Въпрос за "сърф" пръчки?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Въпрос за "сърф" пръчки?

Мнение от Вожда »

Колеги, използвате ли "сърф" пръчки? Ако "да" бихте ли ми казали как монтирате линията и каква риба ловите с такъв такъм?
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Аз лично все още не използвам, НО това са следващите към които съм прецелил рибарските си въжделения! Перфектните пръчки за риболов от плаж/бряг/ за море според мен/ те и за това са направени де 8) /. Монтажа не виждам с какво е по различен , ако се ползва какъвто и да е друг прът със сходни характеристики и сходен начин на риболов! Към кои си се насочил?
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Мнение от Вожда »

Не съм решил да купувам сега, но се сдобих с една доста тежка въдица, а утре заминавам към морето и нямам търпение да я използвам. Мислех си евентуално за яз."Ясна поляна", но ми се иска да пробвам и в морето, та за това попитах каква риба и какъв монтаж е нужен. Ловил съм на "Перла" с бомбарда и ми се струва, че мястото ще е добро и за дъно.
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Ами стандартен такъм за кефалови/ с тапичките/ ти върши работа за дъно! Хубавите сърфове са яки сопи с чуствителен връх, като удари и сама се хваща :lol: .Наслука , да ги наловиш все големи!
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Мнение от Вожда »

Мерси. Върхът хич не е чувствителен, ама карай. :)
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

За жалост сърф риболова в нашето море почти няма почва. Просто нямаме такива риби заради които си струва ползването на тези такъми. Но нищо не ти пречи да опиташ. Аз например бих ползвал сърфтелескоп за дъно по язовирите.
За бракониерите - чума!
Iliya
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 21:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Iliya »

Ако човек го влече - нищо лошо.
Само да спомена, че от познати, които ползват такива (а и някъде във форума бях срещал), че се изисква определена техника на замятане - силата на изхвърляне е голяма, а основната стръв (морски/блатен червей) - крехка, така че при непремерено усилие след приводняването на такъма на разстояние примерно 100 м, се случва трите червея да ти се приземят върху шапката...
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Мнение от Local »

Според мен колегата Илия е доста прав , сърф пръчките са с доста глеми акции и при чувствителността е доста ограничена , с цел далечно замятане , а не въждам какъв е смисъла от такава пръчка за кефалови риби , за калкан може би да.

Да на Перла брега е удобен за пръчки на дъно , но последните 2 пъти когато бях ловях платерините само на плуваща бомбарда :roll:

Добре е колега да пообмислиш още малко. Иначе за язовири и за корави риби тази пръчка е доста универсална , но трябва добре да боравиш с дългата дръжка при замятанията.

Може би Док ще ти обясни точно как бяха крачките при замятане.
Клавиатура риба не лови!!!
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Вчера Доктора ми демонстрира замятане с подобна пръчка.Аз също се бях навил да се сдобия със бийч кастър , като си мислех че ще мога да търся платерината по на дълбоко. Освен замятането и такъма е по особен. Тежестите са над 100 гр. и за да не се скъса при замятане линията също е със сериозен диаметър. Такава тежка артилерия наистина не е необходима за платерина, но за калкан, котка и лефер от плажа би било подходящо да се ползва .
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

Съгласен с Дели :lol:
За бракониерите - чума!
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Дидо освен демонстрацията на пръчката, демонстрирахте ли на околните и вадене на риби? :roll: :lol:
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Чакахме да се стъмни и тогава се учихме, да не ни се смеят, а риба естествено хванахме - почти 7 сафрида и едно почти попче за две нощи.
HEMINGUEI
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 10:51
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

БРАВО :lol: Не съм се съмнявал!
Между другото вчера на Морска гара са хванали по кило - две сафрид, така че пак надежди към тия бленувани рибоци!
Единствено времето отделено за риболов и ....не е загубено!
Автор:Умен човек
Аватар
darmadan
Мнения: 134
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 21:45
Местоположение: Варна

Мнение от darmadan »

Нищо не са хванали на морска гара Варна , аз съм по цял ден там!
HristoCarp
Вносител
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 18:31
Местоположение: София

Re: Въпрос за "сърф" пръчки?

Мнение от HristoCarp »

Реших да вдигна тази тема вместо да пускам нова.
Понеже ми предстои 10 дневен риболов в Гърция и мн. мразя да съм не подготвен а съм доста бос в този риболов бих желал да чуя мнението ви за всички предлагани сърф пръчки и телескопи. Интересуват ме:
1/Най-подходяща дължина и защо
2/Тежест която трябва да изхвърлят (най-подходяща акция).
3/Марка и модел които използвате.
Благодаря предварително на всички които ще ме насочат.
Какво чакаш??? Отивай за риба...
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”