какъв модел е тази риба

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
doser
Мнения: 271
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 16:20
Местоположение: София / BS

какъв модел е тази риба

Мнение от doser »

Някой може ли да ме просветли каква е тази риба :?:

Изображение
sixty66
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 17:34
Местоположение: stara zagora

Мнение от sixty66 »

лапина :D
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

...това е морския "вариант" на слънчевките ...направо ужас нападат стръвта като кръвожадни вълци :D
има ги в изобилие ... само дето не стават за нищо ...
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

mr. Peter написа:...това е морския "вариант" на слънчевките ...направо ужас нападат стръвта като кръвожадни вълци :D
има ги в изобилие ... само дето не стават за нищо ...
Май не ве,не е май чучурина,е туй не съм го виждал,ама чучурината препържена си става.
Аватар
mr. Peter
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 19:20
Местоположение: Пловдив

Мнение от mr. Peter »

:) ..незнаех, че във Варна така казвате на лапината ..но няма значение ... аз я сравних със слънчевките, защото като поведение са същите... много са дразнещи особено като си хвърлил дънната за илария и те си хапват от скъпия блатен червей :) ..винаги съм ги хвърлял на чайките за храна ... не съм подозирал че стават за ядене ... но като ги гледам :shock: ...май нема да ям от тях
Аватар
doser
Мнения: 271
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 16:20
Местоположение: София / BS

Мнение от doser »

Много благодаря за бързите отговори :D :D :D
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Чучурината се яде , но има много кости. Иначе под водата изглеждат много красиви в най-различни цветове
А.С.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Понякога при добър късмет може да излезе лапина /ако това можем да го броим за късмет, де/ до към шамарче. Нежели костите, не е лоша. Основното и кулинарно качество, обаче, е гъстият бульон който дава при добавката й в рибена чорба ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
boj1dar
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 0:05
Местоположение: Несебър

Мнение от boj1dar »

искам да предопредя тези които ходят на морски риболов да се пазят защото има една риба морски дракон която е опасна има нещто като бодли на гърба вие ще я познаете!!!
:x
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Изображение

Като този например.
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Станимир »

Голямо ДЗверене падаше докато позная попче ли е, дракон ли е, докато един колега не ме светна, че попчето има една закръглена такава перка на "гърдите" а дракона няма... :lol:
Иначе наистина - внимавайте с драконите, че убождането е яко неприятно, а понякога и опасно...

Наслука на всички! :D
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Докато е малък дракона няма така изразените шарки и когато върви сафрида може да се обърка(при еднаква големина)от незнаещите,а и като малък даже по-може да се обърка с меджит.Внимавайте,тази година популацията до брега е голяма.
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Абе риби като риби. Има обаче една порочна практика по морето, като бъде уловена риба от вида Куче, Лапина, Чучурина, Дракон, Скорпид да бъдат убивани по най-зверския възможен начин с помоща на подметката или с удар в земята, сякаш са виновни нещо, че са се родили такива. В най-добрият случай някой изгладнял гларус може да се прежали да ги хапне та краткото им съществуване да не е било съвсем напразно :evil:
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Чучурина , Лапина или Зеленка не е ли едно и също ? Вярно , че едното е зеленичко , а другото малко кафяво , ама все си е лапина . Стават за ядене :wink: .Морските кучета са си отделен вид , не знам що ги трепят като ги уловят .Сигурно защото гълтат куката яко и трудно се вади , освен това и хапят , което си и нормално действие от тяхна страна .Не знам дали са ядливи :shock: А относно скорпида и дракона - как да ги откачваме от куката безопастно за нас , при положение , че сме решили да не ги ядеме , а искаме да ги пуснеме на свобода ? Да режеме ли кордата с куката или ...с джапанката по главата ?!
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”