Плувки от Plufkata - домашна изработка

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
plufkata
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 13:01
Местоположение: София

Плувки от Plufkata - домашна изработка

Мнение от plufkata »

Малка темичка за плувки собствено (домашно) производство. За материал ползвам балсово дърво. Човек може да ги направи сам, ако има желание разбира се :D, а инструментите ги има всеки начинаещ "майстор разтурко" в къщата си. Пускам няколко сними, без много обяснения защото не ми се пише днес. Ако има нещо неясно относно технологията и последователността, питайте.

Изображение
Това е материала, купен от магазин Стелди в Овча купел

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Предстоят проби с бои и лакове, маркери и лепенки, спрейове и др. за получаване на приятен за окото и душата финален резултат. :D :D :D
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Бравос, Плуфка! :lol: ... майсторска изработка! .... чекаме оцветяването ..... :wink: :lol: гласиш ли ги на грамаж или.... квото излезе?
Аз трябва малко ваглерчета да си понаправя..... само с ечудя как да им направя утежнението като нямам струг .... :? :cry: :oops:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
plufkata
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 13:01
Местоположение: София

Мнение от plufkata »

Грамажа е общо взето на око :D. Няма как да го изчисля и да излезе точно 1.5 гр. примерно, поради факта, че за по-големите ползвам 0.8мм тел, за по-малките 0.5мм и боята и лака влияят също на грамажа, макар и малко. За мен лично е без значение колко грама точно ще тежи плувката - дали ще е 1.25 или 1.74 е все тая. Имам за мостра към 15-20 фабрични плувки от различни грамажи и модели, и от тях си избирам. А струг и аз нямам, ползвам бормашина със стоика и пак става. :D
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Ха остроумно решение за струг за плувки. Настоланата бормашина и един ключ.
Бравос!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

поздравления и от мен плувка .. ма да та питам откъде си набавяш матреала за кила на плувчиците... :roll:
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
plufkata
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 13:01
Местоположение: София

Мнение от plufkata »

ribaria1 написа:ПОЗДРАВЛЕНИЯ И ОТ МЕН ПЛУВКА .. МА ДА ТА ПИТАМ ОТКЪДЕ СИ НАБАВЯШ МАТРЕАЛА ЗА КИЛА НА ПЛУВЧИЦИТЕ... :roll:
Кила е или от стари плувки, или от нераждаема тел 0.5мм или 0.8мм от М.Бриколаж. Става и тел от телоподаващо, но мисля че ръждясва въпреки жълтото си покритие.
Последно промяна от plufkata на Пон Фев 13, 2006 16:50, променено общо 2 пъти.
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

plufkata написа:
ribaria1 написа:поздравления и от мен плувка .. ма да та питам откъде си набавяш матреала за кила на плувчиците... :roll:
Кила е или от стари плувки, или от нераждаема тел 0.5мм или 0.8мм от М.Бриколаж. Става и тел от телоподаващо, но мисля че раждясва въпреки жълтото си покритие.
много тежко ми се струва ако се сложи неръждаем тел.. :roll:
дали някъде не се продава нещо подобно на оригиналните килове... :roll:
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
plufkata
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 13:01
Местоположение: София

Мнение от plufkata »

Хммм....за тежко, не е тежко. Плувка с железен кил от 0.5мм с размер като на 0.5гр. Лагуна, носи 0.3-0.4гр. тежест. За карбонов кил нямам си идея от де може да се намери, а за друг материал не съм се замислял. Може би нейде се продават тънки пластмасоми клечици, но не съм се интересувал.
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

аз за килове ползвам цепен бамбук.... например от шишове (продават се по цели пакети готови шишчета) .... много добре се цепи по дължина, здрав е и добре се обработва даже и при дебелина от 1 мм :lol:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
plufkata
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 13:01
Местоположение: София

Мнение от plufkata »

Fisherman66 написа:аз за килове ползвам цепен бамбук.... например от шишове (продават се по цели пакети готови шишчета) .... много добре се цепи по дължина, здрав е и добре се обработва даже и при дебелина от 1 мм :lol:
Не съм ползвал такива шишчета. От де може да се купят и цена.
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

стотинки са.... има ги у секи по-добре снабден хранителен магазин .... или в магазините за 1 лев..... не стават много за шишове, ама за плуфки са екстра! :lol:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
fireman
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 11:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от fireman »

Направил съм си мини-стругче с ел.моторче от пералня и си правя всякакви плувки от сърцевина на лопен.Доволен съм , а и не виждам по нещо да отстъпват на балсовите.Материал/стига да ти се събира/ на есен има колкото искаш. Съжалявам , че не мога да изпратя снимки, за да се види точно за как во става въпрос.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

fireman написа:Направил съм си мини-стругче с ел.моторче от пералня и си правя всякакви плувки от сърцевина на лопен.Доволен съм , а и не виждам по нещо да отстъпват на балсовите.Материал/стига да ти се събира/ на есен има колкото искаш. Съжалявам , че не мога да изпратя снимки, за да се види точно за как во става въпрос.
Колега, моля постарай се да снимаш стругчето, защото определено пося нездрав интерес и с него и със лопена/това пък, какво ли представлява/.
Аватар
plufkata
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 13:01
Местоположение: София

Мнение от plufkata »

joro_olympus написа:
fireman написа:Направил съм си мини-стругче с ел.моторче от пералня и си правя всякакви плувки от сърцевина на лопен.Доволен съм , а и не виждам по нещо да отстъпват на балсовите.Материал/стига да ти се събира/ на есен има колкото искаш. Съжалявам , че не мога да изпратя снимки, за да се види точно за как во става въпрос.
Колега, моля постарай се да снимаш стругчето, защото определено пося нездрав интерес и с него и със лопена/това пък, какво ли представлява/.
И аз имам интерес към направата на стругчето, добре е да дадеш снимки, да обменим малко опит. А лопена се сещам какво е....ето за Жоро снимка http://bulphoto.com/image.php?img=5882
fireman
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 11:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от fireman »

При първа възможност ще го направя.
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”