Какво става в Пънча?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Какво става в Пънча?

Мнение от vidalix »

Не знам дали някой от колегите е ходил скоро, но аз цяла седмица съм там - малко каяк уча и ми прави пвечатление, че е пълно с умряла бабушка. Около ВЕЦ-а, под трибуните, в средата на гьола, около островчетата от трева към Плажа, навсякъде плуват или се валят риби. Има по-разложени - умрели по отдавна, има съвсем пресно умрели, някои даже полуживи. Не знам на какво се дължи, но е гадна гледка и на места смърди на мърша нетърпимо. Някой има ли идея на какво се дължи това иузмиране?
Тая краста начесване няма!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Тези дни в риболовно издание пишеше, че било от пороите, ама аз малко трудно преглъщам това обяснение. Макар че, ако нагоре по водосбора на реката има лопен, е възможно - така от време на време плува умряла риба по струма под Кресна.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

Ако е имало порои е е възможно рибата да се е задушила.
Когато твърдите частици минат определено ниво задръстват хрилете на рибите (които допълнително отделят слуз за да се предпазят) и рибата измира.
Странното е, че се споемнава само бабушката. Размътването или лопена би трябвало да действат и на други видове.
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

Една различна рибка няма колеги - само бабушка. Много странна работа. И дребна и едра всякакъв калибър, но само бабки :cry:
Тая краста начесване няма!
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Тоя гьол и господ явно го е отписал ... не му е писано в него риба да вирее :idea:
Fish friendly
Dimo_Rusev
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:45
Местоположение: Русе

Мнение от Dimo_Rusev »

интересно ми е Лопена с какво вреди?.....аз от него си правя плувки :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Dimo_Rusev написа:интересно ми е Лопена с какво вреди?.....аз от него си правя плувки :)
Отровен е - един от начините на бракониерство е да чукат наръч лопен с камък върху друг камък. Иначе за плувки става.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
KOP
Мнения: 730
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от KOP »

Мои познати са ходили на Пънча при вливането на Бистришката река в четвъртък и са хванали доволно бабушка, костур и внимание! - една американка :shock: Според тях, друг колега се е хвалил с няколко уловени американки предните дни на същото място, едната от които е била към 700 гр.
А това определено са лоши новини за тези, които са зарибявали Бистришката река. Защото няма как тия американки да са се появили толкова масово в Пънча, освен ако не са довлечени от пороите. Най-тъжен би трябвало да е Бат Стан - докато си лови сьомга в една от милионите сьомгови реки край Берлин, неговите подотчетни Бистришки пъстърви една по една се озовават в живарниците на панчаревските гьолмайстори :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”