За fiiish black minnow

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Plamenkro
Мнения: 323
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 18:47
Риболов: Спининг
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Plamenkro »

Д-р Флекс написа:
Ilian70 написа:
Plamenkro написа:...
Кога стана калайджия, кога ти почерня г.за? :roll:
А, то само той да е ... :lol:
А ти прописа бе,тук си бил,чудих се къде се изгуби,добро включване :wink:
Аватар
vboriyanov
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 01, 2015 0:30
Риболов: спининг
дал Браво: 287 пъти
получил Браво: 121 пъти
Обратна връзка:

Re: За fiiish black minnow

Мнение от vboriyanov »

Не мога да разбера каква е тази мания да си разваляш отношенията с хората заради един силикон, пък било то и толкова чудодеен?!
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Плашилото »

Освен за пари и за други интереси не виждам причина.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от мъро »

vboriyanov написа:Не мога да разбера каква е тази мания да си разваляш отношенията с хората заради един силикон, пък било то и толкова чудодеен?!
Защото на тази гума и се преписват неземни сили и свойства, а си е просто гума като всички други.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Димитър Тодоров »

мъро написа:
vboriyanov написа:Не мога да разбера каква е тази мания да си разваляш отношенията с хората заради един силикон, пък било то и толкова чудодеен?!
Защото на тази гума и се преписват неземни сили и свойства, а си е просто гума като всички други.
Просто е, погледнете 'националната лотария' , асоциацията е 1:1. "Българинът" (да ме прощават
изключенията за обобщението) е мързеливо създание и иска да 'спечели' лесни кинти,риби,лодки,
принцеси и прочие, без никакъв труд като вложение, освен 'уникалните' си Ум и Късмет.
Заради тези безценни и неповторими качества, той,нашего брата, счита ,че Вселената просто е длъжна
да му раздаде нещо безплатно -нЕкое друго милионче,три бели риби по килограм и пОлвина или
някоя 'арна мома.
Обаче! Мили преатели..няма безплатен обяд, колкото и банално да звучи.
Затова запрятайте ръкавите, не гледайте в чуждите чинии, а започвайте да работите и да
се упражнявате! С ум, не със сила, щото умът винаги бие силата.

За да не е съвсем off, предлагам да започнете в упражненията по джигинг с туистери по 30 ст и
самоделен поролон. В миналият си хазартен живот :lol: бих заложил сериозна сума на ръката
на Стефан Стефанов + самоделен поролон срещу който и да било 'инфлуенсЪр' на скъпи силикони. :lol:
Разберете го това нещо - вълшебни примамки ня-ма.Има по-хубави и по-калпави,но именно
Умът+натренираната ръка правят "чудесата да изглеждат лесно" отстрани. :wink:
Кое-колко ще струва, зависи на първо място от вашата лична интелигентност, финансова и всякаква друга.

Весели Празници !
:11:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
vboriyanov
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 01, 2015 0:30
Риболов: спининг
дал Браво: 287 пъти
получил Браво: 121 пъти
Обратна връзка:

Re: За fiiish black minnow

Мнение от vboriyanov »

Димитър Тодоров написа:
мъро написа:
vboriyanov написа:Не мога да разбера каква е тази мания да си разваляш отношенията с хората заради един силикон, пък било то и толкова чудодеен?!
Защото на тази гума и се преписват неземни сили и свойства, а си е просто гума като всички други.
Просто е, погледнете 'националната лотария' , асоциацията е 1:1. "Българинът" (да ме прощават
изключенията за обобщението) е мързеливо създание и иска да 'спечели' лесни кинти,риби,лодки,
принцеси и прочие, без никакъв труд като вложение, освен 'уникалните' си Ум и Късмет.
Заради тези безценни и неповторими качества, той,нашего брата, счита ,че Вселената просто е длъжна
да му раздаде нещо безплатно -нЕкое друго милионче,три бели риби по килограм и пОлвина или
някоя 'арна мома.
Обаче! Мили преатели..няма безплатен обяд, колкото и банално да звучи.
Затова запрятайте ръкавите, не гледайте в чуждите чинии, а започвайте да работите и да
се упражнявате! С ум, не със сила, щото умът винаги бие силата.

За да не е съвсем off, предлагам да започнете в упражненията по джигинг с туистери по 30 ст и
самоделен поролон. В миналият си хазартен живот :lol: бих заложил сериозна сума на ръката
на Стефан Стефанов + самоделен поролон срещу който и да било 'инфлуенсЪр' на скъпи силикони. :lol:
Разберете го това нещо - вълшебни примамки ня-ма.Има по-хубави и по-калпави,но именно
Умът+натренираната ръка правят "чудесата да изглеждат лесно" отстрани. :wink:
Кое-колко ще струва, зависи на първо място от вашата лична интелигентност, финансова и всякаква друга.

Весели Празници !
:11:
Какъвто и инфлуенсър/бранд амбасадор/бранд евангелист/и т.н. модерни "професии" да е човек, не би трябвало да си разваля тъй лесно отношенията с хората. Защото хората са тези, които му помагат да си върши "работата".

