Риболв в Лозенец?- и около него

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
radko
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 12:18

Риболв в Лозенец?- и около него

Мнение от radko »

Привет колеги от 28,07,2006 съм на море в Лозенец и естествено и за риба. Конкретно питането ми е - къде да ходя за риба, местата(до созопол), начини за риболов, методи и вскичко свързано с конкретния вид риболов
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

Здрасти,колега!
Първо да поправя една грешка- от с.Лозенец до Созопол е малко далечко и в това натоварено движение ще се измориш повече,отколкото да почиваш.
Ще ти изброя какави риби има по това време, ти се разрови из старите теми и ще придобиеш представа.
Платерина, илария въобще кефалови риби.Ловят се на дъно или на бомбарда(сбиролино) и ако смяташ да пътуваш дългия плаж до Дюни е най-доброто място.На плувка- пристанището на Созопол или Царево.
Зарган от началото на август идват първите бройки.Това е най-емоционалния риболов,прочети всичко за него.
Попчетата при тези жеги са навътре в морето и се ловят само от лодка.
Ако мога с още нещо да помогна,питай?
Успех!
radko
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 12:18

още нещо

Мнение от radko »

Мерси колега за инфото. Пътуването не ме притеснява, а за созопол чувам все хубави работи относно риболова. Ще ми се да наблегна предимно на бомбардите и плувките. Също и малко дъно. За дюни ако можеш да ми разясниш места, подходящи тактикИ и такъми, стръв също. И къде имаше риболовен магазин за стръв в приморско и китен. Ако можеш кажи и къде да пробвам заргана на бомбарди.
Боцмана
Мнения: 324
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:55
Местоположение: Бургас

Мнение от Боцмана »

Магазинчета в Китен и Приморско не знам,но като минаваш през Бургас има един дълъг и известен блок"Краставицата" там са повечето рибарски магазини и в първия ъглов работи Local. Пусни му едно лично и той ще ти продаде и блатен червей и такъми.
Дънния монтаж се продава готов с тапички(повдигачи) на куките.http://fishing-mania.com/shared/inner.php?id=52 и после втора частhttp://fishing-mania.com/shared/inner.php?id=54 На дългия "шофьорски" плаж до Дюни ще видиш много колеги с набучени в пясъка пръчки(продават се специални стойки), но най-доброто място е ъгъла на залива до курорта,има едно мостче на пътя.
Ако чуеш , че е излязал зарган не си губи времето с пътуване и платерини, около Лозенец има доста скали,разпитай местните къде най-много дава и ги мятай!
Вожда
Мнения: 678
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 12:58
Местоположение: София, иначе от Пловдив
дал Браво: 2 пъти

Мнение от Вожда »

Колега, на скалите под площадчето на Лозенец се лови платерина сутрин и вечер доста добре, ама не е от най-едрата. Обаче на чепарето с тапичките. На бомбарда опитвах, но нямаше резултат. Ако видиш пасажа на повърхността, може да опиташ и с бомбардата. На Китен платерина може да се лови от един искуствен нос точно до пристанището, но пак с тапичките.
Магазин за стръв има в Китен на улицата със сергиите, която върви към плажа, гледай в дясно. Един съвет: купувай блатен червей само след като си го погледнал и само ако си сигурен, че ще ходиш за риба(много е трудно да се запази в жегите).
В Лозенец също продават стръв. Тръгваш от площадчето към ресторант "Лагуна" и гледаш вдясно. Една лелка с руски акцент продава и блатния червей е хубав. Купувай си вечер, защото сутринта отваря чак в 8.30 и го дръж в хладилника.
За зарган местата са по-към Синеморец. Търсиш скален нос издаден в морето.... В Приморско, на "Перла" е едно от местата. Според мен е доста рано за зарган обаче.
наслука!
Информацията не е знание, знанието не е мъдрост.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

4 години подред бях там.Прави се супер риболов.Заставаш сутрин рано около 5.30 на Белите скали,малко преди малкият плаж и мяташ на морски монтаж с тапичкиНАоколо 60метра малко вдясно към отсрещният нос.В никакъв случаи не мятаи в/у скалите,щот си в бокса.Кълве до 11часа и после след 3-4.Ако искаш на бомбарда минаваш големия плаж посока Китен и заставаш на острова-зарган,в края на август-рядко,но ситна платерина и чернокоп-яко.На слука!
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
NovemberCharlie
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 13, 2009 13:03

Мнение от NovemberCharlie »

От 5 до 10 юли 2010г. ще бъда в Лозенец на почивка. Ще ми се да пробвам малко морски риболов, защото никога не съм ловил по морето. Разполагам с мач, фидер, и предстои попупка на 6м. болонеза. Моля за съвети къде да отида да ловя (ако може картинка от Гугъл мапс, че по имена на местности трудно ще се оправя), какви риби да очаквам, какви методи и такъми да ползвам.... Знам, че звучи много готованската :oops: , но ще съм благодарен, ако някой си направи труда да ми отговори. Благодаря предварително! Поздрави на всички! :)
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

d

Мнение от TeHeB »

отиди на аркутинно на кея там има рибенца .. попчета и дребни морски кефали-платерини
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”