На лов за раци?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
GReddy
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 13:19
Местоположение: Несебър :]
Обратна връзка:

На лов за раци?

Мнение от GReddy »

Здравейте колеги! Съжелявам ако съм объркал темата!... Имам един въпрос към вас... Как се хващат тези раци които се крият между каманите на морето.... Местните ги наричат още Пагури.... искам да попитам някакъв метод смисъл трябва да се гмуркам или с рачило...???
Поздрави!
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

d

Мнение от TeHeB »

морски не съм ловил.за речния: забивам някакво месо на пръчка (ползвам салам най-често) и след 5 минути се събират рачета и бавно пъхаш кепче под тях и вдигаш :)
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Един приятел ги ловеше с домакински щипци. Във всеки магазин за домашни потреби има такива. Но това е метод с гмуркане. Ако не искаш да се мокриш...нямам идея как.
GReddy
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 13:19
Местоположение: Несебър :]
Обратна връзка:

Re: d

Мнение от GReddy »

TeHeB написа:морски не съм ловил.за речния: забивам някакво месо на пръчка (ползвам салам най-често) и след 5 минути се събират рачета и бавно пъхаш кепче под тях и вдигаш :)
Речния рак е забранен за лов и за търговия
Чл. 42. (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Забранява се уловът, пренасянето, превозването и търговията на речни раци (Astacus astacus L.) и каменни (поточни) раци (Austropotamobius torrentius).
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

д

Мнение от TeHeB »

сигурно знаеш язовира Поройския (на Оризаре) то е близо до Несебър, там съм виждал как вадят кошове и си ги прибират спокойно.
GReddy
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 13:19
Местоположение: Несебър :]
Обратна връзка:

Re: д

Мнение от GReddy »

TeHeB написа:сигурно знаеш язовира Поройския (на Оризаре) то е близо до Несебър, там съм виждал как вадят кошове и си ги прибират спокойно.
Мисля че на язовир не е забранен лова им но тези изроди ги и продават. Миналия път когато купувах толстолоб от язовира (след стената има нещо като магазинче за риба) и когато ме вкараха в хладилника да избирам риба в който държат рибата видях че имаше над 20 касетки пълни с раци.... Но все пак темата е за морски раци!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”