Някои джунджурийки

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Някои джунджурийки

Мнение от antivik »

Искам да споделя и аз някои мои опити от принципа "НАПРАВИ СИ САМ". И двете неща са породени от цените в магазините и от развихрената ми фантазия.
1. Като видях цените на ракетите и като ми казаха, че трябва да си закупя допълнително прът с голяма акция и
яка макара
се роди ето това:Изображение
Изображение
Долното коляно от пръта е струговано от буков сап за лопата, а горното е стара моя бамбукова пръчка. И двете съм ги армирал със стоманена тел/2мм./Изображение и е залят целия с епоксидна смола. Последното го направих защото с пръта дърпам и рачилото от водата. Ракетата е от ПВЦ тръба, а конуса от стиропор, стабилизатори - перциглас. Плаваемостта на ракетата съм я нагласил така че с 60гр. олово на опашката плува, а когато се натъпче със захранка потъва. Ракетата я нанизвам подвижно на дебела корда 0,45-0,5 и отпред връзвам стиропорната шамандура. Когато заметна ракетата си потъва, а шамандурата ми показва мястото. Когато захранвам само зърна или гранули, или насипна захранка махам оловото, ракетата пада във водата, конуса я дърпа нагоре и захранката се изсипва като облак.
2. Това е джаджа която още е в процес на направа и не е напълно готова. Замисъла се роди след няколко твърде злополучни излета съпроводени с много гафове, късания и преработване на линията. След като ми омръзна да ровя по джобове на дрехи, столче, раница. Се появи идеята за ето това:Изображение
Изображение
На материала не му знам името, наподобява стиропор и се ползва за топлоизолация на апартаментите. От снимките сигурно става ясно начина на направа. Първо се очертават контурите на нещата които ще се нареждат и след това се издълбават. Отгоре ще има подобен капак и двете части ще бъдат монтирани в нещо като кожена чантичка и ще се отварят, като несесер. Кукоизваждачката и свредълцето също са мое творение, първата от дебела медна тел - слескана в единия край и оформена с пила. Свредълцето се купува от най-близкия магазин за инструменти/1 мм.около 50ст./ и му се монтира някаква пластмасова дръжка. Знам че на красота не съм ги докарал, ама за мен е по-важно да са здрави и да вършат работа. Извинявам се за лошото качество на снимките, но толково са възможностите на техниката с която разполагам/даже фотошопа не можа да направи по-вече/. В момента разработвам и нещо като термокутия за бял червей, но още не е годова дори заготовката и не мога да пусна никакви снимки.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Lubomircho
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:54
Риболов: Спининг.
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Lubomircho »

:roll:
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”