Има ли хариб и къде.

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Има ли хариб и къде.

Мнение от A.C. »

Чувам от някой колеги , че хванали хариб . Има ли някой успехи къде и кога?
А.С.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Казаха ми,че вчера имало много лодки в новия канал,под моста за хариб.Не знам кога ще излизам,така че ако искаш провери.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Плановете ми са да проверя утре и ако не ми нине котка път утре след обяд ще дам инфо.
А.С.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Излизайки от езерото редовно виждам рибари под моста. Колеги с лодки са заставали в канала, но вадят само единични бройки. Там обаче водата е опастно замърсена от отходни води, които бълват като гейзер в началото на канала откъм езерото.
Иначе последните десетина дни риболова с чепаре е жива мъка. На два три дракона може да се закачи сафридче на стотина метра пред Галата или пред вълнолома. Около буевете има повече сафрид но глобите са солени, ако се вържеш на буя. Нито едно харибче не сме закачали в морето. С тве думи трагедия .
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Излизахме днес, но нямаше никакъв хариб. Имаше делфини, хамсия, но хариб нямаше. Колеги казват , че треди два дена са направили по 9 кг. Лъжат ли истина ли казват не знам , но ние не срешнахме нито един хариб.
Не съм се отказала разбира се да проверявам но днес нямаше.
А.С.
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Точно на 11 юли под Аспаруховия мост в шест и половина сутринта нямаше място къде да застана , за да си опитам късмета за карагьоз на чепаре . Имаше нашествие от делфини и според колегите с риболова би трябвало да е приключено . Да ама все пак видях , че от време на време вадят риби . Преместих се на стотина метра от моста към езерото и на чепарето улових десетина карагьоза за два часа ! Имам следния въпрос към колегите от Варна : при положение , че карагьоза е вътре в канала море - езеро редно ли е точно аз да давам инфо по въпроса ? Още повече че не видях поне един да гони попчета и иларии .Карагьоза си е там под моста . Лови се на чепаре с куки от № 5 до № 8 с зелено или жълто ламе , но става и с каквото друго имате . Може да е черно на бели точки и това доколкото знам си е класика .Важното е отежнението да е голямо , за да се достигне максимално разстояние от брега . Важно е и да има пасаж от карагьози /харип ли е ,блеч ли е / На чепаре със синьо ламе се лови хамсия , трицона , ува и....харип . А що ли пиша , то цяла Варна го знае ....

Благодаря Ви за информацията от горните постове !
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Петре,ами то много добре си го пишеш,тука по Варната,знаят да четат,ама не могат да пишат,затуй така се получава,от други градове информация да се получава.А иначе за риболова,вчера излязохме с лодката и капо.Само дракон на чепаре,а каята въобще ни искаше да пипа.В канала не съм ходил.
Аватар
keymaker
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 8:47
Местоположение: sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Мнение от keymaker »

Не че немогат да пишат варненци и повечето морски ,друг е проблема , не казват че да не им я изловят и да си имат за по дълго време.
Вулканизаторски,Авто и ключарски услуги 0879 314 337 гуми-нови и употребявани
Професионално озеленяване. Поливни системи "rain bird "
Ремонт и поддръжка на градинска техника.
GPS: 42 40'55.95"N 23 34'10.93"E
0879 314 337
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

keymaker написа:Не че немогат да пишат варненци и повечето морски ,друг е проблема , не казват че да не им я изловят и да си имат за по дълго време.
Ама те не могат и да ловят,май и не знаят къде,затуй мълчат.За А.С. и Дармадан,не говоря.Там са друга бира.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Темата не е за грамотността и риболовните умения на Варненци.
Всякакви по нататъшни коментари в тази посока ще доведат до заключване на темата и триене на мнения.
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

На 17 юли карагьоза на чепаре под моста стана труден . Тук-таме по някоя риба! Явно му минава сезона . Обаче колегите от Варна ловят с успех, на канала, в момента платерини /иларии/ на "гаца" /мамка с няколко хляба , както на Дунав, мрежичка за картофи на въженце / . Методът на риболов е следния : Събират се няколко риболовеца заедно , мятат гаците с хляба/захранка/ на 10-15 м от брега , нагазват дружно на три метра оборудвани с непромокаеми гащеризони и с 8 метрови голи прътове на леко , кука № 7-8 ;стръв нереиди /блатен морски червей/ или хляб/риб.спец./ и ги почват.... :D Страшно ефективен начин на риболов ! Браво ! Не го бях виждал това толкова колективно и синхронно изпълнение :fish3:

Разбрах, че на колегите , които ловат кефаловите риби в канала им викат "хипопотами" . Замислих се по въпроса и си рекох да попитам : Ма от къв зор тия пичове газят с гащеризони и голи прътове в ръце , когато по магазините се предлагат спинингови макари , болонезета , подвижни плувки и други ....що трябва да газиме на 2-3метра от брега за да спечелиме дистанция ? Кефа от вертикалното засичане с директен ли идва, от традицията ли е ... или за майсторлък става дума ?
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Не бе просто се кефят на гащеризоните си :wink:

Най-добре да питаме тях самите защо правят така, ама причините могат да бъдат няколко-
. директен, щото е най-бързият риболов, а бурканите се изпразват зимъска.
. с нагазване, предполагам защото на дистанцията 8+3 метра свършва някой камънак около който се върти иларията.
. защо не с 11 метрова щека или директен с удължител, най-вероятно щото е трудно да го удържиш на морския вятър или защото карбон и камък взаимно се изключват, а на канала си е камънак.
. има и друг вариант- писнало им е да захранват, а други колеги да се възползват от това, та са решили да си хранят по-навътре и да си газят.
mirodd
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 11:18
Местоположение: Varna

Мнение от mirodd »

сега ще ви кажа - вертикалното засичане на илариятае 99% успех за извадена риба, иначе при всяко др.засичане ако не се е забила куката в горната джука на рибата устата се къса и бяга...
ribolova e ne samo udovolstvie.... :)
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”