Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от yuri todorov »

Владо,

Повярвай, различно е положението, при употребата на различни видове влакно. Най-вече пък с мултипликатор.
Всеки вид влакно си има свои - област, време, място и смисъл на приложение.
Който се интересува, може да се информира и да опита това и онова. Личния опит учи най добре.

Оставям настрани факта, кво и как се тръби относно плетеняка и т.н. :mrgreen:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от Владимир »

tommy12 написа:Разбирам при теб целта e да не загубиш примамка.
Не разбрах за какво оплитане имаш впредвид?


https://www.wired2fish.com/tackle-tips/ ... hing-line/
Така нареченото" гнездо".

Пп.А има ли хора,които искат да късат?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от tommy12 »

Забелязах че пускаш доста руски риболовни видеа, по надолу пускам едно украинско видео в което водещият задава вапрос в 9:06 на един от създателите на марката Jackall точно за влакната, същият е и про състезател.
Направи ми впечатление че при отговора и при водещият имаше учудване и го попита 2ри път. Ако не се състезаваш и при теб е преоритет да не загубиш примамката, няма как да ме разбереш.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от Владимир »

tommy12 написа:Забелязах че пускаш доста руски риболовни видеа, по надолу пускам едно украинско видео в което водещият задава вапрос в 9:06 на един от създателите на марката Jackall точно за влакната, същият е и про състезател.
Направи ми впечатление че при отговора и при водещият имаше учудване и го попита 2ри път. Ако не се състезаваш и при теб е преоритет да не загубиш примамката, няма как да ме разбереш.
Не се състезавам и не ми е приоритет да не късам,но не разбрах,защо ми препоръчваш флуро?!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от tommy12 »

Владимир написа:
tommy12 написа:Разбирам при теб целта e да не загубиш примамка.
Не разбрах за какво оплитане имаш впредвид?


https://www.wired2fish.com/tackle-tips/ ... hing-line/
Така нареченото" гнездо".

Пп.А има ли хора,които искат да късат?
Много по голяма е вероятноста да направиш гнездо и да отстрелйш примамката с плетеното.В линка е описано какви са предимставата.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от tommy12 »

Дали има хора, които искат да късат,Имал съм и такива случаи късал съм влакното и губя примаката за да не изплаша рибата, в случаят рибата е била по важна
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от Владимир »

Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Изгледах го видеото 2 пъти, това са разсъждения на любител, в което няма лошо всеки минава през този период и с времето се стига до истината.
Темата е дълга няма смисъл да пиша и влизам в полемика, вече има много информация в тубата ако се разтърсиш ще я намериш, не се ограничавай само руски видеа на блогъри които разсъждават само върху собсрвеният си опит.
Едно видео на Кевин Вандам в което обяснява за джърк воблерите, в 3:27 обяснява как трябва да се води примамката правилно.

https://www.youtube.com/watch?v=ebJ_ywnlUWo
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от Владимир »

Руснаците ловят в близки до нашите условия (,примамки и риби),този пич от клипа ,дали някога е ловил щука в Европа?
Начина му на водене,до голяма степен е НЕ приложим в Бг!
Мое мнение,благодаря за инфото.


Пп.Пича от моя клип е най-добрия тубър в момента от популярните спинингисти в Ютуб!Виж му клиповете,специално в риболова с биг миноу е номер 1!!!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от pux »

Владимир написа:Руснаците ловят в близки до нашите условия (,примамки и риби),този пич от клипа ,дали някога е ловил щука в Европа?
Начина му на водене,до голяма степен е НЕ приложим в Бг!
Руснаците ловят видове които ги има и при нас, за условията не бих се обзаложил доколко са близки :wink:. Наистина има прекалено много рускоезични клипове в youtube и моят съвет е да се отнасяме максмалко критично към това което се казва в повечето от тях ...

Показаният начин на водене е съвсем нормален, особено предвид примамките и линията, която ползва. Дребна особеност е, че човека говори за джърк - по нашите ширини по-използваният термин е туичинг. Тук под джърк се разбира съвсем друга категория примамки с всички следствия от това ...
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от searnox »

С риск да се намеся в бурната дискусия, аджеба флорокарбона подходящ ли е за кастинг такъм който работи с примамки в интервала 6-7 до 28гр. ?
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от Владимир »

pux написа:
Владимир написа:Руснаците ловят в близки до нашите условия (,примамки и риби),този пич от клипа ,дали някога е ловил щука в Европа?
Начина му на водене,до голяма степен е НЕ приложим в Бг!
Руснаците ловят видове които ги има и при нас, за условията не бих се обзаложил доколко са близки :wink:. Наистина има прекалено много рускоезични клипове в youtube и моят съвет е да се отнасяме максмалко критично към това което се казва в повечето от тях ...

Показаният начин на водене е съвсем нормален, особено предвид примамките и линията, която ползва. Дребна особеност е, че човека говори за джърк - по нашите ширини по-използваният термин е туичинг. Тук под джърк се разбира съвсем друга категория примамки с всички следствия от това ...
Всеки избира от,кой да взима пример..
За мен,Американците са в друг свят!!!
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Байткастинг влакна (плетени, монофилни)кой,какво ?

Мнение от milen_ilchev »

searnox написа:С риск да се намеся в бурната дискусия, аджеба флорокарбона подходящ ли е за кастинг такъм който работи с примамки в интервала 6-7 до 28гр. ?
Аз ползвам основно флорокарбон и монофил. Тези макари работят по-добре от спининга с моно или флоро по-дебели от 0,25 нагоре. При размери 0,3-0,35 разликата в дистанциите и комфорта са значителни в полза на бейткастинговия такъм. Ловя щуки и костури в посочения от теб диапазон на примамки и така ми харесва повече, отколкото с плетено и повод. Има си предимства, но има и недостатъци. Най-големия недостатък за мен е малкия живот на моно/флоро в сравнение с плетеното. Чувствителността също е по-слаба. За това при риболов със силикони понякога ползвам плетено с повод. За воблери и блесни категорично моно/флоро.

От всички влакна може би Нанофила е най-неподходящото влакно за мен. Пробвах в размер 0,25 и веднага го изхвърлих. Влакното е твърдо като тел, което налага натягане на спирачката. От там и калпав кастинг.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”