ЗАЩО ПОПУЛАЦИЯТА НА ПЛАТИКА ИЗМЕСТИ КАРАКУДАТА НА ЯЗ.ИСКЪР

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
lubo vasilev
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 15:21
Местоположение: София,Дужба-2

ЗАЩО ПОПУЛАЦИЯТА НА ПЛАТИКА ИЗМЕСТИ КАРАКУДАТА НА ЯЗ.ИСКЪР

Мнение от lubo vasilev »

КОЛЕГИ,КАК МИСЛИТЕ ЗАЩО ПЛАТИКАТА СТАНА ПО-МНОГОБРОЙНА ОТ КАРАКУДАТА?А ХУБАВОТО Е,ЧЕ СЕ ВЪЗСТАНОВИ ПОПУЛАЦИЯТА НА БЯЛА РИБА,КОЯТО ПОЧТИ БЕ ИЗЧЕЗНАЛА?
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Re: ЗАЩО ПОПУЛАЦИЯТА НА ПЛАТИКА ИЗМЕСТИ КАРАКУДАТА НА ЯЗ.ИСК

Мнение от Hito® »

lubo vasilev написа:КОЛЕГИ,КАК МИСЛИТЕ ЗАЩО ПЛАТИКАТА СТАНА ПО-МНОГОБРОЙНА ОТ КАРАКУДАТА?
Хмммм........ не знам дали е така :roll: по скоро всички като отидем се насочваме направо към платиката (така да се каже) , а ако се направи един тематичен риболов на каракуда може и да са добри резултатите , но въпреки всичко платиката наистина последните години бележи доста висок положителен рстеж.
Aglia
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 14:28
Местоположение: София

Мнение от Aglia »

Определено преди няколко години платиката се ловеше доста по рядко.Предполагам няма човек който да е на друго мнение относно яз.Искьр.И аз незнам ама е факт :D .А защо,знам ли :roll:
lubo vasilev
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 15:21
Местоположение: София,Дужба-2

Мнение от lubo vasilev »

Земляк,ти поне си спомняш ,че преди 4-5 г. се ловеше предимно каракуда...но за сметка на това платикити бяха огромни 2-3кг,дори 2001г.копнах една на калния нос около 5кг./имам свидетели/
lubo vasilev
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 15:21
Местоположение: София,Дужба-2

Мнение от lubo vasilev »

сега като гледам снимките във форума,платичкити са със доста скромни размери,като мисля че мрежарите са основна причина за това
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

lubo vasilev написа:сега като гледам снимките във форума,платичкити са със доста скромни размери,като мисля че мрежарите са основна причина за това
Ааааааааа това че ние не ловим в момента по едри платики не значи че няма :wink: По едрите мисля че вече се дръпнаха в дълбокото.
lubo vasilev
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 15:21
Местоположение: София,Дужба-2

Мнение от lubo vasilev »

земляк,виждал съм как ги мародерстват на боище на калния нос и на бай добрир,та си мисля че тези едричките са вече рядкост
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”