Лозенец

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
angel1
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 11:42

Лозенец

Мнение от angel1 »

здравейте ще съм ви много благодарен ако ми кажете: места за риболов около лозенец, каква стръв да използвам, каква риба има по това време
EXIIIT
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 15:44

Re: Лозенец

Мнение от EXIIIT »

И аз се интересувам от морският риболов не съм ловил никога в морето а ще ходя да почивам на "Силистар" моля за малко инфо от морските хора.Около скалите на силистар има лисмисъл изобщо дасе провам, на каква стръв на дъно или на плувка/ бомбарда май и казват там/ Благодаря предварително.Ако някой е в района около Силистар и на 50 км. от там за времето от 10.07.до 23.07 може да почерпя опит в съвместен излет ,а и по някой бирка или нещо друго ще ни се отрази добре.Замислям се и за вариант с харпун.
horgasz
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 17:31
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Лозенец

Мнение от horgasz »

Ако колегата, автор на темата няма нищо против (все пак става дума за Лозенец), за Силистар мога да споделя следното (не е много прясна информацията):
Бях там от 20 до 25 юни, като ловях от самия плаж на дъно и на бомбарда. Излизаше доволно илария по педя и отгоре. Стръвта - морски червей. На бомбарда даваше по-рано - между 7 и 9 часа, а после (когато се понаселеше плажа) - предимно на дъно. На дънната въдица излизаха и доста барбуни по десетина см. Ако на път за там минаваш през Бургас - потърси блок "Краставицата" и си купи готови монтажи за морски риболов (за кефал, за попче, някое чепаре). Стръв можеш да си вземеш от там или от Царево или Ахтопол например. За Ахтопол мога да те насоча към "магазина до аптеката" - добре зареден е. Но е добре да ходиш по-отрано на плажа - тогава дава повече.
Айде наслука, че доста дълго излезе.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”