова, положението щеше да е мааалко по-различно.
Благодаря на колегата Киро от Варна за отзивчивостта му към въпросите ми!!!
Тишина, красота, птички пеят, риба плясне... А ако и кълве...
Емо Пържанов от Доспат е голям пич!!! Водачът на зелен джип СА 4091 ВХ тоже!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”