Кошнички за силно течение

В този форум може да намерите информация за това как се правят стойки, платформи, ледобури, поводи ...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

От миналия уикенд не е спряло да вали , кой знае даже слабата рекичка от последния излет в кво състояние ще я заваря... А по най-различни причини не искам да ловя с тежки хранилки :idea: така че , след консултация с руската народна мъдрост , се заех да лея хранилки с "грайфер":

Изображение

Почнах от "двойноконичните" , да ти е драго да ги публикуваш в мухарския подфорум: :lol:

Изображение

Оттам стигнахме до тройно - и четворно-конични , Кортланд ряпа да яде! 8)

Изображение

После бяха отлети модели , които ще се вкопчат в дъното със зъби и нокти (надявам се..)

Изображение

Обаче ме загложди една такава мисъл : кое създава по-силно съпротивление при дърпане , да речем , през купчина пясък - гребло или мотика? -oтлях и малко мотики:

Изображение

Изображение

Дойде ред на корпуса - някакъв "найлон" , общо взето с дебелина ок.милиметър. Позволява прегъване , за щастие , щото кръгли хранилки се правели много трудно , :roll: както се оказа:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

...сега само остава и работа да вършат.. 8)

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
noes
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 19:09

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от noes »

ЕЕЕ ....супер са станали.Интересно ми е какво си използвал за матрик за оловото.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

Най-ниската възможна технология - дрЪво! :mrgreen:

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от marinko7 »

Out,задължително да направиш един репортаж със пробата :)
vstefanov
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 10:52
Риболов: Шаранджийски

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от vstefanov »

Наистина хитро измислено,скоро да не го видим по магазините... :D
"Има две безкрайни неща - Космосът и човешката простотия,ама за първото не съм сигурен." - Алберт Айнщайн
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от kaleeff »

Eдин съвет ако приемаш. Смени пластмасата с оловна решетка, иначе оловото отдолу няма да ти помогне в течението и ги затвори от долния край, щото водата ще ти отмива за нула време захранката.
Аман от манекене...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

kaleeff написа:Eдин съвет ако приемаш. Смени пластмасата с оловна решетка, иначе оловото отдолу няма да ти помогне в течението и ги затвори от долния край, щото водата ще ти отмива за нула време захранката.
Какъв проблем виждаш в пластмасата ? Още не съм видял хранилка от оловна решетка , да ти кажа..Колко бързо ти измива течението храната , зависи до голяма степен от храната - а с капака като тръгнеш да вадиш хранилката , мисля че ще създава прекалено силно съпротивление. :roll: Благодаря все пак. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от Коце »

Колегата имаше предвид метална решетка, нали?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
kaleeff
Мнения: 558
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:10
Риболов: Спининг
Местоположение: София/Монтана
дал Браво: 167 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от kaleeff »

Коце написа:Колегата имаше предвид метална решетка, нали?
Toчно. Пластмасата според мен ще действа като платно на лодка от течението. Дупките и са прекалено малки...

Изображение

Това е оригиналната хранилка за река. Ловил съм с такива и няма съпротивление. Не ми се занимава да правя сам но препоръчвам ти да е нещо подобно! Поздрави и успех!
Аман от манекене...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

kaleeff написа:[

Това е оригиналната хранилка за река. Ловил съм с такива и няма съпротивление. Не ми се занимава да правя сам но препоръчвам ти да е нещо подобно! Поздрави и успех!
Благодаря! Практически същия модел , но без капачето отзад , ме накара да се замисля за зъби и шипове по "подметката".Капачето отзад бих го разкарал веднага , при вадене срещу течението не го виждам изобщо.. Ей така изглежда "моето" течение - ти си представи как теглиш хранилка с капаче:

Изображение


Веднъж на дъното , течението е слабо , и не измества хранилката , от каквото и да е направена - тя се измества само от натиска на водата върху влакното.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от Станимир »

outsider написа:
После бяха отлети модели , които ще се вкопчат в дъното със зъби и нокти (надявам се..)

Изображение
Поздравления за положения труд! :)

Загложди ме един въпрос - при този модел "контрата" противодейства на дърпане с влакното (един вид като навиваш към теб по-трудно ще се "тътрузи")...
За да не я носи течението надолу (или всъщност настрани по-скоро идва...) не трябва ли да са в друга посока "контрите"? :roll:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

Станимир написа: Поздравления за положения труд! :)

Загложди ме един въпрос - при този модел "контрата" противодейства на дърпане с влакното (един вид като навиваш към теб по-трудно ще се "тътрузи")...
За да не я носи течението надолу (или всъщност настрани по-скоро идва...) не трябва ли да са в друга посока "контрите"? :roll:
Зацепва се прекрасно при леко придърпване (язовир) , и не шава , докато не тръгнеш да обираш. Два-три оборота на макарата , и литва към повърхността като птица 8) - общо качество на пластмасовите хранилки , и голямо тяхно предимство пред телените. :idea:

Въпроса за отнасянето от течението е много важен , и адски много народ изобщо си няма представа как стоят нещата. :!: Течението НЕ ОТНАСЯ ХРАНИЛКАТА! Всичките измишльотини с плoски , капковидни , триъгълни и какви ли още не форми са плод на маркетинг , съчетан с дълбоко невежество - хранилка , която не е вързана за никакво влакно , веднъж стигнала до дъното , ще си стои на едно място до Деня на Страшния Съд :idea: , тъй като в придънния слой течение няма. :wink:
Изместването надолу става под натиска на течението върху влакното , при което то тегли хранилката като шейна - тя не се търкаля , а се влачи.Колкото по-надолу се спуска по течението , толкова дъгата , описана от влакното , става по- остра - и толкова по-близо до брага идва хранилката. Тоест , когато хранилката е отнесена надолу под ъгъл от - да речем - 45° , дъгата има форма на кука , на която хранилката е на острието , и насочена успоредно на течението , (с този край , за който е закачена , сочещ надолу.)
Обяснението стана малко сложно , с лист и молив щеше да е по-лесно :roll: , но сега разбираш защо контрите са насочени точно в тая посока :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от Станимир »

Прекрасно ти беше обяснението, благодаря! :)
Много малко съм ловил с фидер на река, хеле пък на такива чудовищни течения и затова може би задавам лаишки въпроси, ама ще ме прощаваш! :oops:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от butnik »

Изображение
Позицията на фидера при риболов на река не е тази.
Близко до правилното е това:
Изображение
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Кошнички за силно течение

Мнение от outsider »

В интерес на истината , рядко вдигам толкова силно пръта , че да ми се налага да гледам нагоре :oops: , но прицинпно си прав - високо , вaдим влакно от водата , ала-бала...Обаче из под чадъра нещата се виждат другояче :wink: - адски пречи , гадината , и на замятане , и за засичане , и за вадене на риба и ...да си видиш върха.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “и Други”