съвети за начинаещ

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
venko_g
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 11:05
Риболов: уча се

съвети за начинаещ

Мнение от venko_g »

Здравейте всички :) и моля не се смейте на глас (усмивки може) :lol:

Съвсем начинаещ съм в риболова - за момента ме водиха два пъти за риба "на дъно" на плажа в Бургас, едвам замятам, уча се да си вързвам такъма и т.н. но както изглежда ще ми хареса да прекарвам част от времето си покрай морето с пръчка в ръка :)

Та на въпроса - очертава ми се втората половина на октомври да я изкарам в Истанбул с много свободно време за убиване през деня. Та се чудя - и без това къщата където ще съм отседнал е много близко до брега на Мраморно море (азиатската страна), дали да не си взема пръчката ... до тук добре. Но ми трябват съвети какво да я правя тази пръчка там като застана на камъните по брега или многото малки пристани за рибарски лодки в района :) т.е. дайте съвет

- въобще има ли смисъл, дали ще има някаква риба там в началото на Мармара южно от Босфора срещу Принцовите острови
- за какво и с какъв такъм да пробвам? На дъно? С бомбарда? Или да си купя някоя от красивите шаренки изкуствени рибки дето им викате воблери :)

Абе въобще приемам всякакви съвети като за новак ... бира че трябва да си взема в раничката и сам зная :)

Благодаря предварително.
djakoj
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 19:38
Местоположение: София

Re: съвети за начинаещ

Мнение от djakoj »

Колега,просто си вземи такъмите,отиди там и гледай каква правят другите колеги.Питай и прави това което правят те и с каквото го правят и както го правят.Тамври от риба!
Успех и наслука!
djakoj
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 19:38
Местоположение: София

Re: съвети за начинаещ

Мнение от djakoj »

опппсссс,извинявам се за правописа,късно го видях! :fish6:
dobromir_
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 18:34
Местоположение: varna

Re: съвети за начинаещ

Мнение от dobromir_ »

вземи си такъмите има много повече риба от колкото тук
КСР ТРАБУКО
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”