Синеморец и околностите

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Синеморец и околностите

Мнение от mitioto »

Здравейте,

Вероятно е досадно тук да се задават едни и същи въпроси за места, начин на риболов и т.н... но и аз ще издосаждам :oops:

Може би ще съм за няколко дни в Синеморец в началото на август. Баш у жегата и тарапаната. :D Там дали мога да разчитам на някакъв спинингов риболов в района?

Другия въпрос ми е дали по това време е още рано на кефаловите риби, дет се ловят на оня монтаж с цветните дунапренчета и блатния червей :lol: /как го описах само/ или чак септември. Приятелите ми искат да бичат някъде от плажа така, но на мен ми се вижда раничко...

Поздрави и се извинявам за досадната тема!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от mikibg »

mitioto написа:
Другия въпрос ми е дали по това време е още рано на кефаловите риби, дет се ловят на оня монтаж с цветните дунапренчета и блатния червей :lol:
Никога не рано за такъв тип риболов на кефалови от брега :lol: .Може да се пробва и на бомбарда с морски/блатен / червей. А за спининг нагоре по реката : за кефали от моста на пътя за М. Търново надолу, защото нагоре май бе забранена реката за риболов.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Синеморец и околностите

Мнение от mitioto »

Много благодаря за бързото включване, Мики!

Сега ще им вдъхна на момчетата надежда и ще им гледам сеира :lol: То накрая, най-много аз да се орезилим, де :lol:

Поздрави и пак благодаря :!:
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от blader2 »

Мите на Велека по към морето може да се излъже и някое попче на джиг, аз поне имам някое случайно, ама толкова си можем :mrgreen:
В самото море сигурно също може на джиг да се излъже некое попче, не е кой знае какво, ама си е кеф и не бараш червеи :wink:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от Д-р Флекс »

На плажа Бутамята, от скалите в южния му край, ставаше добър риболов на попчета, кефали и дори платерини (едно лято един приятел вадеше на стръв платерини там до 5 кила едната!), дано още ги има тези скали :D
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от Kentavar »

В района "корабите" можеш да пробваш на спининг сутрин рано по тъмно както и вечер до тъмно. Може да излезе някой лефер. Иначе на чепаре ако ти се занимава: сафрид, чернокоп...Аз ходя там септември. Сега не знам как е...После да пишеш, че и мен ме интересува тази година как ще е...Хайде и весело да си изкарате... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Синеморец и околностите

Мнение от mitioto »

Eхаааааа, благодарско много приятели!

После ще докладвам обезателно!!!

Поздрави
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от fori »

Митак, направи справка за реката на място, че всяка година мрънкат по различен начин. Иначе за района - ако се е посъживила популацията на скорпид, която измря покрай бурите и студа миналата зима, можеш да направиш приятен нощен риболов от кея на Ахтопол, на микроджиг.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от mikibg »

Kentavar написа:В района "корабите" можеш да пробваш на спининг сутрин рано по тъмно както и вечер до тъмно. Може да излезе някой лефер. Иначе на чепаре ако ти се занимава: сафрид, чернокоп...Аз ходя там септември. Сега не знам как е...После да пишеш, че и мен ме интересува тази година как ще е...Хайде и весело да си изкарате... :)

Малко е рано за лефери :D , но ако решиш да пробваш запаси се с клатушки тип тоби /дълги тънки / около 20 г . Специално ако можеш да се докопаш до скалите пред Синеморец местата са добри приципно там излизат и заргани но и за тях е малко рано но не пречи да се пробва.

пп. Скалите около Силистар са също много добра риболовна дестинация
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от КИРО »

Абе рано е за лефери,ама който пробва печели,
поне от това което чувам и виждам.
Е,рядкост са - но не и без хич. :wink:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от Kentavar »

Миналата година в началото на септември, се случваше да вадя чернокопите наполовина изядени....Бяха "страшна" гледка...Дори не се усещаше задържане на линията.... :shock: Или пък вадех чепарето без мухи....Дори такива с номер 4.... :shock: Пробвах на воблери, ходех по тъмно по съвет на колега, но нямах късмет с нещо по едро...Най гадното беше да гледам паламуда да минава на около 150 - 200 метра от мен и аз да не мога да му метна... :cry: Покъсах тънкото плетено а с по дебелия монофил не можех да стигна до него...А ченокопа беше толкова много, че сафрида не смееше да припари до брега.... :roll: Е, поне извадих един корморан... :mrgreen: Пробвай с чепаре в прибоя близо до скалите на помпане, там дето вълната образува пяната...Там нападат и чернокопа и сафрида....Една година на плажа на Силистар лових добри сафриди отвесно на помпане до скалите в пяната.... :wink: Дано да има рибки и тази година, че да разнообразя и аз малко почивката...Желая хубаво време на Митака и добра слука. Да са здрави цялото семейство и да си изкарат хубаво...Митак ходи на плажа Силистар. Чудно е там и чистичко....Е верно когато е тихо има "щипалки" във водата.... :wink: Не ходи с малкото до скалите, че има диви оси и е е.....Миналата година едвам успокоих малкия след като го ужили една гад по ръката....
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Синеморец и околностите

Мнение от mitioto »

Ехаааа, затрупахте ме с информация! Мнооого благодарско, приятели!

Ще видим какъв риболов ще стане! Ще пробвам всичко каквото сте ми казали, пък каквото стане!

Поздрави и обещавам после да докладвам!!! :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Синеморец и околностите

Мнение от quietriot »

купи си каса бърбън и ги заеби тия с инфото :mrgreen: аз така бих направил :wink:
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Синеморец и околностите

Мнение от Станимир »

quietriot написа:купи си каса бърбън и ги заеби тия с инфото :mrgreen: аз така бих направил :wink:
И аз така :mrgreen:
Ако все пак решиш да рибариш, има едни скали, от които по-миналата година баш у най-голямата жега средата на август направих доста добри излети с по 10-15 иларии за час-два на бомбарда с блатен червей. Мястото трудно ще ти го обясня, предпочитам да покажа: в сърчбокса на https://maps.google.com/ вкарай координати 42.063631 27.985911 Където е зелената стрелка приблизително е мястото.
И да, не е за деца... Освен осите и скалите са коварни.
Успех! :D
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Синеморец и околностите

Мнение от mitioto »

quietriot написа:купи си каса бърбън и ги заеби тия с инфото :mrgreen: аз така бих направил :wink:
Васка, аз не съм самосиндикално там бре :lol: Един вид ще снимаме "С деца на море" 2-ра серия. :lol:

Станимире, сърдечно ти благодаря и мисля да го пробвам мястото!!!


Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”