2018 Британска Колумбия

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

jagger1 написа: Та огледай добре бокса на камерата.
Колкото до подводните снимки и качеството им, всичко зависи колко е мътна водата.
GoPro и SJ камерите са много качествени дават много добри изображения.
Джагер, благодаря за идеите. При мен положението сякаш е по-различно. Това е Hero Session 5 и няма батериа която може да се изважда. АКо батерията му замине, то цялото не става за нищо. Отделението с портовете и картата го отварям и затварям и е било сухо винаги. Други места за отваряне не виждам никъде. Но това в което мисля че е проблема е две места които са перфорарирани за микрофона. Другата възможност е областта на бутоните. Така или иначе явно за подводни снимки няма да го ползвам, освен ако не го сменя с ново. :)
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от jagger1 »

Cougar написа: ............................ Отделението с портовете и картата го отварям и затварям и е било сухо винаги. Други места за отваряне не виждам никъде. Но това в което мисля че е проблема е две места които са перфорарирани за микрофона. Другата възможност е областта на бутоните. Така или иначе явно за подводни снимки няма да го ползвам, освен ако не го сменя с ново. :)
Кугър, привет.
Цяло чудо е, че след като си я потапял във вода без бокс за подводни снимки, камерата още работи. В този вид, в който ти я ползваш, камерата не може да работи под вода!!! Тя е водозащитена само в смисъл при дъжд и то не за дълго. Но дори и при дъжд те съветвам да я ползваш с бокс за подводни снимки. Иначе рискуваш да я повредиш.

За подводни снимки трябва задължително да си вземеш Бокс за подводни снимки (Kupton Housing Case for GoPro Hero 5 Session Waterproof Case Diving Protective Housing Shell 45m with Bracket Accessories for Go Pro Hero5 Session & Hero Session) Купува се отделно от камерата. Ето тук можеш примерно да го закупиш:
https://www.amazon.com/Kupton-Housing-W ... B071VRX3N9

Това е боксът:
Изображение

Изображение

Боксът с монтираната камера:
Изображение

Без такъв бокс не си прави експерименти повече да я потапяш камерата!!!
Иначе камерата снима много добре.
Поздрави.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Невероятно! Аз бях чел че може да се правят снимки с него направо под водата. Такъв бокс за първи път виждам. Да, наистина сигурно вече съм я поразил тази камера.

Ето тук казват че нямам нужда от бокс до дълбочини от 10 метра.

https://www.youtube.com/watch?v=VS7_jrfOzIU
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от jagger1 »

Cougar написа:..................................
Ето тук казват че нямам нужда от бокс до дълбочини от 10 метра.

https://www.youtube.com/watch?v=VS7_jrfOzIU
Не съм добре с английския, но на клипа след 16-тата минута показват един оранжев бокс. Ако съм разбрал правилно, казват, че е за под вода. Но аз лично бих предпочел класическия бокс, който ти показвам по-горе. Оранжевия не защитава предната част на камерата и микрофоните са открити пак.
Боксът, който аз ти показах защитава цялата камера. Под вода микрофон не ти трябва. Пак има звук, но е по-приглушен. Но пък камерата е защитена от вода и си сигурен в нея.

Вероятно си намокрил и мемори картата, но щом си успял да свалиш снимките, значи още работи.
Още веднъж: Без бокс за подводни снимки не я потапяй. И хубаво я изсуши преди да я ползваш отново.
Поздрави.

п.п.: Ако решиш да си закупиш подводен бокс, внимавай много да отговаря точно на модела на твоята камера.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Нещо затишие сякаш стана из форума. Добре че моето развалено ГоПро продължава да снима та да има допълнения тук. :D

В събота не беше дилема а по-скоро трилема или още по скоро задача с мнго неизвестни и много възможности. Ставаше за туризъм, ставаше и за риболов и на съомга по Скина и на стийлхед по Копър и също стийлхед на Скина до Китванга. Имаше разбира се и още възможности което малко заторрмозява мисълта. В крайна сметка почнах от Копър който беше най-близко. Там на първото ми място вече някой беше застанал нагазил доста по нагоре и доста по-надълбоко. Аз съответно продължих към Китванга. Можех да отида и нагоре по Копър, но не ми се ходеше за втори пореден път по черния път. Мислех когато отида да взема едно колело с мен, зашото там пътя миналата година се срути и от35-я километър нагоре е непроходим. Но не си бях взел колело.

