Пръчка за микроджиг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

Здавейте Маниаци :) Предстои ми закупуване на пръчка за микроджиг. Набелязал съм няколко пръчки и искам да се допитам коя е най-удачно да взема. Ето и пръчките който съм избрал:
Atec Crazee Ajimeba S682UL/SL
Crazy Fish Inspire I-712SUL-S
Favorite Blue Bird NEW 0.5-5 г BB-682SUL-S
Crazy Fish Ebisu Violet S602SUL
В момента ползвам formax cort-x 0.5-7 с линия от флуорокарбон и горе долу добре се справя с 2-3гр утежнения.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от petur »

Има тема ”микроджиг”,разгледай я.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от мъро »

На Ajimeba наистина ли е толкова дебел върха?
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от petur »

Това и мен шокира! Гледал съм модела на 2.2м.,според мен,не е. Нямам идея какво имат предвид. От това,което съм гледал,коментирал и чел, Daiwa lrf е по-читава от изброените,вярно малко по-скъпа,като разглеждам цените освен в бг.и чужди магазини. Дайвата е с добра окомплектовка и лека, като цяло с добри отзиви от колегите,които я ползват. Още ме е яд,че я изпуснах на хубава промоция. Всички други споменати пръчки са с противоречиви коментари! Общо взето ако колегата смени формакса с някоя от изброените,няма да вдигне кой знае колко нивото. Всички са бюджетни решения и реално ще може нормално да работи с 2-3гр.глави,което си е жив ултралайт...даже и лайт, но микроджиг....
Аз си поръчах от Англия,беше на хубава цена, savage gear lrf 0.7-7гр., като се надявам да работи поне с 3гр. Общо взето,като изключим рекламата,това 0.5-0.7 си ала-бала и реално започват от 2-3гр.,в по-високия клас нямам идея,там може да са по-реални.
Разбира се взимам под внимание субективното мнение на колегите, като винаги питам с каква линия ловят.
Колегата може да поразгледа в тубата клипове, почти всички такива пръчки са рок фишови и в каталозите на японските производители се намират в графата лайт гейм- аджинг и мебарино.
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

За ажимебата пишат, че работела с 1 грам и нагоре. На документи ми се струва много дебела .. топ 2.3 доло 9.7
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от karidata »

2.3 мм си е бая.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

:fish15: таз мяса по-добре :11:
...
IMG_20170517_114401.jpg
IMG_20170517_114401.jpg (92.64 KiB) Преглеждано 4186 пъти
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от empar »

Колега, моят съвет е да си ловиш с Формакс-а. В този ценови клас няма да надскочиш много практическите му качества.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от petur »

Да, в началото още му го написах! Този модел им е най-бюджетен, Inspire,не си струва замяната. Колега до 250лв.реално взимаш пръчки с цена под 100$. просто това е на пазара. Имай предвид,че ако купиш без да си ги пипнал на живо,може доста да се разочароваш!
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от cekal »

Колега, съветвам те вместо инспирето да прежалиш още 50 лв и да си вземеш пърфект джиг 0.5 - 5 гр. Ще останеш приятно изненадан. Ако пък стане чудо и пръчката не ти пасне, съм съгласен да ти я купя с 5 лв отгоре и еконта за моя сметка.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от мъро »

cekal написа:Колега, съветвам те вместо инспирето да прежалиш още 50 лв и да си вземеш пърфект джиг 0.5 - 5 гр. Ще останеш приятно изненадан. Ако пък стане чудо и пръчката не ти пасне, съм съгласен да ти я купя с 5 лв отгоре и еконта за моя сметка.
С тази пръчка ловил ли си? Въпросната въдица е 269 лв.
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

Перфект джига е 100 лв над инспрето. Формакса го продадох. Нещо много мек ми идва и пасивните примамки не се анимират нормално на по-големи дистанции :)
Е ся видях в нета един major craft turel 0.5-7 tubular ама не знам нищо за него :)
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от мъро »

Специално за микроджиг бюджетните пръчки ще са един голям компромис, ако не се откажеш отиваш на следваща по скъпа и така докато намериш твоята въдица. С плътен връх по добре се предава игра на леките примамки и по върха може да разбереш плахите почуквания, иначе с добра въдица без значение какъв е върха отчетливите удари се усещат и в ръката. С тези 7 гр. много бягаш у лево от микроджига.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от petur »

Ето един читав обзор на перфект джиг
https://youtu.be/cX29Ejc0N1Y
Съгласявам се със всичко написано до тук и пак повтарям,че почти всички изброени пръчки са си живи лайтовици! Нямам идея колегата какво визира под микроджиг,но с пръчки дълги над 2.1 и над 100гр. започващи най-малко комфортно да работят от 2гр.е доста далеч от микроджиг.
Според отзивите,май EBISU GOLD 2 S602 SUL 0.6-3,е най-близо до микроджига.
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

Ясно. Значи ще търся ултра лайт пръчка :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”