Воблери

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

mikibg написа:Тука вече може доста да поспориме . Един пример - за паламуд няма по ефективно от воблери.

п.с Пък и за лефер.
Не и от брега.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Никой не говори за мятане от брега. Имам си лодка + двигател + не лош сонар. :)
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Мнение от mikibg »

Колега в България е почти невъзможно да се лови паламут от брега с каквито и да е примамки , а лефер не е проблем да се лови от брега с воблери стига да го има , защото последните години и той намаля :lol:

п.с Не е добре да се изказват такива крайни мнения че воблерите не стават за Черно Море особенно от колеги които почти през цялата година не живеят в БГ . Нищо лично към колегата ,но този форум се чете от различни хора, живеещи на различни места и някои могат да останат с грешни впечатления .
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

На мен желанието ми е да ловя паламуд, лефер и дай боже да удари и някой лаврак. Ако става дума за циганки и чернокоп, имам куфар препълнен с чепарета и не мисля да си троша воблерите за рибки по педя.

П.П. Май съм прекалено голям оптимист... :)
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Шморхи написа:Никой не говори за мятане от брега. Имам си лодка + двигател + не лош сонар. :)
За това си има лодкарски форум. Тук говорим за морски риболов от брега.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

mikibg написа:Колега в България е почти невъзможно да се лови паламут от брега с каквито и да е примамки , а лефер не е проблем да се лови от брега с воблери стига да го има , защото последните години и той намаля :lol:

п.с Не е добре да се изказват такива крайни мнения че воблерите не стават за Черно Море особенно от колеги които почти през цялата година не живеят в БГ . Нищо лично към колегата ,но този форум се чете от различни хора, живеещи на различни места и някои могат да останат с грешни впечатления .
Мнението ми не е крайно а реалистично. Миналата година нямаше нито един репортаж за риба хваната от Черно море от брега на воблер.
Повечето лефери се хващат на алби. Вярно е че не ловя много на Черно море през последните две,три години но това е защото ако имаш само две седмици за риболов по-голям ти е шанса на Бяло море.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Прав си. Просто защото става дума за морето, затова я пуснах тук темата. Премести я моля, още повече, че шанса за повече мнения там е по-голям.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Мнение от mikibg »

То като няма репортажи не значи че не се хващат риби на воблери .Повече чернокопи се хващат на клатушки .Но мисля че темата бе за воблери

п.с Това е форум за морски риболов независимо дали е от лодка или не . Никаде не виждам да е упоменато , че е само за риболов от брега :lol:
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Може ли да ми дадете информация за тази марка. http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2555
Имате ли впечатления, бива ли ги като игра и качество. Малко в повече ми идва да си купувам воблери по 20-а лева. При положение, че в морето повече се "работи" с чепарета....Просто искам да знам дали си струват парите или по-добре да дам 2-3 пъти повече, но да имам истински воблер.
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

A това е колекцията ми
Изображение
Изображение
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Няма нищо лошо да пишем за морски риболов от лодка в този форум. То и без това в лодкарският форум не поишат почти нищо за този вид риболов.

Чакам да видя снимки на риби от Черно море хванати с воблери. Сега е сезонът.
Действайте!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Има бе ...
По форумите има снимка на паламуди с воблер от началото на сезона , когато на чепарета май не се хващаха .Мисля , че на болата се развиваше действието...
Често влача зад себе си едни зурита но май се оказва , че не мога да развия необходимата скорост с каяка за да са уловисти на паламуд :(
hobie revolution 13
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Тези, които дърпат чепарета за паламуд се движат с доста височка скорост, около 8-12 км/ч на око. Воблерите обаче май се влачат с 3-5 км/ч.
Жалко, че точно в момента едри риби май няма. Сафрид, чернокоп и това е, не мисля да си "хабя" примамките за такъв дребосък. :)
Преди месец морето вреше от паламуд, но тогава пък нямах воблери. Пробвах с пилкер...нищо не се случи.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Мнение от mikibg »

Това за каяка ми се стува малко оптимистично :lol:
То паламуда обича малко по бърз ход.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Ами разбрах вече , ма не ми коства нищо да си влача :D
Каква е скороста за влачене при риболов на паламуд с воблери?
hobie revolution 13
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”