На Китванга не намерих никой на първото си място. Пуснах ГоПрото като се надявах някой стийлхед да вземе в самото начало. Такъв нямаше. Така или иначе е хубаво да се види хубавото място на живо и в движение. Някъде там посредата в един момент се надига една розова съомга.
От тук се качихме нагоре. Водата на реката беше доста топла. Предположих за това и рибите ги нямаше никакви. Под вливането на 200 метра по-надолу ловяха 2-ма риболовци със спей пръти. Аз пък сега извадих една спининг пръчка и почнах да облавям след тях. Закачих и извадих 2 розови съомги. При тях нямаше нищо. В един момент ги видях как прегазиха ръкава между мен и тях и тръгнаха явно към колата си за да обядват. Единия дори нямаше въдица. Аз съответно прегазих ръкава към мястото където ловяха те преди. Раниците и един прът бяха още там. Аз полоеих иь бързея движейки се надолу и скоро един хубав стийлхед взе блесната. След доста спускания и един голям скок, накрая го извадих. Друг за съжаление нямаше въпреки ловене и с блесна и с муха.
2018_SKN_11.jpg
2018_SKN_11.jpg (170.71 KiB) Преглеждано 4540 пъти
2018_SKN_12.jpg
2018_SKN_12.jpg (180.38 KiB) Преглеждано 4540 пъти
2018_SKN_13.jpg
2018_SKN_13.jpg (161.53 KiB) Преглеждано 4540 пъти
2018_SKN_14.jpg
2018_SKN_14.jpg (155.67 KiB) Преглеждано 4540 пъти
Ясно беше че е много топло. Реших да се върна към града и да прекарам вечерта в долната част на Копър. Първо започнах от горната си позиция на 3-я километър, където след преминаване из последните бързеи закачих и извадих добър стийлхед. Част от стомаха му беше отхапана от тюлен или видра но на него явно това не му правеше впечатление. Накрая завърших в познатия бързей където беше риболовеца сутринта. В самия му край закачих и извадих друг стийлхед, който беше по-малък и също имаше белези от мрежи, предполагам. Миналата вечер пак за час проверих тези две места и на последното извадих хубав стийлхед , доста борбен, а на второто изпуснах 3 риби без да закача нито една добре. Последния път се оказа че мухат се е движила с задната част напред.

2018_CPR_40.jpg
2018_CPR_40.jpg (149.15 KiB) Преглеждано 4540 пъти
2018_CPR_41.jpg
2018_CPR_41.jpg (131.43 KiB) Преглеждано 4540 пъти
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от jagger1 »

Голяма красота. Тишина, спокойствие и великолепна природа. Благодаря ти, че го споделяш с нас.

Иначе за форума: много читател, малко писатели. Който иска - да споделя. То това насила не става. Благодаря ти, че поне ти ни правиш съпричастни на тази красива природа.
Поздрави.
Миро. :tup:
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Тук се предвижваме към мястото на р.Копър на 3-тия километър.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Днес беше нормален ден с емоции повече от очакваното. След големите води по р.Копър горския път в горния участък беше разрушен в много участъци. Фирмата за която работя се занимава с поддръжка на пътища и миналата седмица трябваше да правим пътя при 35-я километър. Но провинцията е обхваната от масови горски пожари - повече от 500 активни в момента. В предвид опасността машините за направят нов пожар, работата ни беше прекратена. Отлично; мислех си; аз този път не го искам да бъде поправен. Така масата риболовци с джипове не могат да стигнат по-нагоре. А аз можех. :D

С тази идея сутринта закачих рамката за колелета на колата и сложих едно колело на нея. Взех си кафето, налях бензин и всичко тръгна по реда си. Разбира се по времето в което аз се замъквам на терена, въпреки че за мен е рано, там колегите вече отдавна са застанали в основните вирове и поскат ли поскат.

