Питане

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Питане

Мнение от virbela1 »

Колеги,
майските празници за пет дни съм в Несебър. Мисля да си нося некоя и друга тояга, та питането ми е, дайте съвет какво да нося, къде и какво да ловя.
Силата ми, ако имам такава, не е в морския риболов, но ми се ще да се пробвам.
Предварително благодаря.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

в момета има добър сафрид.До празниците ще стигне до несебър сигурно.Вземи си чипарета.Но по вероятно е тука да намериш ;)
hobie revolution 13
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Благодаря много приятелю,
вероятно ще направя оборот на магазините в Бургас, щото старите чепарета вече са неблагонадеждни, въпроса е откъде да пазаря в Бургас и какви чепараци. А какво е положението с иларията, че както се досещаш за лодка не мож да се мисли и трябва да ги мъча от брега.
Морският риболов е доста по-различен от моят тип риболов (шаранския) но да дойда до голямото езеро и да не се пробвам то ще е срамота.
Та който и когато има време, моля за ценни съвети за Вашият тип риболов.
Лек и спорен ден.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

За илария в момента не може да се разчита.Или попчета на някой кей или пристан на някаква мръвка ( дори и бял червей става) пилешко , ... мръвка да е.Сафрида в момента и от брега дава много добре на юг.Струва си да се пробва от някоя скала в Несебър.На юг прават по 10 кила без проблем.
За магазини - питай за блока "КРАСТАВИЦАТА"
Това е един блок с издължена S образна форма.Който и да питаш ще те упъти. Там има поне 10 тина риболовни магазина .
hobie revolution 13
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Екстра. Имам добър приятел в бургас и за огромна изненада изобщо не се вълнува от риболова, ама поне ще знае "Краставицата".
Казвай драги какви чепарета се ползуват, та да се не излагам като се ява у магазина.
Ако можеш и да ме ориентираш къде на около 30, 40 километра максимум да ходя на съмване ще ме облекчиш много. Аз съм на хотел между Несебър и Равда (на братя Велчеви).
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Перушина от 8 - 10 номер е класика но ще си позволя да цитирам мнението на един приятел.
"Снощи шефа ми, ми звънна към 19 часа и малко , направил е към 10 кг сафрид на Маслен нос, през деня е вървяло много добре на перушина с 1-2 нишки синьо-лилаво ламе вътре, а на свечеряване на ярко зелено ламе. Дано се задържи малко по дълго от обикновено..."
За местата не съм наясно много .Пробвай на най източните скали на стария град , или около пристанището ако е разрешено.Може и на Поморие да пробваш на пристанището.По Влас нямам вече представа как стоят нещата с достъпа.
Успех и да се похвалиш :!: :D
hobie revolution 13
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

RIMOHIT написа:По Влас нямам вече представа как стоят нещата с достъпа.
Успех и да се похвалиш :!: :D
Aз лятото научих как става достъпа - оставяш колата в някоя уличка над яхтеното пристанище - или на самото такова - ама там е платено, след което теглиш един тегел с въдиците между бентлитата и фераритата на марината, продължаваш на изток по плажа и хоп - скали. Ама там е плитко и не знам въобще дали ще има риби сега (не че лятото имаше, де)... ако прескочиш скалите има ново плажче (с хотели естествено) и там един кей с пейки - разкарваш моржуващите руски бабички и си меткаш.

Вълнолома на марината изглежда супер за риболов, ама не дават да се лови - само можеш да се разхождаш.... :roll:

Иначе по-към носа имало хубави места, ама така и не ги открих, а и натам пътищата били за луноходче от малките.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”