Помощ колеги математици?

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
bohem_69
Мнения: 62
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 15:11
Местоположение: СОФИЯ
получил Браво: 1 път

Помощ колеги математици?

Мнение от bohem_69 »

Не зная дали темата е за тук но ми се видя най удачно?С мой познат, арендатор искаме да сглобим нещо като малак понтон със двигателче,може ли някой да ми изчисли каква тежест може да понесе затапена тръба ,фи-400мм, и фи-315мм със дължина 1м,до почти пълно потапяне?Благодаря предварително.
Събирай си боклука!!!
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Помощ колеги математици?

Мнение от Pol™ »

Трябва да кажеш колко тежат и самите тръби.

Иначе основата по височината е обема и като се сметне по разликата в плътността на нормалния въздух и на водата и ето ти товароносимостта. ОТ него вадиш теглото на тръбите и нещата се получават.

Ето и сметките
първа тръба 0,2*3,14*1 = 621 литра
втора тръба 0,1575*3,14*1=495 литра

ОБЩО 1116 литра по 0,995 прави 1110 килогрма

Махни 110-те + един тон ще носи да знае ли се :wink:
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
bohem_69
Мнения: 62
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 15:11
Местоположение: СОФИЯ
получил Браво: 1 път

Re: Помощ колеги математици?

Мнение от bohem_69 »

Pol™ написа:Трябва да кажеш колко тежат и самите тръби.

Иначе основата по височината е обема и като се сметне по разликата в плътността на нормалния въздух и на водата и ето ти товароносимостта. ОТ него вадиш теглото на тръбите и нещата се получават.

Ето и сметките
първа тръба 0,2*3,14*1 = 621 литра
втора тръба 0,1575*3,14*1=495 литра

ОБЩО 1116 литра по 0,995 прави 1110 килогрма

Махни 110-те + един тон ще носи да знае ли се :wink:
Колега нищо не ти разбрах,интересува ме каква тежест до момент почти пълно потапяне може да понесе затапена тръба със дължина 1 метър,тежка 18кг, с отвор фи-400мм и другият вариант 1м ,11кг ,фи-315мм ,пък аз вече ще си направя сметка от кой цолаж и колко метра ще са ми нужни.
Събирай си боклука!!!
zorod
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 9:45
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: Помощ колеги математици?

Мнение от zorod »

Pol™ написа:Трябва да кажеш колко тежат и самите тръби.

...... основата ................
.................................621 литра
:wink:

S = π.r2 / радиуса на квадрат / колега , и тогава не се получават комични резултати от сорта - метър тръба ф 400 шестотин литра
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Помощ колеги математици?

Мнение от zee »

за съжаление няма да може да се "возиш" на една тръба ф400 и 1 м дължина. за справка - надуваеми лодки с балони по ф400 и 2 м дължина но все пак зависи какво разбираш под возене - сметките са верни но при пълно потапяне на тръбата. ако мислиш да правиш от тези "торпеда" с мотор които ползват леководолазите ще стане да те вози.
За понтон трябва да го смяташ носимоспосбноста на 1/5 max до 1/3 т.е. 1 м ф400 да разчиташ на 20 - 30 кг да ти носи.
Последно промяна от zee на Съб Дек 10, 2011 22:42, променено общо 1 път.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Помощ колеги математици?

Мнение от LVitchev »

За разлика от мазния колега,аз ще ти кажа без да смяташ !!! Взимаш 4 тръби ф400 х 6 метра,затапваш ги,свързваш ги и тези трби ти гарантирам че отгоре можеш да качиш сглобяемо бунгало,разбира се дървено и да се разнасяш по водоема като Титаник,само че без да потъваш.Ясно е че искаш да направиш сатка или понтон за риболов и е не сериозно да смяташ така нещата - метър тръба колко носи!!! Без сметки директно от човек които го има и го е правил но без двигател.От седем години е във водата и нищо му няма,демек още не се е пробил от ръждата :lol: :lol: :lol: Има такива на много места и моя в момента е на вода 4х4х4х4 квадрат,тръбите са до половината във водата с ограда от тръби и плътно ф 22 не е мръднал.Качваме се колкото човека искаме,ползвал съм го и за сатка преди години но сега е целия с талпи и се ползва за понтон на които се вързват лодки.Импровизирай,става от тези тръби които в момента ги вадят и продават от старите напоителни системи,дето ги окрадоха :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
nabeden ribar
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Мар 16, 2010 15:25
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ колеги математици?

Мнение от nabeden ribar »

bohem_69 написа:Не зная дали темата е за тук но ми се видя най удачно?С мой познат, арендатор искаме да сглобим нещо като малак понтон със двигателче,може ли някой да ми изчисли каква тежест може да понесе затапена тръба ,фи-400мм, и фи-315мм със дължина 1м,до почти пълно потапяне?Благодаря предварително.
Ф400 на 1 метър ще носи 125 кг., Ф315 ще носи 77 кг. на всеки метър. От тях изваждаш теглото на тръбата за 1 метър и получаваш максималния полезен товар които ще носи. Ако ползваш варели, бидони и други някакви съдове смяташ грубо 200 литров варел носи 200 кг. в които влиза и теглото на самия варел.
Възможността за риболов от лодка предлага благоприятни условия за бракониерство и липса на какъвто и да е контрол!!!
http://postimage.org/image/4npy5mxbt/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”