Реставрации,род билдинг, плувки

Какво се иска за направата на една въдица - бланки, водачи, конец, макародържач, корк, лак и лепило ... а и майсторлък. Тук е мястото, който се е пробвал и има опит в родбилдинга, да запали и други колеги.
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

Леко да изтупаме праха от темата : аз пак се правих на родбилдър. :D Не липсват кусури , но се позабавлявах малко , а това е най-важното:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
FortyFore
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 10:58
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от FortyFore »

Чудесно!
Множество въпроси:
- Как заливаш конците - с лак или епоксидка?
- Баклавичките са лепенка или чорапче? Не са конци според мен...
- Идеални тънки черни ивици от двете страни на сребърното! Как?
- Първо под водача, но той стъпва ли върху конци, както морските пръчки? И черния конец върху сивия - много трудно...
Честита Нова година и успехи!
THERE ARE ONLY A COUPLE OCCASIONS YOU CAN'T SKIP TO GO FISHING. DYING, FOR EXAMPLE...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Реставрации,род билдинг, плувки

Мнение от outsider »

FortyFore написа:Чудесно!
Множество въпроси:
- Как заливаш конците - с лак или епоксидка?
- Баклавичките са лепенка или чорапче? Не са конци според мен...
- Идеални тънки черни ивици от двете страни на сребърното! Как?
- Първо под водача, но той стъпва ли върху конци, както морските пръчки? И черния конец върху сивия - много трудно...
Честита Нова година и успехи!
Проблема е да се обяснят в писмен вид неща , които ако можеш да ги покажеш , стават ясни за секунда :roll: ... Все пак:

-Всичко е залято с епоксидна смола , като точно там възникнаха най-големите проблеми , и всичко , което не ми харесва в крайния резултат идва от там. Поне сега знам как да я бъркам и нанасям..
-Всичко е конец , техниката не е сложна , просто отнема бая време.
-Черните конци са една , а в края - две намотки . Когато е по средата , както в случая с водача , е лесно - черния kонец е защипан под сивия , доста преди да стигнем до среброто (което също е щипнато своевременно) , правиш един оборот черно , почваш да въртиш сребро върху него БЕЗ да режеш черния конец , навиваш колкото сребро си решил , сега правиш оборот с черния конец , завърташ сивия върху него , и чак тогава отрязваш черния. Има един момент , в който въртиш бланка , и имаш 3-4 цвята конци , които се омотават яко , голям майтап.. :lol: Сигурно има и по-ефикасен начи , ама аз "само минавам оттук"... :D
В края нещата са други - опита да се почне с една или две намотки черно , показа че тая работа е пълен абсурд , така че подходих в обратен ред - започнах с основния цвят , като навивах върху късо парче черен конец , + клуп от плетеняк , след приключване на основния цвят , правиш един или два оборота с черния конец , пъхаш края в клупа и го изтегляш.
Ако си разбрал нещо , значи разбираш по-добре , отколкото аз обяснявам... :lol:
-водачa не стъпва върху конец, конеца е навит само до началото на крачетата , като от двете страни на сивия има по три-четири намотки черен , който после се слива с конеца , с който е намотан водача. Ако искаш да навиваш кoнец върху конец , мисля че единия трябва да е лакиран предварително , иначе става мазало ( или горния слой да е от по-дебел конец) Тоя фим го гледах с един водач , който смених миналата година , и брах големи ядове:

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “РодБилдинг”