Убождане на дракон

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Питай ме в рамките на 5 дена колко имах (6 или 7 убождания май бяха) ама ми разката играта оная трофейна гад дето беше над 30 санта и съвсем акуратно ми инжектира отрова в ставата на палеца. После ан арапя като ме повтори другата гадина и резултата беше парализирана китка за няколко часа и един месец болки в кокалите. А за умрялите дракони не съм съгласен. Няколко часа след като се гънат, убождането не е по-неприятно от опарване с коприва.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Гледам извадена темата от нафталина.
Шурито така обработва дракона
http://www.youtube.com/watch?v=oMSBKJi4p4U

А пък аз по този начин.
http://www.youtube.com/watch?v=zffYXmy-3FQ

За сега не ме е чуквал дракон.

Фории,ти имаш вече имунитет ве,щом толкова "инжекции"
имаш от тоя дявол,може спокойно да си го хващаш с голи ръце. :D

Ама много е хлъзгав,да имате едно на ум все пак.
На вкус не е кой знае какво - абе морска риба.
КОЛЬО
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 19:34

Re: Убождане на дракон

Мнение от КОЛЬО »

Вчера при второто вадене на чепарето извадих дракон. За зла участ се откачи и ме уцели по големия пръст на крака. Продължих риболова със скърцане на зъби от болка. Не ми е за първи път но явно бях забравил колко е болезнено. Не можах да си изпия бирата. Спах непробудно от 21 до 10ч. Утре пак съм в морето. Най малкото което трябва да се носи е болкоуспокояващо. Това се случи на Аркутино. ПАЗЕТЕ СЕ,НИКАК НЕ Е ПРИЯТНО.
szipion afrikanski
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 11:54
дал Браво: 1 път

Re:

Мнение от szipion afrikanski »

fori написа:Първото и най-важно нещо, което трябва да направиш е да изсмучеш отровата от раните. Ако имаш силна реакция към драконовата отрова, можеш да пиеш един-два алергозана, при не наличие на такъв в лодката, на брега в медицинският пункт може да ти ударят една инжекция. Различните хора, реагират различно.

според мен не е добре да се смуче с уста защото ако имаш някаква раничка в устата отровата може да попадне в кръвта и става опасно ,по добре да се изцеди просто с ръка
nten
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 18:53

Re: Убождане на дракон

Мнение от nten »

Един съвет от мен като лекар:Не смучете с уста!Вземете си от аптеката Метилпреднизолон 4мг или Солу медрол,Кларитин или Зиртек.Като ви убоде изпиите 4-5 хапчета Метилпреднизолон-деиствието му се равнява почти на инжекционната форма.Разбира се нетрябва да имате язва или ерозивен гастрит.След Метилпреднизолона изпиите Кларитина или Зиртек или Алергозан.И естествено потърсете лекар.Всеки организъм е различен спрямо деиствието на отровата.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Убождане на дракон

Мнение от КИРО »

Много сложна процедура ве докторе.
Казвай нещо бързо и ефикасно - все пак в морето сме,
обикновенно на десетки километри от гаражите си.
Имаш ли представа,че едно леко чукване проваля
риболова на 3-4 човека в лодката?
И дали час,два ще може да издържи докато се доберем до
брега ?
pepericos
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 17:32
Риболов: морски риболов,подводен риболов
Местоположение: Гърция,Agios Oros

Re: Убождане на дракон

Мнение от pepericos »

Носете чесън със себе си.Натъркайте веднага.Преди 2 години се убодох на дракон,помислих го за попче.Боля ме един месец.От тогава си нося по някоя скилидка чесън в раницата и когато следващия път се убодох ,беше през нощта,се натърках веднага и нямаше усложнения.Мисля ,че дракона не може да те убоде без да го хванеш.Като газя по брега ги виждам по дъното,но да го настъпиш е едно на хиляда.За това каквато и риба да хванете, първо я огледайте.Дракона има на гръбната перка нещо подобно на корона като старата емблема на адидас оцветена в черно.
nebun
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 21:18

Re: Убождане на дракон

Мнение от nebun »

След 2 месеца се навършва 1 година от първото ми (не еднократно, мамка му) съприкосновение с лигавия змей. Докато му хвана цаката получих по няколко убождания и по 2-те ръце (над 5 на всяка). Ефекта при мен не беше по различен от усещането че ми режат пръстите ...... в продължение на близо 2 часа. Повече се притесних чак на вечерта, когато ставите и на двата ми показалеца почнаха да се вдървяват. На следващия ден бях като кукуряк но не съвсем. Местата непосредствено около обожданията почнаха да ме сърбят. След около ден усещането беше като слаба болка и сърбеж (и така 2 месеца).
10 месеца по-късно (в наши дни) има една зона на показалеца която ме понаболва при натиск.
Та явно не съм алергичен .... или не съм бил га ме бодоха (случва се алергия да се получава след предозиране с дадено вещество).
Поука от тази ми случка няма, но им фанАх цаката на гадовете. Както си е на куката го поставям да легне на страни на пейката, притискам го бързо с ножа точно зад хрилния капак (иначе се изплъзва), откачам куката, и със движение като бекхенд в тенис на маса, дзверо отлита зад борда.

П.П. Поиграх си с няколко по едри и ги изчистих и одрах. Много вкусна гад се оказа туй. След 2 месеца .... с пръсти или без, пак съм на солената вода .... надявам се не над пасажите с дракони.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Убождане на дракон

Мнение от fori »

При риболов от лодка мои приятели използват някаква чупалка с която убиват дракона директно докато е на куката. А да се хвърлят няма смисъл - вкусни са и лесно се чистят.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”