Кой - какво от Алито ?!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от grubi »

Не знам и не искам да знам за стендовете и машините им, усилието си е усилие, независимо с какво го прилагаш, освен ако не е с лост... Проста физика, другото е ала бала за агънца. Относно стегнатото навиване, винаги го навивам така, със машинка прилагаща не малко усилие, ловя с бейткастери, там хлабаво влакно е голям проблем!
П. С.
Нали не вярваш наивно на написаното на етикета? :D
Аватар
grubi
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 22:37
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от grubi »

Трудно е за разбиране,явно....
Технологиите за направа на влакната е различна. Нишките от които се изплита дадено влакно, не са с еднакъв диаметър. Колкото са по тънки нишките, толкова по тънко влакно ще се получи.
Получаващата се оплетка се различава и от това дали е стегната, или рехава. Колкото е по-стегната една оплетка, толкова тя е по-тънка. Колкото е по-тънка, толкова по-вече влакно ще се намотае на дадена шпула.
Едно от малкото неща, които китайците все още не могат да правят, е качествен тънък плетеняк, на тънка цена.
Изобщо не ми е трудно, наясно съм с технологията на направа на плетени влакна, запознат съм и с машините за плетене и т.н. Казаното от теб има смисъл, но защо тогава производителите слагат и диаметър на етикета, освен номера съответстващ на тегло материал?
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от m65 »

grubi написа:
Трудно е за разбиране,явно....
Технологиите за направа на влакната е различна. Нишките от които се изплита дадено влакно, не са с еднакъв диаметър. Колкото са по тънки нишките, толкова по тънко влакно ще се получи.
Получаващата се оплетка се различава и от това дали е стегната, или рехава. Колкото е по-стегната една оплетка, толкова тя е по-тънка. Колкото е по-тънка, толкова по-вече влакно ще се намотае на дадена шпула.
Едно от малкото неща, които китайците все още не могат да правят, е качествен тънък плетеняк, на тънка цена.
Изобщо не ми е трудно, наясно съм с технологията на направа на плетени влакна, запознат съм и с машините за плетене и т.н. Казаното от теб има смисъл, но защо тогава производителите слагат и диаметър на етикета, освен номера съответстващ на тегло материал?
Има такива които обозначават такива данни върху влакната, но има такива и които не го правят.Има такива които дори и издържливостта не отбелязват. Маркират само размер по японският стандарт.
Може би това е ориентировъчна маркировка, особено когато влакното е предназначено за продажба извън Япония.
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Асти »

Момчета, в 90 % от случаите една и съща стока в Али и иБей е по-евтина в американския сайт. Така че когато търсите нещо конкретно, погледнете на едното място, а после и на другото. Миналата седмица платих в иБей за 10 въртящи блесни, съвсем прилични на вид, 1,20 долара, сиреч по 12 цента бройката. :D Сега щях да ви дам линк, но междувременно са увеличили цената петократно.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от lubobg »

Ти направо ме уби.
Много се вдигна цената за доставка от щатско.Може ли линк все пак?Не за да видя кой е търговеца ,ами при какви условия доставя до Бг.
piars
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:49
Местоположение: sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от piars »

Много от търговците в иБей са Китайци и доставят директно от Китай,просто гледаш кой е с безплатна доставка.Същите търговци продават и в алито,но действително,някои стоки са на по добра цена в иБей.

Поздрави!!!
че ми кае он на мене ТИ кога яз сам ВИЕ!!!
sharko54
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 21:45
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 194 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от sharko54 »

Загледах се за нов елек и... леко се притесник от крайно нехуманните цени на елеците по нашите магазини, писах на китайския Дядо Коледа и понеже слушках, само за трийсетина лева ми прати Lixada Outdoor Fishing Vest Life Safety Jacket Swimming Sailing Waistcoat Vest Floatation Floating Superior 209lb Bearing Life.
https://www.aliexpress.com/item/Lixada- ... 4cdbfcc302

Разбира се го поръчах без подплавъците и си е просто елек, а не спасителна жилетка.
Артикула е изработен добре, шевовете изглеждат качествени, циповете са прилични, дпувосочни и работят добре. Материята можеше да е с една идея по-плътна но, и тази мисля, че ще държи. Аз си поръчах тъмно синия вариант.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от rangel_bac »

Малко инфо за желаещите да си купят Япада клатушки - не слагат по-ниска цена на пакета, т.е. ако сумичката мине определения праг, отивате на Митница.
Ето и официалния отговор от продавача:

Yapada Qiu
19/01/10 17:09
We can only quote the truth, otherwise it will be punished by the AliExpress platform.

Бях му писал да сложи по-ниска стойност, на което не ми отговори. Тъй че, ако си купувате, правете по няколко и по-малки поръчки ;)

Със здраве!
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от HaveFun »

Пристигнаха днес малко ситни силикони :)) изглеждат достс добре. Остсва само да ги тествам :fish15: :fish15: :22:
...
IMG_20190116_183137.jpg
IMG_20190116_183137.jpg (169.64 KiB) Преглеждано 2609 пъти
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Vid »

Тоя магазин- JOHNCOO Official Store много бавно работи. Направил съм поръчка на 20 ноември и още няма нищо...
Това само при мен ли е, или по принцип стоката им пътува до БГ за 2 месеца?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от HaveFun »

Vid написа:Тоя магазин- JOHNCOO Official Store много бавно работи. Направил съм поръчка на 20 ноември и още няма нищо...
Това само при мен ли е, или по принцип стоката им пътува до БГ за 2 месеца?
На 28 декември поръчах, на 30 са ги изпратили и вчера бяха тук. За пръв път поръчвам от тях и доста бързо дойде поръчката.
...
Screenshot_20190117-070955.png
Screenshot_20190117-070955.png (113.32 KiB) Преглеждано 2540 пъти
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от petur »

От Алито писаха,че поради коледните и новогодишни празници ще има забавяне на пратките, да не говорим,че БГ митниците имали проблем с програмите...направо не мога да повярвам, втора седмица чакам да ми освободят пратка!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Димитър Тодоров »

petur написа:От Алито писаха,че поради коледните и новогодишни празници ще има забавяне на пратките, да не говорим,че БГ митниците имали проблем с програмите...направо не мога да повярвам, втора седмица чакам да ми освободят пратка!
С нашите митници всичко е възможно. :x
Иначе, дребна пратка от Али Баба, пратена на 19 дек , получих вчера,доволно.
А пратка от черния петък (25 ноември) , още не съм получил!? Дано не се е разтворила в ефира.. :evil: :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от rangel_bac »

Една от "оправните" служителки на митницата кза, че са ПАК в процес на реорганизация и ще чакаме поне по 10 дни допълнително...
Да не се надявате всеки ден, демек. Чакаме си известията и тогава.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от petur »

От ноември почти ми пристигнаха,останаха две. Повечето ги бях отписал щото бяха дребни.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”