Познайте къде е това?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
executor
Мнения: 555
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Мнение от executor »

Ще трябва доста да почакаш обаче :D
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Doctor - e, Доста се взирах в снимката. Струва ми се, че е правена на залез. Може и да греша, но ако е на залез, то тогава не може да бъде на север от нос Калиакра, защото няма такова място там, а добре познавам целия бряг. На юг от Калиакра пък, брега не е скалист и не може да бъде там. По скоро някъде около Емине.
Ако снимката е направена по изгрев е нещо друго. Тогава мястото е между нос Шабла и ц. Камен бряг. Което и място да си избереш, няма да сгрешиш. Има места с различна височина от морето. От места на които морето ще ти мие краката до височина 10 - 12 метра. Всички са удобни. Това което отговаря на снимката обаче е на около 200 м. от Тюленово в посока Камен бряг. Другите не са толкова равни, а скалите са проядени от морската вода.
Все пак не знам място по морето, където да гледаш на запад морето, освен на самия нос Калиакра, но там е бая височко, около 85 - 95 м. над морето.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Това като го гледам не е никаква скала,ами си е бетонен блок или плоча.Такива плочи има къде ли не по нашия бряг,но повечето са малко високи и не са толкова обрулени от вълните.

Нямам идея това как може да е на залез и да не се вижда бряг.Колкото и залези да съм виждал в Черно море все се е виждал брега.Е имам малко залези дето се вижда само вода,но сам бил с лодка,а за скали наблизо и дума неможе да става.
Go BIG or Go Home!
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

nikgeo написа:Doctor - e, Доста се взирах в снимката. Струва ми се, че е правена на залез. Може и да греша, но ако е на залез, то тогава не може да бъде на север от нос Калиакра, защото няма такова място там, а добре познавам целия бряг. На юг от Калиакра пък, брега не е скалист и не може да бъде там. По скоро някъде около Емине.
Приятелю,
На българското черноморие не можеш да видиш залез в морето , защото е ориентирано на изток. Дори и от нос Емине,едната страна на който гледа на юг.
Както и да е ! Много се раздуха тази тема.
Желая слука на всички !
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Я !!! Пенчо ме изпреварил. :oops:
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

ZLAK, претендирам, че познававам цялото северно черноморие в доста големи подробности. Търся вариант. Между другото, няколко пъти съм писал, но не съм го поствал, именно поради това, че не съм убеден във всичко което съм написал в предното писание. Реших се да го напиша не, че съм идентифицирал мястото, а по-скоро за това, да посоча добрите места за риболов на север от нос Калиакра.
Второто е, че професионалната ми гордост, не ми позволява да не опонирам на другите, които са доста категорични по отношение на местоположението на обекта. Колкото до това дли има място, на което да видиш залеза съм друго мнение. Иматакива места.
zargan
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 9:21

Мнение от zargan »

тази снимка кога е правена защото в момента плочата не изглежда така изобщо
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Най-малко преди година, а може и повече да е.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Аааа, не съм забравил. Дано рибата да тръгне дотогава.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”