Стигнах на 35-я километър, последното място преди табелата че пътя нататък е затворен и видях една каравана и един доста възарсен човек. Паркирах до караваната му, свалих си колелото и запраших нагоре по пътя към р.Китнаяква. Човека предположих щеше да лови на хубавия дълъг вир под на 200 метра под караваната му, така че не почнах от него , както иначе бих направил.

Беше хубаво да ловя из нови места. Тук горе почти не съм хвърлял преди, като изключим последната ми точка планирана за деня - един вир при купища огромни камъни където преди две години имах много свирепо вземане, изтегляне на маса корда и откачане.

Щом тръгнах с колелото установих че мириса на пушек е много осезаем. Знаех че някъде нагоре из долината има пожари. Но пушек идваше и от други места. Сателитна снимка преди дни беше показала че почти цяла Британска Колумбия, Алберта и Саскачеван са под облаци пушек. Пожари горят и в Калифорния и къде ли не. Бяха съобщили че хора с дихателни проблеми трябва да стоят на затворено и да не правят физически натоварвания. Аз усещах пушека на дъното на гърлото ми.
2018_CPR_50.jpg
2018_CPR_50.jpg (202.57 KiB) Преглеждано 4332 пъти
На около 2км нагоре видях добре изглеждащ бързей; хвърлих колелото край пътя и слязах през храсталака към каменистата ивица. Беше спокойствие и сигурно никой не беше ловил тук отдавна. Някъде в средата на бързея, където очаквах нещо да се случи, един хубав стийлхед взе мухата. Имаше впускания и един скок, но в последствие той беше на около 2-3 метра от брега, клатеше глава, въртеше се и се движеше ту нагоре , ту надолу, така че не можеше да бъде изваден бързо. Морих го около 5 минути, един път го докарах до брега, но в последствие той пак пое и куката сякаш се откачи. Рибата си замина. Погледнах към края на повода и с досада видях че мухата ми я нямаше. Това беше късане без почти никакво усилие, както вече имах друго такова този сезон. Не особенно добро начало, помислих си, но така или иначе рибата беше уморена и почти извадена.
2018_CPR_51.jpg
2018_CPR_51.jpg (176.18 KiB) Преглеждано 4332 пъти
2018_CPR_52.jpg
2018_CPR_52.jpg (212.61 KiB) Преглеждано 4332 пъти
Продължих нагоре и на още 3км намерих друг добре изглеждащ вир. В долния му край имах две или три леки удара от риби, но без закачане. Накрая близо до мястото от което водата се изстича от вира, друг хубав стийлхед взе мухата, припляска един път, и дойде сравнително близо до мен. Не направи нищо особенно, но и той, както ипредишния започна да се върти да клати глава и да прави бързи кратки напъни, които при неговите размери са много мощни. И този го морих доста време и в крайна сметка го докарах в плитчините. Там мухата се откачи. Рибата остана на мястото си. Аз отидах, сложих ръка под главата й, и леко я подхвърлких към още по-плитката вода и ръба на брега. Това беше успешно, но тя се озова на плиткото паралелно на сушата; реши че е момент да бяга и се изстреля като торпедо към дълбоката вода.
След този стийлхед имах още едно вземане тук без закачане.

2018_CPR_53.jpg
2018_CPR_53.jpg (168.75 KiB) Преглеждано 4332 пъти
(вижда се пушека в долината)
2018_CPR_54.jpg
2018_CPR_54.jpg (151.28 KiB) Преглеждано 4332 пъти
Както мислех че в този участък съм само аз, така в един момент по пътя се появи рибловец от Алберта с джипа си; мина около километър нагоре и се върна. После същото стана с други двама рибари и техния трък. Изумително е че пренебрегват знаците и отиват в места от които могат да се озоват в реката заедно с десетина тона скали и пръст и да се удавят в следствие на собствената си глупост. Не ми стана ясно защо се върнаха след като бяха вече тук и защо не ловиха наоколо. Така или иначе не съм разочарован от това.

