А това е новата ми разработка

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Защо нямам бутон за изтриване ?
Нещо се бавят страниците с отварянето от известно време и направих дублаж на поста си...
Нека модератора изтрие това обяснение.
Аватар
toto57
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 23:11
Местоположение: Радомир

Мнение от toto57 »

Pedro написа: P.S. Може и да знаете, но напомням за един забравен начин за огъване на тръби.Затапва се тръбата, пълни се с вода и се слага евентуално втора тапа.И ако е зима и студ - навън, като замръзне се огъва лесно като Ф-и...пробвал съм и с алуминий -тръба,става.
Който има възможност да я пъхне в по-голям фризер, става по всяко време.
Благодаря колега, но този номер става, както и този с пясъка, но за кръгли тръби, а аз искам да огъна квадратна алуминиева тръба 25 х 25 с малък радиус на огъвката около 5 см!? Тази задачка не мога да я реша!

Поздрави, Радко
Ако разбираш, колко малко време ще си жив и колко дълго ще си умрял, тогава ще си помислиш как да живееш!
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Този номер с пясъка баш не става - на мястото на огъването избутва пясъка..сгъстява го в останалата част от тръбата и все едно, че го няма - пробвано нееднократно.
===========================
Освен да правиш триъгълна засечка с флекс и тънък диск, колкото да получиш ъгъла на огъване и после заварка, май друг начин няма.
Или вместо заварка, ако профила позволява да сложиш странично метални пластинки с резба в профила.....
Друго не се сещам..ама ти ще му намериш цаката - сигурен съм.
didnik70
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:17
Местоположение: русе
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 30 пъти

Майстор си

Мнение от didnik70 »

Браво Радко!
Евала ти! Имаш ЛС
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от antivik »

toto57 написа:
antivik написа: Извинете за намесата, не съм голям специалист, но на времето в часовете по шлосерство ни учеха, че при огъване на тръби и профили е добре да се напълнят с пясък. Намалява се деформацията и не се късат, до колкото си спомням. Ако искаш пробвай, дано съм ти бил полезен.
Мерси за идеята, макар че това се прави за да не се мачкат тръбите, а не да не се късат! При железните става, но алуминия е друга риба :lol: , особено когато е квадратен или правоъгълен профил!

Поздрави и много риби!

п.п. Между другото, на Дарец съм проходил за риба!
Жалко че не можах да помогна :? . Все пак се опитах, макар че това оборудване е малко далече от мен. Нямам транспорт и съчетавам туризма с риболова, сиреч нося си целия багаж на гръб, което автоматично води до стремеж към колкото се може по-малко и по-леки партакеши. Единствено изключение са рибарските такъми и принадлежности. :lol: А иначе за изработката си майстор ПОЗДРАВЛЕНИЯ. Изобщо и аз съм на принципа, че когато мога да си направя нещо сам, няма нужда да си го купувам :wink: . Поне ще съм сигурен в здравината и функционалността.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”