Морски риболов на изкуствени примамки

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от pana »

Здравейте колеги, искам да попитам има ли смисъл да се пробва да се лови на изкуствени примамки и какви от брега? Намирам се около Несебър и искам да си пробвам късмета, но не знам дали изобщо има смисъл? Ще се радвам на полезни отговори и съвети.

Поздрави и наслука!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от mikibg »

Принципно има , по това време на годината почват да излизат чернокопи или леферчета. Клатушки тип Тоби, турските алба, Рон томсон са подходящи , Yo-Zuri имат много добра клатушка, добре е да са около 20 г .

Поздрав
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от promarine »

Най-вече рано сутрин и на залез слънце до стъмняване. През останалото време шансовете са близки до нулата. С лодка по северното черноморие тръгнаха леферите, по южното се чува за периодичен улов на дребни паламуди.
....
www.plodex.eu
....
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от svetlio80tm »

Всъщност чернокопа, а и батко му лефера, не е много претенциозен, когато го има. Аз съм хващал и на 50 грамова голяма руска клатушка сравнително малък екземпляр, който чинно беше налапал цялата голяма тройка. Иначе добре работят издължените блесни, като много важен е кастинга- колкото по- далеч успееш да хвърлиш, толкова по- добре. Примамката се води бързо и агресивно, също толкова агресивна е и атаката на хищника. Явно опита на примамката да избяга бързо още повече го настървява :lol: Такъв му е нрава :P
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от Стонин МаХенд »

Имате ли впечатления от тези воблери:

HART Slim minnow 170 mm 33g
Lucky Craft Lures Sea Finger
Maria La Segunda Floating SF140 MI
Maria Angel Kiss Floating EKF140 MA
Maria Chase SW Floating 125mm CG
Maria AMNIS 1 Floating 120 mm 18g MIC
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от mikibg »

Имам представа от всичките , но уточни какво ще ловиш с тях за да ти кажа нещо по -конкретно.

Поздрав
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от Стонин МаХенд »

Aми не знам колега, истината е, че никога не съм преследвал хищници в морето.
Воблерите ми ги подари приятел и искам тази година, когато съм почивка да опитам да хвана нещо в морето :)
Предполагам ще са добри ловци и в сладководни води и ще ловят щуки, распер,сом и едри кострури, но в морския риболв съм абсолютен новобранец.
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов на изкуствени примамки

Мнение от mikibg »

За гръцкото море наблегни на Lucky Craft Sea Finger , Maria Angel Kiss Floating ,Maria Chase SW в реда който съм ги изброил. Първия е по- универсален , другите два са по -лаврачешки , но ловят и други риби. Харта също хваща от време на време , но не лети добре.

Поздрав
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”