Аз продължих с колелото нагорфе и стигнах вливането на р. Китнаяква. От тук трябваше да карам с колелото по пътека до вира на голямата риба. Направих кратък клип за илюстрация как се движим по пътеката.
2018_CPR_55.jpg
2018_CPR_55.jpg (145.35 KiB) Преглеждано 4332 пъти
2018_CPR_56.jpg
2018_CPR_56.jpg (173.51 KiB) Преглеждано 4332 пъти

Вира ме посрещна както преди 2 години. Нямаше промяна. Тогава водата беше съвсем бистра защото беше студено. Аз знаех че трябва да стигна до камъка на 10 метра от брега и знаех че дълбочината до там е около метър, така че човек добре се намокря. Когато бях близо до камъка заметнах насреща и след това прехвърлих шнура над камъка. Когато се п;оизпъна там някъде новия стийлхед взе мухата.
2018_CPR_57.jpg
2018_CPR_57.jpg (184.48 KiB) Преглеждано 4327 пъти
2018_CPR_58.jpg
2018_CPR_58.jpg (205.23 KiB) Преглеждано 4327 пъти
2018_CPR_59.jpg
2018_CPR_59.jpg (188.86 KiB) Преглеждано 4327 пъти
Това място е толкова ужасно за вадене на риба без кеп, че не хранех никакви надежди за успех. Големия стийлхед имаше колкото си иска маъни с размер на голям хладилник , пералня или гардероб, около които можеше да скъса. А можеше и да се откачи лесно от куката без контра. Дълго го морих и се спуснах по камъните на 50 метра надолу, докато накрая някак си го докарах между два камъка и го успокоих за снимка. В последствие го пуснах пак в реката и го извадих за втори път пред раницата си. Къедто заснех как го държа да се съвземе и го пускам.
2018_CPR_63.jpg
2018_CPR_63.jpg (175.69 KiB) Преглеждано 4333 пъти
2018_CPR_62.jpg
2018_CPR_62.jpg (91.7 KiB) Преглеждано 4333 пъти
2018_CPR_64.jpg
2018_CPR_64.jpg (136.99 KiB) Преглеждано 4333 пъти

Върнах се пак до камъка. След две замятания взе друг стийлхед, който реших че е по-малък и ще извадя по-лесно. Той дойде до мен до камъка, но после тръгна срещу течението по такъв начин и с такава сила, че стана ясно с кого пак си имам работа. Така или иначе и този го изморих, а изморих и себе си покрай това и сега той правеше кратки спускания и извивания на метър два от брега, където беше пак дълбоко. Дълго време продължи тази изнервяща случна битка, при която нито той можеше да отплува, нито аз можех да го извадя. И в крайна сметка мухата пак се откачи.
2018_CPR_60.jpg
2018_CPR_60.jpg (198.15 KiB) Преглеждано 4333 пъти
2018_CPR_61.jpg
2018_CPR_61.jpg (203.16 KiB) Преглеждано 4333 пъти
Тръгнах наобратно, като исках пак да обловя онези два вира в които изпуснах стийлхеди преди. На първия малко след като започнах да ловя успях да се изтърся в реката. Уплаших се че съм си похабил апарата в раницата, но раницата , подарък от BigFishingManiac не беше пуснала и капка в нея. За сметка на това, терморизата ми се беше напоила като гъба и когато се измъкнах от реката бях с десетина килограма по-тежък и водата се стичаше от мен. Предполагам беше комична гледка.
2018_CPR_65.jpg
2018_CPR_65.jpg (154.17 KiB) Преглеждано 4333 пъти
Махнах ризата и я изцедих колкото можех; пак беше много тежка и мокра. Махнах и тениската, изцедих я и я сложих на един голям камък на слънце да се суши. Беше топло и въобще перфектното време за басейн. А който няма басейн скача в гледчерните води.

Сложх си пак мократа риза на гърба , в джоба и беше ГоПрото и продължих невъзмутимо да ловя докато Чарли вардеше раницата и сушащата се тениска.

