Пръчка за микроджиг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от Iso »

Колега, ето ти едно мнение на определено разбиращ човек от наноджиг, микроджиг и ултралайт в сладки води за “Crazy Fish Ebisu Gold Nano Jig 602 SUL” с перверзния по масовите разбирания тест 0.6 – 3.0 грама"":

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=67634
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от cekal »

мъро написа:
cekal написа:Колега, съветвам те вместо инспирето да прежалиш още 50 лв и да си вземеш пърфект джиг 0.5 - 5 гр. Ще останеш приятно изненадан. Ако пък стане чудо и пръчката не ти пасне, съм съгласен да ти я купя с 5 лв отгоре и еконта за моя сметка.
С тази пръчка ловил ли си? Въпросната въдица е 269 лв.
Точно с тая акция не съм. Но на колегата Хев съм му направил оферта, дето няма къде да я намери. Купува, пробва, не му харесва и хоп, продава с 5 лв отгоре.
За мен е рисково човек да се хвърля на съвсем малките акции, защото риболова на пръстовки с линия 0.1 - 0.2 току виж се окаже не това, което си очаквал. Можеш спокойно да ги чоплиш и с пръчки до 6 -7 грама, пък и да ги ползваш за по - едри риби. Верно че и Формакса е с тия данни, но явно нещо не му е паснал.
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

Ебису-то четох в темата за микроджиг че 3 грама му идвали в повече вече. Аз ползвам основно 2-3-4 гр. И ще дойде слабичко.
Перфект джига е супер като гледам клиповете ама ми идва 100 лева отгоре.
Засега съм за ажимебата 1.80 до 5гр. Ама имам още малко време да размисля :)
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от мъро »

cekal написа:
мъро написа:
cekal написа:Колега, съветвам те вместо инспирето да прежалиш още 50 лв и да си вземеш пърфект джиг 0.5 - 5 гр. Ще останеш приятно изненадан. Ако пък стане чудо и пръчката не ти пасне, съм съгласен да ти я купя с 5 лв отгоре и еконта за моя сметка.
С тази пръчка ловил ли си? Въпросната въдица е 269 лв.
Точно с тая акция не съм. Но на колегата Хев съм му направил оферта, дето няма къде да я намери. Купува, пробва, не му харесва и хоп, продава с 5 лв отгоре.
За мен е рисково човек да се хвърля на съвсем малките акции, защото риболова на пръстовки с линия 0.1 - 0.2 току виж се окаже не това, което си очаквал. Можеш спокойно да ги чоплиш и с пръчки до 6 -7 грама, пък и да ги ползваш за по - едри риби. Верно че и Формакса е с тия данни, но явно нещо не му е паснал.
От един перфект джиг бях доста разочарован и бързо го продадох, доста глуха пръчка и започваше да работи от 5 гр. а долната беше 2 гр. За това те питах дали си ловил с този. Рекламните клипове винаги се разминават с действителноста. HaveFun ако си решил да си вземеш въдица за микроджиг, събери пари и си купи читава такава. Всичко друго ще е пари хвърлени на вятъра.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от petur »

Тази Аджимеба задължително я пипни на живо!
Името малко лъже,в сайта я дават за мебарину,макар,че май е с къс връх. Тръсках тази на 2,2м., да не се изненадаш с нещо подобно на Формакса.
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

Виж горе долу как е формакса https://youtu.be/4scnS3G7FsA
cekal
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 3:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 198 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от cekal »

мъро написа:От един перфект джиг бях доста разочарован и бързо го продадох, доста глуха пръчка и започваше да работи от 5 гр. а долната беше 2 гр. За това те питах дали си ловил с този. Рекламните клипове винаги се разминават с действителноста. HaveFun ако си решил да си вземеш въдица за микроджиг, събери пари и си купи читава такава. Всичко друго ще е пари хвърлени на вятъра.
Колегата трябва да реши най - напред с каква горна граница търси пръчка. Ако ще ги лови с такава до 3 грама, ще му се наложи да се бръкне за скъп плетен конец и още по - скъпа макара. Пръчката отделно, та парите не трябва много да ги пресмята.
Не ги разбирам въдиците ни от къде почват да работят, ни какви са им водачите. Но съм ловил и продължавам да ловя с пърфект джиг 0.6 - 7, ползвам го с още две въдици за дребен и среден костур. Просто ми е точно по мярка и ми е достатъчно звънка. Обаче е с плътен бял връх, както и 0.5 - 5, а твоята май е била с кух. Не мисля обаче, че това е чак толкова от значение, усещането е субективно.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от мъро »

