Риболов с Бомбарда

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
drmirchev
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 13:31
Риболов: получава се понякога
Местоположение: Варна

Re: Риболов с Бомбарда

Мнение от drmirchev »

Задължителен вирбел (по възможност троен) над бомбардата, иначе при всяко второ замятане се получава една огромна брада и дори и при наличие на вирбел пак е добре да се провери за усукване след като бомбардата попадне във водата преди да започне да се навива на макарата. Колкото до оплитането при правилна техника на замятане и приводняване оплитане няма дори и при наличието на една камара карабинки и вирбели по линията. Поне 1.80м повод след бомбардата за максимален резултат.
maxtoni1
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 8:45
Риболов: спининг и фидер
Местоположение: софия

Re: Риболов с Бомбарда

Мнение от maxtoni1 »

Здравейте приятели,
търся да купя бомбарда Balzer - FLYING BOMB. Днес намерих снимки, на които се вижда как изглежда търсената от мен бомбарда. Ако някой може да ми помогне моля да ми пише.[attachment=80:sbirulino(009422)12-09-19.JPG] [attachment=81:sbirulino(011715)12-12-13.JPG :fish2: :fish2: :fish2:
тони
Аватар
ANUBIS27
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 22:38
Риболов: Морски Риболов
Местоположение: ПОМОРИЕ

Re: Риболов с Бомбарда

Мнение от ANUBIS27 »

Колега daniel4o,основната ти месина която е на макарата трябва да ти е поне 0.25 за да си спокоен (да не се къса лесно),второ като вземеш бомардата пред теб от двата и края кордата трябва да стърчи не повече от 5см,в смисъл от вирбел до вирбел.
Но,защо са ти 2 вирбела? Слагаш само един и то от онези малките жълтите на който да закачаш и откачаш бомбардата.
Друг вирбел не ти трябва,в единия край закачаш бомбардата а в другия тя си има ушенце,на него слагаш повода (бидема) който да не е по къс от 1.50м,кука номер 8 или 9 от тези дето колкото по малко е числото толкова по големи са куките,в зависимост за каква риба отиваш.
Чернокоп - кука № 1,2,7,8 до 10
Илария - кука № 8,10
Зърган - кука № 8,10
Можеш да сложиш корда на бомбардата която е от вирбел до вирбел 0.20 с бидем 0.20.
Аз съм така : Основна корда (на макарата) 0.25, Бомбарда 0.20, Бидем 0.20, кука № 8
На Риболова Цар и Господар съм :D
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Re: Риболов с Бомбарда

Мнение от Боцмана »

Правилния монтаж за риболов с бомбарда е този:
Изображение
Много добре е обяснено в раздела "Споделено" :D
http://fishing-mania.com/shared/inner.php?id=54
единствено към показания вирбел имам забележка, статията е стара, а сега има много по-добри модели вирбели.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”