Неа Перамос- търся информация

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
BALKY
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 16:10
Местоположение: СОФИЯ

Неа Перамос- търся информация

Мнение от BALKY »

Здравейте,
дано питам на правилното място :))
Предстои ми почивка в Неа Перамос и търся информация за места, начин и примамки, и всякаква друга полезна информация за риболов от "аматьор" .
Предварително Ви благодаря да инфото :))
a_atanassoff
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2017 12:56
Риболов: шаранджийски, морски
получил Браво: 1 път

Re: Неа Перамос- търся информация

Мнение от a_atanassoff »

Здравейте!
На пристанището - на леко дъно (т.нар. 'куршумче'- 30-50гр олово в края на линията, над него две куки през 40-50см. Стръв акровати (червеите с крачета и челюсти :mrgreen: - 4.50 евро за кутийка) или цуцуни (дебелите червеи, пълни с вода :P - режат се на пръстенчета, после пръстенчето се срязва, за да се образува лентичка. Тя се нанизва на куките. Много жилава стръв. Цената е 0.60-1.50 евро за бройка червей, но от един можеш да направиш десетки парчета стръв). Стръвта се купува от магазинчето за стръв на ъгъла срещу църквата, в самото начало на Перамо, идвайки откъм Ираклица/Кавала, казва се Poseidon. Спокойно може този подход да се замени с подвижна плувка и единична кука. Стръвта може да се разнообрази с прясна сардина или гаврос - купуват се от малкия магазин за прясна риба, който се намира на главната улица малко след пресечката с главния път, който води към магистралата. Аз предпочитам да пазарувам от магазин Незас (където се продават и прясно-приготвена риба и калмари. Той се намира точно срещу входа на магазин Мазутис - излизате от магазина и тръгвате по уличката директно насреща, цялата уличка е 50-ина метра и там, където образува кръстовище, на ъгъла, е магазин Незас).
По плажовете - заргани на бомбарда и спароси/мурмури на леко дънце.
На класическия монтаж полиангистро досега не съм имал успехи в Перамо и околностите.
Още един вариант за пристанището - сафриди на чепаре. Миналия септември направихме страхотен риболов по този начин там. Разбира се, трябва да се уцели да има пасажче наоколо :wink:

Поздрави и наслука! :tup:
a_atanassoff
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2017 12:56
Риболов: шаранджийски, морски
получил Браво: 1 път

Re: Неа Перамос- търся информация

Мнение от a_atanassoff »

@BALKY, колега, ще се радвам ако споделите информация и резултати след почивката :D
Щото и на мен ми предстои - там сме по няколко пъти всяка година - ще ми е полезна всякаква прясна информация.
Поздрави 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”