Да с кух връх беше, тука масово се избягват въдици с плътен връх и избора е малък. Говорил съм с няколко вносителя и са ми казвали че въдици с плътен връх трудно се продават и за това не ги внасят.
Аватар
bobopeli
Мнения: 464
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от bobopeli »

HaveFun написа:Ебису-то четох в темата за микроджиг че 3 грама му идвали в повече вече. Аз ползвам основно 2-3-4 гр. И ще дойде слабичко.
Колега това които търсиш не е пръчка за микроджиг, 4 грама глава +силикон ,кука и карабинка,отива на 5 и повече грама,а това е доста далеч от микрото :D

Хвърли едно око на Aiko Troutex :D има писано много по руските форуми а и аз го ползвах преди години :D
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от HaveFun »

Аз мисля, че до 5 грама е границата на микроджига. До 7 ултра лайта.. Преди микроджига е нано джига.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от petur »

Пак ти казвам,дали Айко,дали Крейзи фиш,дали Atec, дали друга пръчка в този ценови диапазон под 100$,разликата в качеството няма да е фрапантна. Нищо чудно да ги върти един завод в Китай. Проблем ти е,коя ще работи по-добре от формакса.
Ако цената,която ти предлага колегата за Перфект джига 0.5-5гр. е добра,аз бих рискувал с тази пръчка,с ясната мисъл,че взимам лайтовица от 2-10гр., като съм почти сигурен,че няма да ти се проваля анимацията. 30т+40т карбон Торей, фуджи водачи....мисля,че си струва да се пробва.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от axel »

Колега,не съм голям разбирач относно,уртлайт спинингите,но съм имал няколко бюджетни пръчки,включително 2бр. Формакс Кортекс сега е само един,като единия го смених с тази:https://fishingzone.bg/product/818/alce ... so-ulj.htm на 7,6 и тя напълно удовлетворява изискванията ми.Пръчката купих за цена около 70лв преди 2-3 години и ми служи вярно и безотказно.......разбира се,когато едно нещо е хубаво и на достъпна цена веднага се изчерпва,сега цената му е доста, хм, нехуманна,но въпреки това можеш да и обърнеш внимание.Доста грамотно сглобена пръчица.
риболовът е само хоби!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от мъро »

axel написа:Колега,не съм голям разбирач относно,уртлайт спинингите,но съм имал няколко бюджетни пръчки,включително 2бр. Формакс Кортекс сега е само един,като единия го смених с тази:https://fishingzone.bg/product/818/alce ... so-ulj.htm на 7,6 и тя напълно удовлетворява изискванията ми.Пръчката купих за цена около 70лв преди 2-3 години и ми служи вярно и безотказно.......разбира се,когато едно нещо е хубаво и на достъпна цена веднага се изчерпва,сега цената му е доста, хм, нехуманна,но въпреки това можеш да и обърнеш внимание.Доста грамотно сглобена пръчица.
Какво общо има тази въдица с микроджига?
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от axel »

.......няма ли......странно.........,пустите му италиянци/китайци/ явно нищо не разбират,та са написали че е УЛ/мощност/ предназначена за ЛРФ,който както знаем си е микроджигов риболов.....трябва някой капацитет да им набие чемберите. :D
риболовът е само хоби!
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Пръчка за микроджиг

Мнение от superficiq »

Ако не се бъркам горния тест по примамките на микроджига е към 3 гр. (има и мнения за 1,5 гр., което за мен е леко прекалено и по-скоро клони към нано джига) и в тази връзка е въпроса на колегата мъро предполагам, а това какво пише по въдиците е друга тема.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”