Шарани с мухарка

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

Днес беше перфектното време за шарани тихо и топло време, че чак щеше да е грехота ако си седях у нас. Грабнах мухарката и бегом на язовирчето. Пристигам на водоема и срещам познатата до болка картинка шаранджиите с техните иглута и род-поди с по три пръчки кротко си седят на столовете и си бъркат в носа. Отивам на любимото ми място срещу един остров и започвам да стрелям гранули, не след дълго се появиха и шараните. Скоро след това хванах и първият шаран, след това втори, трети, четвърти общо към десеттина шарана. Другарите шаранджии все така кротко си седяха на столовете и тук таме пропищаваше някой зумер. Наблюдавах един, който за времето за което изкара един шаран, закачи протеиново топче и презаметна аз извадих два шарана. Просто няма място за сравнение между бързината и прецизността на мухарката и тромавите дънарки. Иначе си счупих кепа, явно пъстърваджийският кеп на Wychwood bankman не става за шарани въпреки голямият си диаметър :D. Счупих си и върха на мухарката докато се мъчех да извадя един шаран със счупеният кеп :roll: :fish6: и сега няколко седмици ще съм в бокса докато от Orvis ми изработят нов :cry: :cry: Слагам няколко снимки на по-големите риби.
Това е една от работещите мухи за капризни риби. Куката седи вертикално във водата и значително увеличава броят на закачените риби.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от pav4o79 »

Браво колега супер риболов с мухарката и голям кеф.
Тук в Испания ловят мрени с мухарка ,може нагодина да залитна и на мухарка :lol: .
Поздрави и още по големи до ги дърпаш , ЕВАЛА .
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

Времето започна да захладнява и шараните не щат да си покажат и носа извън водата. След като Събута се капотирах днес времето беше меко въпреки че имаше купеста облачност и аха аха да завали. Обиколих езерото и намерих шараните в едно тихо заливче и тъй като водата беше доста мътна, може би с видимост под 10см, реших да ловя на повърхността. Тозъ път лових с 5ти клас мухарка и беше голям кеф с леката пръчка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от jagger1 »

Ей, класни люспести и безлюспести си вкарал в бокса. Голям кеф и адреналин. :tup:

Аз тази година ще си остана с три жестоки късания на повод 0.22. Дори не успях да им видя гърбовете, но водовъртежите, които направиха при вземане на мухата и бясното и мигновено набиване към дълбокото ще ми държат влага до догодина. Дай боже всеки да го изпита този адреналин. Мухарката (8/9 клас, с шнур 9-ти клас и типет 0.22) и трите пъти беше на ръба на оцеляването. Страшно мощни същества. Излязоха от "нищото" - не повече от 1 м. дълбочина, атакуваха "нещото" наречено муха (хибрид между червей и еленова пелета) и я отнесоха и трите пъти в бездните, без да ми оставят и най-малък шанс за снимка. Последното животно ми разви целия шнур + около 10 м. от бекинга, напъна и скъса. Не ми даде никакъв шанс да го обърна към мен или странично. Макарата се стопи. Незабравим адреналин.

Благодаря за споделеното и още много да ги дърпаш. :11:
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

jagger1 написа:Ей, класни люспести и безлюспести си вкарал в бокса. Голям кеф и адреналин. :tup:

Аз тази година ще си остана с три жестоки късания на повод 0.22. Дори не успях да им видя гърбовете, но водовъртежите, които направиха при вземане на мухата и бясното и мигновено набиване към дълбокото ще ми държат влага до догодина. Дай боже всеки да го изпита този адреналин. Мухарката (8/9 клас, с шнур 9-ти клас и типет 0.22) и трите пъти беше на ръба на оцеляването. Страшно мощни същества. Излязоха от "нищото" - не повече от 1 м. дълбочина, атакуваха "нещото" наречено муха (хибрид между червей и еленова пелета) и я отнесоха и трите пъти в бездните, без да ми оставят и най-малък шанс за снимка. Последното животно ми разви целия шнур + около 10 м. от бекинга, напъна и скъса. Не ми даде никакъв шанс да го обърна към мен или странично. Макарата се стопи. Незабравим адреналин.

Благодаря за споделеното и още много да ги дърпаш. :11:
За типет аз ползвам Rio Powerflex copolimer в размери между 13-15lb. Това е доста здраво влакно за диаметъра си и добре се държи на възел, купи си една две ролки от 30 ярда и ако не ходиш много често за шарани ще ти изкарат цял сезон. Шараните са мощтни риби и е хубаво да се ползват качественни и здрави такъми.
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от Cougar »

dunavski написа:За типет аз ползвам Rio Powerflex copolimer в размери между 13-15lb. Това е доста здраво влакно за диаметъра си и добре се държи на възел,
Изглежда и англичаните са почнали да мерят диаметър в паунди като американците Дунавски, не рискуваш ли да потрошиш тази 5-ти клас мухарка; то не че те няма да счупят и 8-ми клас.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

Cougar написа: Изглежда и англичаните са почнали да мерят диаметър в паунди като американците Дунавски, не рискуваш ли да потрошиш тази 5-ти клас мухарка; то не че те няма да счупят и 8-ми клас.
Еми ако трябва да съм честен бях любопитен да тествам тази пръчка с големи риби и се държа доста добре. Шараните не бяха с колосални размери и добре че не удари нещо по-голямо. Иначе риото е в милиметри и либри, 0.22мм е 13lb и 0.25мм е 15lb и може би двойно по-здраво от плувкарските влакна.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

Едвам отървах капото днес, голям зор беше докато я хвана тази риба.
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от jagger1 »

Зор, зор, ама я какъв красавец-торпедо си арестувал. А аз много се изложих този сезон с шараните. Има над какво да работя цяла зима :oops:
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от fori »

Имайки предвид как застудя последните две седмици, според мен е време за щуки. Аз се разписах с няколко с ултралайта на Темза в събота.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

fori написа:Имайки предвид как застудя последните две седмици, според мен е време за щуки. Аз се разписах с няколко с ултралайта на Темза в събота.
Аз вече се ориентирам към пъстървите и от Октомври официално започва сезона на щуките :fish15: :fish15:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: Шарани с мухарка

Мнение от Любака »

:fish15: Малиии много красиви и тлъсти жълтаци! Завиждам за уменията и търпението! И аз се запалих много по тях на муха (нашите са много по-непредпазливи) дори на попери се лъжат понякога
Поздрави от Уисконсин
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

Първите шарани на муха за годината.
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от jagger1 »

Ухааа. Бабанковци :D . За този сезон са си направо джакпот-кеш. :tup: Красавци.
На каква муха ги гониш по това време? При мен нещата са в голям застой. Ама поне се подготвям за по-добри дни :lol:

Радост за очите. Благодаря.
Поздрави.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Шарани с мухарка

Мнение от dunavski »

jagger1 написа:Ухааа. Бабанковци :D . За този сезон са си направо джакпот-кеш. :tup: Красавци.
На каква муха ги гониш по това време? При мен нещата са в голям застой. Ама поне се подготвям за по-добри дни :lol:

Радост за очите. Благодаря.
Поздрави.
Бял блоб :tup:
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”