Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Минава, големият кораб минава ...
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от gele kapaciteto »

Kukuraicho написа:Ох и ние трябва да се мятаме на някоя 20-25ца, че ни порасна лодката и магаретата на 10-тката не стигат.. :fish13:
Как го каза само " 20-25ца " разликата е съществена на вървене кг и разход .
Каква ти е лодката ако не е тайна ?
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Kukuraicho
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 15:24
Риболов: morski
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Kukuraicho »

Ми до 25к.с и дават, иначе е произведена в турция и е дълга 4м. по то4но 3.95м.
Призведена е в Турция марка ANIL MARIN ...., а ве тази http://lodkostroitel.com/product.php?id_product=88 и е почти двойник.
Мисля едно Сузуки 25-ца ще и залепне, че е лекичко в сравнение с конкурентите (говорим за 4-тактови само), бе и читава 20-ка ще я бута..
Ловим основно на море, почти винаги с налична вълна.. , т.е. не е възможно да се кара с 200.. така че скорости между 25-35км. са ни О.К
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от gele kapaciteto »

Колега те я дават до 25 кс , но е добре да се осведомите също така и до какви кг требе да е таз 25ца.
Нагледал съм се на Турски лодки , и ако не ме лъже паметта транцевата дъска е само в зоната на преливния леген , когато е през цяло на транеца - тогава вече е друга бира .
Руснаците за надуваемите си лодки доста често упоменават че са до 15 кс , но и че са до 34 кг - което автоматично значи 2т.
Аз лично притежавам такова Сузуки V-twin 25 , да най леко е ( поне за 538 см/3 ) но си е 68 кг без 2кг масла .
Внимавайте какво ще взимате , да се не окаже после че ........транеца се спука и ..... :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Kukuraicho
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 15:24
Риболов: morski
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Kukuraicho »

При нас се наложи да подменяме транцевата дъска защото беше изгнила от влагата (предния собственик е свалял височината на транеца и не го е херметизирал добре и дъската вътре беше изгнила :evil: ). Та го разгледах отвътре..., дъска си има по целия транец само че в зоната на преливника е двойно по- дебела. Транеца там е дебел около 55мм., едвам успяхме да монтираме матаретката, щото като поставихме и транцевите подложки(фабрично е произведена без такива) за двигателя същия неможа да влезе та се наложи едната да я заменим с лист от неръждаема стомана. Отделно самия материал от който е направена лодката от двете страни на транеца е дебел по 7/8мм..., а ве ще имаме едно наум :idea: като избираме двигател.
Ма все си мисля , че трябва да издържи.
kashika
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 05, 2018 21:33

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от kashika »

Trofei написа:Гледах в ОЛХ нови мотори на Булпауър от Хасково-реплика на Ямаха-10к за 2200 и 15к за 2400!Някой ако има наблюдения от тази фирма,моля да сподели? :roll:
И аз съм ги гледал... това е YAMABISI с друга лепенка на капака. Както Genovo и Parsun (еднакви с различни лепенки)
По добре Геново или Парсун от колкото Иямабиси...
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от kiril_bulgaria »

Вече повече от година-две следя този руски форум:
http://www.rusfishing.ru/forum/forumdisplay.php?f=31

Има много мнения за различни двигатели и лодки, прочети ги, направи си изводите. Все пак там пишат от цяла Русия.

Много са доволните от китайските реплики на японските двигатели, но само първите 2-3 години, след интензивна експлоатация.
След това търсят как да ги продадат.
А на вторичният пазар цените им падат бързо.

Ако влизането в морето е няколко пъти в годината, китайският НОВ двигател е опция. Поне 10г ще те изкара.

Много двигатели външно са като нови, но интересувай се защо ги продават....

Виж моето мнение на предната страница.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”