Морски риболов на Китен

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Devforce
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 30, 2014 0:16

Морски риболов на Китен

Мнение от Devforce »

Здравейте, колеги! Предварително се извинявам ако има подобна тема, но не можах да я открия. След няколко дни ми предстои пътуване към Китен, до сега не съм си пробвал късмета на морски риболов, но тази година тъй като ще остана повече време на Китен, мисля да си взема такъмите и да се пробвам. Тъй като нямам си никаква идея каква риба се лови по родното черноморие и на каква стръв, моля за съвети. Какви пръчки да си взема натам, на дъно върви ли морската риба, на плувка, на изкуствени примамки. Идеята ми е просто да си направя кефа, докато съм там, не гоня трофейни екземпляри или нещо подобно, просто докато съм там да си опитам късмета. Разполагам със доста видове пръчки и макари, но ми трябва съвет какво да си взема за натам, да се приготвя предварително. Обмислям да си взема и надуваемата лодка, удачно ли е да се влиза в морето с надуваема лодка без мотор. До колко е добре за улова, и до колко за безопасността. Всички мнения и предложения са добре дошли. Благодаря предварително!

Поздрави!
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Морски риболов на Китен

Мнение от niki71 »

Здравей. Вземи си дълги пръчки за дънен риболов на плажа- най добре фидер.Лови се платерина с монтаж долно олово и над него 2-3 куки с топче пенопласт - служи за повдигач. Стръвта е блатен червей- и стръв и готов монтаж продават в Китен. Отделно на реката има морски кефал .Слагаш плувка 2 гр неподвижна, дълбочина около метър и стръв морски червей. Влакно поне 0.16 ,че има животни над кило .От тук нататък всичко е късмет!
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Морски риболов на Китен

Мнение от mikibg »

Здравейте

С лодка без двигател не е много удачно да се влиза в морето. Освен колегата което е писал може да си вземете и бомбарди , плуващи и потъващи и да потърсите риби и на тях.След бомбардата повода е около 1,5 - 2м., малка кука ,стръв морски червей .

Поздрав
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”