Убождане на дракон

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Д-р М.Г.
Мнения: 108
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 2:30
Местоположение: Мездра

Мнение от Д-р М.Г. »

Нема а се пуашиш.Важно е народут да се ограмутевуа.Няколко години водя курсове по първа далекарска помощ към БЧК и предполагам всички с шоф.книжки са ги минали ама тогава кой те слуша.
Dum spiro spero
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Ами тогава заповядай на Синеморец на 5 и 6 Септември да посетиш бъкариядата и да ограмотиш бъкарите в изкуството на първа помощ!
Бирата ти ще е без пари! :lol:
Ще се повозиш и на каяк!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Д-р М.Г.
Мнения: 108
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 2:30
Местоположение: Мездра

Мнение от Д-р М.Г. »

Големо благодарско!Ако мога ще запаля кадета и ще се явя.Зависи от графика т.е. началството.Иначе много пъти съм казвал,луд умора нема.А пък съм и половин морско чадо.Мама е бургазлийка,но за морския риболов имам спомени само от детските си години с дядо,а това беше мноого отдавна та иска много сериозно опресняване,но тайничко си се готвя къде с някое такъмче,къде с откраднато знаниице от форума и с благородна завист към живеещите до морето.Що се касае до бирата,по-добре да си я плащам щот не знаете ква хала съм и само аз съм си свикнал на себе си щот ми е жал за ората бреййй. Те това е.
Dum spiro spero
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

anastas_peykov написа:
Тедо, дракона може да се извърти и да се откачи , мноо се мятат тия , и да те перне. Твойта стратегия ми се вижда малко рискована :)
е, аз го изчаквам малко да се поуспокои в кофата и тогава го хващам с клещите...
случвало ми се е да се откачи в лодката, но моята е широка и има място за отстъпление... в кану сигурно е по-кофти :roll:
Пък и аз не страдам от манията да живея 200 години - колкото и да се пазиш, няма 100% гаранция...
oldseawolf
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 0:39

Мнение от oldseawolf »

Sol-Medrol - Модифициран урбазон , не влизайте без него както игла и спринцовка .

Изпитано !!!
Аватар
sava14
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 11:17

Мнение от sava14 »

Преди 5 години в Гърция хванах дракон и ме убоде. Бях сам в лодката, за щастие не много навътре. Как съм се прибрал не си спомням. Ръката ме болеше зверски и се наду. Оттам отидох в поликлиниката. Показах на доктора рибата, той се ухили и каза, че ще живея, но много ще ме боли.
Би ми една инжекция нещо успокояващо и ми каза да изпържа дракона и да го изям за отмъщение.
Боля ме няколко дни с намаляваща болка.
Няколко месеца след случката чувствах леко изтръпване на мястото на ухапването.
Дори и днес, 5 години след събитието, ако човек се вгледа внимателно в двете ми ръце може да забележи разлика. Там където ме ухапа драконът е все още леко подуто и не зная това дали ще се разнесе някога.
Е поне не ме боли нито ми пречи де...
Но внимавайте!
Различните организми реагират явно по различен начин.
Linderman
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 21, 2010 15:11
Местоположение: Добрич

Мнение от Linderman »

Началото на юли тази година , бяхме на морски риболов и с прители. Един от тях хвана един дракон , обгръщайки го с длан , он го убоде то показалеца , но изглежда не много дълбоко. Пича веднага се усети "Пичове, май туй май е дракон и току що ме убоде" ... засуетихме се покрай него ,нямахме никакви медикаменти с нас. Веднага каза , че усетил пръста му да изтръпва (това преди да го стегне) и да пулсира с лека "пеперижеща" болка. Последва следната процедура....

Веднага (10-15 секунди след убождането) той си хвана пръста (добре , че мястото на убождане е малко - пръст на ръката) и го стегна с въженце. Цепна си кожата за да изтече малко кръв. Уринира (върху убоденото), шибна 2 бая яки глъдки ракия ..... продължи си риболова и след два часа каза ... "ае махам го туй въженце , еб.си, нищо ми няма" ...

Явно убождането е било повърхностно и както каза някой в темата - всичко зависи от организма
.- -.- --- .. -- .- .--. ..- ... .... -.- .- - .-. . -... . .-.. .. -.. .- --. .-. ..- -- -. . ?
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от NIKI1968 »

Linderman написа:....... шибна 2 бая яки глъдки ракия .....
Те туй е било решаващо!!!! :lol:

Абе да не дава Господ!
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

d

Мнение от TeHeB »

дедо ми разказвал едно време се убол на дракон и много лошо му станАло и па бърза помощ :evil:
GReddy
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 13:19
Местоположение: Несебър :]
Обратна връзка:

Мнение от GReddy »

Мен също ме е обождал ама малък... отидох в аптеката и ми казаха да си сложа пръста в нещо студено... взех един сладолед и го пъхнах вътре :D иначе боли доста но все пак зависи колко голям е от тогава ги разпознавам има също една риба която боде... нарича се "Скорпит" на 1 страница има снимка на нея това не е дракон и са ми казвали че скорпита е по лош и като ухапе мястото се парализира така че внимавайте... айде със здраве!
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

д

Мнение от TeHeB »

аааа да,скорпида съм виждал,голям гад е :lol: а дракона става ли за манджа ?!
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Става и доста го харесват. Има снимки и писано по форумите какво се прави за да се изрежат отровните жлези.
Най-общо казано, зад хрилете се реже цялата глава + коронката на гърба, но по никакъв начин не се ангажирам, че точно както аз го казвам се прави.
Потърсете из форумите.
GReddy
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 13:19
Местоположение: Несебър :]
Обратна връзка:

Мнение от GReddy »

Става, месото му е катo на попчето а скорпида също става но са ми казвали че месото му е като гума :D
ni6ki
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 16:40

Мнение от ni6ki »

Задравейте колеги случайно попаднах на тази тема, и прочетох какво са писали хора които никога не са се обождали на Дракон.Личният ми опит, с тази риба е голям имам към 30-на обожданя, ефекта е същият дали рибата е жива или умряла, болката от обождането не е непонусима, но след това става интересно, има парене и изтръпване, което изтрапване го има поне месец и повече след обождането, ако ще да смучеш като трифазна помпа ( :) , ефекта е същия. Най-добре се сваля от куката с клещи тип "Гарга" хващаш кадето можеш държиш с клещите и ножа го плъзгаш по гъба и като стигнеш гръбната перка от там режеш по диагонал по посока към главата и рибето е готово за пържене :twisted: , а главата я изхвърляш в морето. Това аз лично го правя на всеки дракон, преди да го сложа в кофата, може и да не го правиш, но риска от обождане докато бъркаш после е голям. За мен това е най-вкусната риба в Черно море, и като ги набарам не се места, а ги ловя с голям кеф :twisted:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Я питай Фори колко убождания има на една и съща ръка в рамките на 2 дена :D
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”