Реставрации,род билдинг, плувки

Какво се иска за направата на една въдица - бланки, водачи, конец, макародържач, корк, лак и лепило ... а и майсторлък. Тук е мястото, който се е пробвал и има опит в родбилдинга, да запали и други колеги.
Публикувай отговор
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Popeye »

first-class :!: Поръчки на случайни клиенти изпълнявате ли ? :D
VIP sux !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Едно въпросче - хем да се посъживи темата :wink: : търси се боя/лак за плувки от пенополиуретан. Идеята да се получи покритие с качеството на близалките нa Кралусо.
Благодаря предварително.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Много фирми вече заместват балсата с нов продукт, изкуствена материя, но не знам точно какво е - може би някакъв пенополиуретан. Какво пречи лака да е полиуретанов, на водна основа - снимал съм един такъв лак на 5 страница, от магазин за художници. Но и подобен за паркет мисля че продават полиуретанов на по-изгодни цени...
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Благодаря , колега. Спрях се на лак на водна основа , правен специално за кухненски плотове и дървения в бани и сауни. Производителя твърди , че лакът е водоустойчив до смърт , и адски издръжлив на механични повреди , а също и на температури до 90°С.
Пробната серия съхне , да видим ...
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Каква е марката на лака - нещо местно френско или на международен концерн?
Пусни линк, моля или снимка на кутията.
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от Plat1ka »

Аз се интересувам също този пенополиуретан колко тръврд е на допир защото това което на мен ми излзиа в нета е нещо като дунапрен и ми е интересно да разбера как се правят плувки от него и дали ще е удобен за воблери.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Plat1ka написа:Аз се интересувам също този пенополиуретан колко тръврд е на допир защото това което на мен ми излзиа в нета е нещо като дунапрен и ми е интересно да разбера как се правят плувки от него и дали ще е удобен за воблери.
Взех от най-твърдия , който успях да намеря сега не си спомням колко кила на кубик беше ( това е на ПУ мярката за плътност) , но категорично не го виждам за воблери (ако ги захапе риба, де... :wink: ) Много по-твърд е материала , от който се правят тапите на рибарските мрежи - едно време по плажа съм събирал такива , той е нещо като шуплеста пластмаса.

Forty Fore - Лака е този - на вкус и мирис си е обикновен акрил , като този за екстериорна дървения. Ще го видим след три ръце дали става за нещо. (Близо 12 евр. за 250ML , баси кожодерите)

http://admin.e-bricodrive.fr/uploads/BA ... 253005.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Outsider, мерси за снимката на лака. Преди години си взех нещо подобно от варненския Бриколаж - май наистина беше 18-20 лева за 250мл! Но тогава не бяха на водна основа и миришеше доста, а и разредителя, описан от франсетата на кутията, го нямаха в продажба. Телата на ваглерите направо ги топих директно в кутийката, а нагоре по пауновото перо разнесох с пръсти. После на една картонена кутия с дупки да се отцедят и изсъхнат и после още веднаж...Не съм правил снимки в този период, пък и не бяха много за снимане още произведенията. Но като качество лака го бива - още ходят на риба някои от по-сполучливите модели. С остатъка от лака после намазах една дървена скара на жената за кухнята - и тя е бомба / и скарата и жената имам предвид/.
Врънкам един познат да ми врътне на стругчето няколко тела от пяна, та да видя как държат боя и лак, но засега без успех...
Пусни снимки - нещо западна темата, пък и твойте от Франция и на Милен от острова теми крадат здраво аудиторията. И аз си признавам, че Вас четях, когато дойде твоя въпрос, вместо на правя един стар стъклопластиков триколенен мач, на тапата на който пише Lerc - made in France!
Поздрави
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Благодарности за комплимента ( "льстит подлец - а всё-таки приятно.."А.С. Пушкин :mrgreen: ).
При мене номера с топенето в кутията няма да мине. Малко като в оня виц - "у бурканя не влазя!" :lol: Аз съм се заел с близалкостроене , след като най-накрая загрях , че тука от Кралусо полза няма , и се поогледах да видя кво се мъти из Европата. Оказа се че хората работят по въпроса , и ако Кралик продължава да дреме , поляците ще го cxрускат с парцалките. Снимки ще пусна непременно.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Не включих веднага, че течението "тухла отнася" и трябват близалки като пътни знаци, в кофа за латекс само влизат!
Кои поляци гледаш, дай сайт, че и ние да откраднем нещо. Макар че покрай Варна нямаме река, за която да трябват близалки като знак Stop.
Успех!

"Красивое нижнее белье, как высшее образование — его не видно, но самооценку поднимает!"
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

http://lowisko.net/splawiki-geniusz-big ... 0-70g.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Поляците мислят , и знаят какво трябва да се барне по една близалка , къде , и най-вече - защо (Respect !) - и като гледам не си падат по бурета :

http://www.youtube.com/watch?v=lX7D9PekqxM" onclick="window.open(this.href);return false;
:wink:


Категорично не съветвам никой да краде от "свежите" идеи на италианците :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Към outsider:

Според сайта близалките са направени от балса, защо си се ориентирал твоите да са от пенополиуретан?
По курса на БНБ ги докарах до малко над 6 лв за най-скъпите, а иначе са скромни поляците - кръстили си Geniusz едни от близалките!
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Към outsider:

Според сайта близалките са направени от балса, защо си се ориентирал твоите да са от пенополиуретан?
По курса на БНБ ги докарах до малко над 6 лв за най-скъпите, а иначе са скромни поляците - кръстили си Geniusz едни от близалките!
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1465 пъти
получил Браво: 2191 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от b_lomsky »

Ето и моите творения :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Кутията за плувки,съдържанието й, три ваглера, единия неутежнен, авони от балса и корк и килове от гъши пера, карбон, бамбук и композит.Достатъчни са за риболов за дълъг период, за това вече се отказах да правя, още повече, че съм далеч от съвършенството на повечето от вас.Иначе с удоволствие ловя с тях и с бамбукова пръчка. Ето я и нея

Изображение
Изображение
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Оле-лее! Пръчка на Gary Marshall!!!!
Остава в България да видим и Allcocks Wizard и Swimversa на Milwards и ще почна да вярвам в чудеса!
Прекрасна кутия, чудесни авони и бобери!
От какво е утежнението на ваглерите, как обработваш корка - аз винаги се затруднявам с корк?

Колеги - споделяйте и пращайте снимки - какви ли бижута още ще видим!
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Публикувай отговор

Обратно към “РодБилдинг”