Весели празници.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Д.Граховски »

Ибааа, колко изписахте за един силикон деба :mrgreen:
Като всички примамки, понякога може да лови, понякога може и да не лови.
Това накратко и обобщено :mrgreen:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от sleepwalker »

Приблемът е, че второто "понякога" на практика е премълчавано от гореспоменатите "професии" и това вкарва в тежки заблуди тепърва прохождащи риболовци, което пък не е хубаво явление като цяло...
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от cekal »

sleepwalker написа:Приблемът е, че второто "понякога" на практика е премълчавано от гореспоменатите "професии" и това вкарва в тежки заблуди тепърва прохождащи риболовци, което пък не е хубаво явление като цяло...
Прохождащите в нов вид риболов са изначално заблудени и по правило се нахвърлят с главата напред. Специално тоя силикон аз лично го пропуснах, веротно по чиста случайност. Когато за първи път попаднах на избеснели костури, мятах на туистер и това доведе до мощно запасяване с туистери за няколко живота. После виброхвостове, шадчета и т.н., сега са килограми по чанти и кутии.
Фиииш още нямам в кутията и не вярвам да заредя някога. Цената няма никакво значение, просто от гледна точка на личните ми предпочитания тая система има само минуси. Не ловя на джиг глави, скрити и офсетни куки не използвам, чувствам се най - добре, когато теглото на примамката и чебурашката общо не надхвърля 4 грама, любими са ми пасивни силикончета, а рибите които ловя са основно костури около 50 - те грама. Чисто визуално тая система / фиииш/ ми стои грозна и душата би ми се бунтувала, ако го закача на линията.
Освен това изобщо не ми се вярва пасивни костури да реагират само на тоя голям шад, потъващ като пирон. И ми се види доста съмнително някой с фиииш да хване повече костури от мен, стига да имам свободата да сменям монтажи и примамки. И много бих се радвал, ако се намери кой да предложи съвместен риболов, да ме опровергае и да ми набие акъл в празната глава.
Весели празници и от мен.
Аватар
bobopeli
Мнения: 463
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 884 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от bobopeli »

Д.Граховски написа: Французки требе да е, има к китайски копия, ама не се различават много по цена.
Д.Граховски написа:Ибааа, колко изписахте за един силикон деба :mrgreen:
Като всички примамки, понякога може да лови, понякога може и да не лови.
Това накратко и обобщено :mrgreen:
А какви времена бяха :D

Да поясня ''грала'' е разработен от французин,но се произвежда в Китай :D
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Д.Граховски »

sleepwalker написа:Приблемът е, че второто "понякога" на практика е премълчавано от гореспоменатите "професии" и това вкарва в тежки заблуди тепърва прохождащи риболовци, което пък не е хубаво явление като цяло...
То реално няма разлика с другите примамки значи.
Всеки начинаещ търси най-ловящото, взима един воблер и една блесна и айдеее, юруш и това пак по препоръка от някъде.

Риболова е индустрия и като всяка такава, има нужда от реклама, зверска реклама.
Останалото е умения и малко късмет.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от sleepwalker »

Едно е да рекламираш една примамка като добра, ловяща и успешна, друго е с агресия да разпространяваш мита за най-великото риболовно изобретение евър, което лови всичко навсякъде и по всяко време, че няма аналог и че всички останали примамки са поне класа надолу, а който не ползва въприсния силикон е "неможач" и "гроздето е кисело"...да не изброявам всички линии на пропагандата. Има разлика, нали? :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от quietriot »

Пичове лоша реклама няма , така че тези които го плюете всъщност му правите реклама . Като не ви кефи не го купувайте и си турете на мура всички рекламни агенти :wink: .
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от sleepwalker »

Нямам толкова мур за всичките рекламни агенти, Васе! :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: За fiiish black minnow

Мнение от Leo »

И аз много искам някой да ми демонстрира магическите свойства на фиша.Имам няколко и досега не забелязах нищо особено в тях.Дори и не ги ползвам.Един път ги посмуках да видя дали ще предизвикат в мен желание да ги смуча още.Но не.
Взимам един друг силикон.Произволен.Например Опти Шад на Лъки Крафт.Който между другото се внася също от Танер.Тъй,че под вола няма теле.
Та Оптишада ще го монтирам чудесно с тройна кука и глава с тирбушон.С шанирен монтаж чебурашка и офсетна кука или права кука.С нормална джиг глава с вградена кука.И още куп нормални и разнесени монтажи.И при всички тях примамката работи перфектно,монтира се бързо и лесно и се държи стабилно и здраво.Ако случайно попадна на някакви капризни рибки изискващи малка примамка,просто отхапвам предната половина на шада и получавам чудесна малка примамка.Накрая ако ми писне му отхапвам петата и получавам екстра пасивна примамка за всички изброени монтажи,включително дроп шот,отводной и т.н.
Та идеята да се пробвам с Опти шада срещу някой Фишер с фиш ми допада.
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”