Там някъде към края където и преди закачих стийлхеда , имах ново вземане, закачане, няколко извивания на сребриста голяма риба и откачане. Е, не мога да се реванширам на това място, помислих си. Но минути по късно и малко по-надолу имах ново вземане. Тази риба направи няколко скока и изигра репертоара и на предишните но остана на куката до брега. С ГоПрото направих няколко снимки и клип как я откачам и пускам. След това се събляка тотално и изцедих всичко по мен. Тениската ми беше вече суха а н атермо ризата само толнат ачаст още държеше вода. Панталоните бяха влажни но те са тънки и съхнат бързо.
2018_CPR_66.jpg
2018_CPR_66.jpg (83.12 KiB) Преглеждано 4333 пъти
2018_CPR_67.jpg
2018_CPR_67.jpg (160.69 KiB) Преглеждано 4333 пъти
На следващия вир, където скъсах стийлхеда сутринта, имах няколко почуквания и пропуска, но в крайна сметка закачих един не особеннно голям стийлхед, който беше голям акробат и изтанцува 4-5 скока преди да го извадя.
2018_CPR_68.jpg
2018_CPR_68.jpg (191.95 KiB) Преглеждано 4333 пъти
2018_CPR_69.jpg
2018_CPR_69.jpg (221.24 KiB) Преглеждано 4333 пъти
2018_CPR_70.jpg
2018_CPR_70.jpg (150.54 KiB) Преглеждано 4333 пъти
2018_CPR_71.jpg
2018_CPR_71.jpg (108.41 KiB) Преглеждано 4333 пъти
Над този вир сега забелязах друго подходящо изглеждащо място. Качих се там и преминах и през него. Краен резултат , друг добър стийлхед който скочи и се откачи.

Явно тази година няма недостиг на стийлхед по Копър.

Върнах се до колата, защото беше сигурно окло 5 вечерта. Вратата не пожела да се отключи с дистанционното. Помислих че съм намокрил дистанционното. Скоро обаче забелязах че нямах никакъв ток в колата. Акумулатора беше на нула. Защо? Сетих се че по някаква нелепа причина бях пуснал фаровете сутринта за да виждам уж дупките из пътя по-лесно. Бях забравил фаровете цял ден.

Възрастния рибар с караваната беше още тук. Намерих го на вира на реката. Понеже явно този ден ми е на късмет, той имаше всичко. Не само прост кабел за да се сържа към неговия акумулатор, а направо резервен генератор с кабели. Извади го, сложи го до колата, щракнах щиплите върху клемите на изтощения ми акумулатор и .......колата ми запали.

М.да, един път да ми се случи да направя тази глупст и то да я направя точно до единствения човек който е решил да стои на това място и единствения който е донесъл перфектната техника която ми е нужна!

Така че, си сложих рамката за колелета, качих си колелото на нея и запраших към дома. Като помисля, ако риболовеца с караваната не беше там, аз пак имах колелото на разположение, но да се връщам с него щеше да дойде малко по-екстремно от нужното за деня. :lol:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Еха Жельо, все едно бях с теб на реката. Браво, доста емоции е имало. Радвам се че раницо - елека е свършил работа. Поздрави от Холандия, тук лавраците са полудели :)
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

bgfishingmaniac написа:Еха Жельо, все едно бях с теб на реката. Браво, доста емоции е имало. Радвам се че раницо - елека е свършил работа. Поздрави от Холандия, тук лавраците са полудели :)

Християне, да много съм доволен че апарата не стана зян. :) Аз възможността от потапяне я имам в предвид и често апарата е в отделен найлон, но не беше в този случай.

Покажи някой лаврак да видим какво става из Холандия-та.

Поздрави,
2018_CPR_72.jpg
2018_CPR_72.jpg (218.45 KiB) Преглеждано 4197 пъти
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Вчера се върнах пак на р.Копър, защото това с велосипеда и ловенето в горния участък на реката ми хареса. На пристигане видях че човека с караваната беше още тук. Паркирах до него и сега си проверих фаровете че не светят. Поех с колелото нагоре по пътя.

На първия вир нямаше нищо до края. Тогава най-неочаквано когато мухата беше под мен , блисо до брега и в плитчините, един неголям стийлхед я взе. Извадих го. После проверих едно хубаво място отгоре където бях изпуснал риба миналия път, но сега нямаше нищо.
2018_CPR_80.jpg
2018_CPR_80.jpg (216.49 KiB) Преглеждано 4094 пъти
2018_CPR_81.jpg
2018_CPR_81.jpg (115.41 KiB) Преглеждано 4094 пъти
Продължих нагоре към следващия вир. Тогава забелязах в близост до него два тръка и направен бивак. От бивака по пътя към вира се виждаха стъпки, но не можех да видя целия вир и за това слязах до него. Да, двама човека ловяха в горния му край. Обърнах се и продължих нагоре към р.Китнаяква и вира при големите камъни след пътеката. Стигнах необезпокояван и проверих мястото но активност този път нямаше. Когато го бях вече претърсил, се появиха рибар и рибарка с голям кеп. И те дошли с техния трък, после вървяли по пътеката и видяли колелото ми най-накрая, но след всичкото вървене, предполагам не им се е връщало обратно. Исках да ги попитам какво мислят че означава табелата "Пътят затворен". Явно за Канада това не означава нищо. Щях да ловя и на едно друго място над вливането на р.Китнаяква, но когато се върнах , там имаше спрян друг трък.

Така тръгнах надолу с колелото за да видя какво стана с вира където намерих двама ловящи преди. Бяха минали сигурно 2-3 часа, но когато се върнах те бяха пак там и не само това но на същите позиции на които бяха преди. Сега ловяха с блесни. Оплакаха се че водата е много мътна и не са имали никакво вземане. Били пробвали и с муха и с блесна. Очевидно бяха туристи от някъде които нямаха добри познания за реката или за риболова по нея. Попитах ги дали имат нещо против да ловя под тях. Когато започнах да ловя все пак някъде десетина минути по късно те си тръгнаха. Хвърлях насреща и бях сигурен че във вира има стийлхеди. Гледах как от време на време покрай мен преминаваше по някое плуващо жабче. Не знам от къде идваха но минаха поне три от тях. Предполагам ако имаше видимост, някой стийлхед би ги атакувал.
2018_CPR_82.jpg
2018_CPR_82.jpg (152.98 KiB) Преглеждано 4094 пъти
На първо минаване в едно от местата отчетах подръпвания на две поредни замятания, но без закачане. Подръпванията бяха толкова леки, че имах съмнения дали не закачам дъното там. След като облових всичко се върнах назад и започнах на 10 метра над мястото където нещо ставаше. Когато стигнах до него, а то беше зад камък потопен във водата , видим от течението над него, бях с повишено внимание. И пак се получи някакво задържане, което го очаквах и засяках. Да, риба беше. Стийлхеда ми разви все шнур и скочи на над метър над водата. Ако онези риболовци ме наблюдаваха от лагера си, биха видяли всичко, но се надявам че не гледаха. Извадих го и го пуснах обратно.
2018_CPR_83.jpg
2018_CPR_83.jpg (77.86 KiB) Преглеждано 4094 пъти
Слязах на по-долното място на което хванах малкия стийлхед в началото. Сега в средата на вира, уставно закачих и извадих друг приличен стийлхед. Този не направи нищо особенно.
2018_CPR_84.jpg
2018_CPR_84.jpg (107.85 KiB) Преглеждано 4094 пъти
И както предния път, отново се качих до вира отгоре за да го проверя и него, но сега ми се стори че е по-хубаво да почна на 20 метра над мястото където почнах предишния път. Хвърлих шнура там отпред и почти веднага видях че линията спря. Засяках и усещането беше като за съм закачил дъното.

Трябва да е било плитко и съм закачил някой камък помислих си. И почнах да тръскам пръта. При това тръскане станаха две неща. Едното беше че шнура се преметна върху ръкохватката на макарата, а второто дойде от към реката. Скалата която бях закачил оживя. На повърхността се показа стийлхед от сигурно 90см, аз виждах как макарата не може да отпусне шнур и трескаво посегнах да оправя линията. Уви беше късно. Не ми стигнаха някакви 5-10см хлабина за да избегна скъсването. В момента в който шнура бе псвободен, мухата и големия стийлхед ги нямаше. Тъкмо си мислех че днешния ден вървеше добре без откачания и късания......
2018_CPR_85.jpg
2018_CPR_85.jpg (202.93 KiB) Преглеждано 4094 пъти
Върнах се до колата, натоварих колелото и се пуснах по пътя до участъка под вливането на р.Клор, където често ловят и други. Минах през няколко вира без нищо. После на един бързей, където нищо не очаквах закачих друг стийлхед. Този също много добре тегли и скача на два пъти. Беше много трудно да го извадя защото водата беше бърза в целия този участък без никаква спокойна плитчина.
2018_CPR_86.jpg
2018_CPR_86.jpg (98.76 KiB) Преглеждано 4094 пъти
2018_CPR_87.jpg
2018_CPR_87.jpg (142.03 KiB) Преглеждано 4094 пъти
За завършек на друго място което пробвах малко преди да си махна гащеризона закачих друг стийлхед под мен, за няколко секунди преди да се откачи. Когато вземат под мен , много често закачането не се получава.
2018_CPR_88.jpg
2018_CPR_88.jpg (162.75 KiB) Преглеждано 4094 пъти
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от jazzmena »

Както винаги си страшно ефективен. :D

Мухата се вижда на някои от снимките - прилича ми на стример. Разкажи каква ти е техниката - возиш ли естествено да се носи по течението и да чука долу по дъното или по-скоро замяташ и придърпваш?
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

jazzmena написа:Мухата се вижда на някои от снимките - прилича ми на стример. Разкажи каква ти е техниката - возиш ли естествено да се носи по течението и да чука долу по дъното или по-скоро замяташ и придърпваш?
Да, мухата е утежнен стример. Замятам напречно на течението и държа линията под напрежение. Течението прави останалото. Може да се види от клиповете пуснати преди в които замятам и ловя.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от Cougar »

Тази седмица получих неочакван пакет-подарък; макара от BigFishingManiac. :D Zначително по-хубава от всичко което ползвам или съм ползвал. Навих нова корда на нея и днес разбира се трябваше да я изпробвам, по места в които макарата беше някога ходила, а именно покрай Китванга. Взех само спининга за да не се изкушавам да мятам мухи, но деня беше толкова ветровит че не вярвам да бях имал такива мисли даже ако мухарката беше с мен.

Сутринта изглеждаше многообещаваща. И слънцето се виждаше в небето и водата беше спаднала и доста избистрена. Обаче рибите ги нямаше.
Дори розови съомги нямаше кото тук обичайно са в изобилие. Започнах с малко доли, после хванах едно по-голямо, след това едно дребно кохо, което беше истински дребно. За тези три дребосъка сигурно минаха 3 часа риболов докато ги хвана, може и повече.

Нататък нещата продължиха пак така, но изпуснах две големи кохо и накрая закачих добре третото голямо, което вече беше подходящо като за сефте на новата макара. И то направи едни от най-невероятните възможни спринтове при които имах съмнение че ще развие всичката корда от макарата.

След него успях да закача и извадя един едър стийлхед. Той беше в дълбок бързей и не се пробва много да бяга, но и при негои мина доста време докато го извадя.

Накря вятъра стана ураганен, притъмне, заваля дъжд и беше време да за прибиране.
2018_SKN_20.jpg
2018_SKN_20.jpg (184.15 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_21.jpg
2018_SKN_21.jpg (180.66 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_22.jpg
2018_SKN_22.jpg (155.53 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_23.jpg
2018_SKN_23.jpg (123.63 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_24.jpg
2018_SKN_24.jpg (179.87 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_25.jpg
2018_SKN_25.jpg (184.67 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_26.jpg
2018_SKN_26.jpg (157.78 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_27.jpg
2018_SKN_27.jpg (208.72 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_28.jpg
2018_SKN_28.jpg (146.65 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_29.jpg
2018_SKN_29.jpg (172.26 KiB) Преглеждано 3888 пъти
2018_SKN_30.jpg
2018_SKN_30.jpg (167.53 KiB) Преглеждано 3888 пъти
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: 2018 Британска Колумбия

Мнение от bgfishingmaniac »

Намери си мястото макаричката! Със здраве да си я ползваш и големи зверове да уловиш. Да не забравяме и Симо, който оказа безценно съдействие с логистиката.
Поздрави на семейството!
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”